reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII w TVP

dodano: 2014-03-21 14:34 | aktualizacja: 2014-03-21 14:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

Jan Paweł II papież Transmisja mszy kanonizacyjnej dwóch papieży, „Poranki TVP INFO” z Watykanu i „Wiadomości” z Rzymu, cykl „Metr od świętości”, a także wyjątkowe koncerty, filmy, specjalne wydania programów, liczne relacje i gorące komentarze oraz nowy serwis kanonizacjajp2.tvp.pl – to propozycja Telewizji Polskiej związana z obchodami kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanonizację dwóch papieży zaplanowano na 27 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na ten czas Telewizja Polska przygotowała bogatą i różnorodną ofertę programową. Najważniejszym punktem wielkiego święta Kościoła katolickiego będzie msza kanonizacyjna papieży – Jana XXIII i Jana Pawła II. Transmisję z Watykanu 27 kwietnia przeprowadzi TVP1, TVP INFO i TVP Polonia (godz. 10:00).

Wszystkie programy informacyjne Telewizji Polskiej na bieżąco będą relacjonować i komentować obchody kanonizacyjne. TVP INFO już dziś zaprasza na specjalne „Poranki” z Watykanu 26 i 27 kwietnia od godz. 5:55. W dniu kanonizacji – 27 kwietnia – zaplanowano również specjalne wydanie „Wiadomości” z Rzymu o godz. 19:30 w TVP1 oraz specjalne wydanie „Panoramy” o godz. 18:00 w TVP2. Ponadto TVP INFO 26 i 27 kwietnia w nadawanych co pół godziny serwisach informacyjnych będzie relacjonowała wydarzenia związane z kanonizacją.

TVP zaplanowała także szereg reportaży i odcinków specjalnych programów związanych tematycznie z osobą papieża Jana Pawła II, w tym m.in.: „Świat się kręci” (2 kwietnia, godz. 18:30, TVP1); „Prawdę mówiąc” (26 kwietnia o godz. 21:15, TVP INFO); „Między ziemią a niebem” (27 kwietnia, godz. 8:30, TVP1); „Kościół z bliska” (27 kwietnia o godz. 15:00, TVP INFO); „Sąsiedzi” (27 kwietnia o godz. 18:30, TVP INFO), czy „Dziś wieczorem” z Watykanu (25 i 27 kwietnia).

W związku z kanonizacją TVP proponuje również wyjątkowe koncerty. Pierwszy 26 kwietnia o godz. 20:55 z Łagiewnik pokaże TVP1 – „Kolory Miłosierdzia”, którego scenariusz będzie zbudowany wokół motywu wędrówek z Janem Pawłem II przez wszystkie kontynenty, po których pielgrzymował papież Polak. Drugi – „Tu zaczęła się Polska”– koncert Placido Domingo – 27 kwietnia o godz. 19:05 (cz. I) i 22:50 (cz. II) pokaże TVP2. Placido Domingo po raz pierwszy w Polsce wykona utwory napisane do poezji Karola Wojtyły i zaprezentowane na płycie „Amore Infinito”.

Ofertę filmów dokumentalnych na Antenach TVP otworzy cykl „Metr od świętości” Przemysława Hausera. Unikalny serial dokumentalno-fabularny – o prywatnym życiu papieża Polaka widzianego oczami jego osobistego fotografa Arturo Mari – będzie emitowany w TVP1 od 28 marca do 26 kwietnia o godz. 16:45 (30 odc. po 5 min.).

TVP1 pokaże także m.in.: „Cud na Kostaryce” Elżbiety Ruman 18 kwietnia o godz. 20:15 (o Floribeth Mora Diaz, której uzdrowienie z tętniaka mózgu zostało uznane przez papieża Franciszka za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II); „Nasz profesor papieżem” Grzegorza Linkowskiego 19 kwietnia o godz. 10:20 (o 24-letniej pracy Karola Wojtyły na Wydziale Filozoficznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Katedrze Etyki); „Papieskie Okno. Franciszkańska 3” Piotra Kota 20 kwietnia o godz. 9:20 (nieznane dotąd nagrania ze spotkań Jana Pawła II z młodzieżą, w oknie na Franciszkańskiej 3); „Jan XXIII” Leszka Wasiuty 21 kwietnia o godz. 12:20 (sylwetka papieża, który zmienił oblicze Kościoła katolickiego w XX wieku) oraz „Santo Subito. Relikwie i pamięć” Grzegorza Tomczaka 26 kwietnia o godz. 12:25 (wątki z życia Jana Pawła II w kontekście wyznań osób duchownych, które pełniły funkcje drugich sekretarzy papieża).

