reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 3/2014

dodano: 2014-03-04 15:04 | aktualizacja: 2014-03-04 15:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 3/2014 okładka SAT Kurier 3/2014
Czekają nas wielkie zmiany
TV kablowa na własnym sprzęcie
Najlepsze aplikacje w Smart TV
DVB-T2 - kiedy w Polsce?

TESTY:
- OpenBox S2 HD - odbiornik HD PVR Ready dla bardziej wymagającego odbiorcy
- Orton AX 305 - tani odbiornik HD PVR Ready z czytnikiem kart

NOWE PRODUKTY:
- Antena Vzenit od Televes
- Uniwersalny adapter USB 5 V - 1,5 A
- Globo HD XS9
- Miernik Easy Meter w ofercie abovio
- Opticum AX ODIN: aktualizacje oprogramowania
- AB IPBox Prismcube Ruby: aktualizacja Prismcube Managera
- Odbiornik DVB-T Opticum AX Lion

Listy kanałów:
- kanały DVB-T
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


SAT KURIER 3/2014 - marcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Czekają nas wielkie zmiany
Nie ma co ukrywać, że technika idzie do przodu, tym bardziej w telewizji cyfrowej. Jeśli już dziś telefony komórkowe zmienia się średnio co 2-3 lata, to wkrótce podobnie zacznie być z telewizorami i tunerami cyfrowymi. O ile dawniej tuner cyfrowy czy telewizor kupowano na 5 lat, jakby to był drogi samochód czy mebel w salonie, to teraz ten czas mocno się skrócił. Nadchodzą czasy jeszcze lepszego obrazu (4K, Ultra HD, OLED) - choć temat 3D można uznać za porażkę, a może raczej coś tak normalnego w najnowszych telewizorach, że nikt się tym już nie zachwyca. W Polsce w ciągu 2 najbliższych lat polskie platformy będą musiały zrezygnować z równoległej emisji kanałów SD i HD, aby przejść do HD i w ten sposób zwolnić pojemność na kolejne stacje w HD. Zacznie się od kanałów HBO HD i Cinemax HD, ale to początek większych zmian, o których można dowiedzieć się w tym artykule.

- DVB-T2 - kiedy w Polsce?
DVB-T2 jest najbardziej zaawansowanym na świecie systemem naziemnej telewizji cyfrowej, oferując większą niezawodność, elastyczność i o co najmniej 50% większą wydajność w porównaniu z jakimkolwiek innym systemem naziemnej telewizji cyfrowej. Obsługuje SD, HD, UHD, mobilną telewizję lub ich kombinacje - czytamy w „DVB Fact Sheet” z grudnia 2013 roku. W Polsce prowadzono już testy DVB-T2. Kiedy standard zostanie wdrożony w naszym kraju?

- TV kablowa na własnym sprzęcie
Jak powszechnie wiadomo, w przypadku telewizji satelitarnej mamy w wielu przypadkach dowolność w kwestii wyboru odbiornika, z którego chcemy skorzystać. Może to być TV, jeśli ma wbudowaną głowicę satelitarną (DVB-S/S2), niezależny tuner lub karta DVB dla komputera. Jeśli decydujemy się przy tym na ofertę platformy cyfrowej, to w większości przypadków da się uniknąć korzystania z dedykowanych dekoderów operatora, umieszczając kartę kodową bezpośrednio w czytniku niezależnego odbiornika lub w module CAM, który umieszczamy w slocie Common Interface telewizora lub tunera. Czy w przypadku sieci kablowych także jest taka możliwość, czy jesteśmy skazani na urządzenia dostarczane przez operatorów, charakteryzujące się przeważnie narzuconą listą kanałów i niewielkimi możliwościami konfiguracyjnymi? W jaki sposób można stwierdzić, że w danym przypadku można skorzystać z oferty operatora kablowego na własnym sprzęcie? Przejdziemy krok po kroku po kolejnych etapach, które należy zrealizować, aby odpowiedzieć na powyższe pytania.

- Najlepsze aplikacje w Smart TV
Polska to jedna ze światowych potęg Smart TV. Szacuje się, że już 36 proc. telewizorów posiada możliwość podłączenia do internetu. W Europie więcej tego typu odbiorników mają jedynie Francuzi (42 proc.) i Turcy (40 proc.). Z myślą o polskich użytkownikach powstało ponad 100 aplikacji Smart TV. Setki zagranicznych może być też przydatnych. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem naszym zdaniem najlepszych aplikacji Smart TV.

- Kanały dokumentalne - jakich u nas brakuje?
Kanały dokumentalne lepiej pomagają zrozumieć otaczający nas świat. Zawdzięczają to swojej bogatej różnorodności tematycznej: od społecznej i edukacyjnej, poprzez kulturalną i historyczną, po przyrodniczą, podróżniczą i naukową. W obliczu doskonale znanych w płatnych pakietach telewizyjnych projektów medialnych spod znaku Discovery, National Geographic czy Viasat, wyrosła zupełnie nowa i bezpłatna alternatywa - anglojęzyczne kanały dokumentalne, nastawione na promowanie jednego kraju. Przedsięwzięcia medialne RT Doc z Rosji i CCTV-9 Documentary z Chin są wielkim sukcesem. Co ciekawego mogą zaoferować bezpłatne kanały dokumentalne w języku angielskim? Co nowego mogłoby pojawić się jeszcze na polskim rynku? Czy najnowszy pomysł rosyjskiej spółki Bridge Media (kanał RTG International) wystartuje i będzie po polsku?

- Zmiany w MUX 1 i MUX 3
W nocy z 14 na 15 lutego 2014 roku przeprowadzono zmiany konfiguracji multipleksów DVB-T MUX 1 i MUX 3, mające na celu dołączenie do oferty naziemnej telewizji cyfrowej programów TVP ABC i TV Trwam. Zmianie uległa ilość i rozkład programów w obydwu multipleksach. Prace zostały zakończone w godzinach porannych 15 lutego. W wyniku tych zmian konieczne może być ponowne przeszukanie pasma w odbiornikach DVB-T w celu wyszukania dostępnych serwisów, co pozwoli na aktualizację listy dostępnych programów. Niektóre odbiorniki, w przypadku niepowodzenia aktualizacji listy programów, mogą wymagać przywrócenia ustawień fabrycznych i ponownego zaprogramowania urządzenia.

- Rozmowa z Danielem Zadrożnym z Eutelsat Broadband
Czy na polskim rynku jest miejsce dla kolejnego dostawcy internetu? Kim zatem są odbiorcy internetu satelitarnego? Czy są jakieś ograniczenia do odbioru internetu satelitarnego? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w tym artykule.

Harmonogram startów satelitów Eutelsat

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 3/2014.

Następne wydanie SAT Kurier 4/2014 na początku kwietnia 2014 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2014 roku będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 10 wydaniami - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2014 (Polska) lub 55 euro w Europie. Wydania 1-2 i 7-8 zostaną połączone.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2014 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 115 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2014 - 10 wydań + książka - tylko 115 zł

lub zamów "VADEMECUM NTC. WSZYSTKO O DVB-T" + książka tematyczna "ANTENY SATELITARNE" w promocyjnej cenie 39 zł

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...