Ofertę telewizji publicznej, dotyczącą kanonizacji dwóch papieży, uzupełnią propozycje TVP Kultura, w tym m.in. Teatr Telewizji – „Narty Ojca Świętego” Jerzego Pilcha w reżyserii Piotra Cieplaka – 22 kwietnia o godz. 20:20.

TVP Historia natomiast zaprasza m.in. na cykl „Papieskie pielgrzymki do Polski” (od 19 do 25 kwietnia) oraz dni specjalne (2, 20, 21, 26 i 27 kwietnia), podczas których emitowane będą filmy dokumentalne przypominające biografię papieża Jana Pawła II.
Z kolei TVP Regionalna w kwietniu w paśmie reportażowo-filmowym zaprezentuje cykl kilkunastu filmów dokumentalnych i reportaży poświęconych postaci Ojca Świętego Jana Pawła II, na który złożą się materiały powstałe w ośrodkach regionalnych TVP w latach 1990 – 2011. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć m.in.: „Ołtarz i jego okolice” – reportaż opowiadający o przygotowaniach do wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Warszawie w roku 1999 z udziałem głównego projektanta prof. Jerzego Kaliny; „Papieskim szlakiem – Jan Paweł II na Mazowszu” – reportaż przypominający miejsca, które odwiedził Jan Paweł II – Niepokalanów, Płock, Radom i Siedlce; „Śladami Karola Wojtyły” – reportaż przygotowany w ośrodku rzeszowskim TVP ukazujący związki papieża z Małopolską; „Małopolska – miejsca serdeczne Jana Pawła II” – reportaż z TVP Kraków o miejscach w Małopolsce, do których Ojciec Święty miał szczególny sentyment; „Jan Paweł II wśród nas i dla nas” – reporterski zapis wizyt papieża na Dolnym Śląsku.

Ponadto TVP Regionalna, począwszy od 29 marca w weekendy przypomni cykl „Od początku do końca, czyli projekt życia Jana Pawła II”, a w kwietniowe soboty i niedziele pokaże premierowy serial dokumentalny „Fatima i świat” (8 odc. po 52 min.).

Niespodziankę dla najmłodszych w związku z kanonizacją przygotował dziecięcy kanał tematyczny telewizji publicznej. TVP ABC 27 kwietnia wyemituje premierowy odcinek nowej serii dla dzieci „Aureola – od Stanisława do Karola”. Będzie to seria o najbardziej znanych polskich świętych. Odcinek opowie o świętym Janie Pawle II, który właśnie w tym dniu zostanie kanonizowany.

W związku z uroczystością kanonizacji papieża Jana Pawła II Telewizja Polska 24 marca udostępni specjalny serwis kanonizacjajp2.tvp.pl, w którym znajdą się transmisje mszy oraz uroczystości kanonizacyjnych, relacje z Watykanu, a także rozmowy w studiu telewizyjnym, dzięki którym internauci będą mogli wirtualnie uczestniczyć w uroczystości na Placu św. Piotra.
Ważną częścią serwisu jest również bogate bezpłatne archiwum papieskie. Tworzą je filmy dokumentalne oraz fragmenty papieskich homilii, które Jan Paweł II wygłaszał podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny. W serwisie papieskim już można obejrzeć takie filmy jak „Zwykły, święty człowiek”, „Nasz wujek – Karol Wojtyła” czy „Powrót”, jak również przypomnieć sobie uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II. Na stronie zamieszczono też mapę, która pozwala prześledzić dokładnie papieski szlak pielgrzymkowy w Ojczyźnie, a także przeczytać, o czym Ojciec Święty nauczał w poszczególnych miastach odwiedzanych na przestrzeni swego pontyfikatu.

TVP1

METR OD ŚWIĘTOŚCI
codziennie, od 28 marca do 26 kwietnia, godz. 16:45
23 marca, godz. 16:45 odcinek pilotażowy
także w TVP Polonia: codziennie, od 28 marca do 26 kwietnia, godz. 17:50, 4:10
Unikalny serial dokumentalno-fabularny, który opowiada o prywatnym życiu papieża Polaka widzianego oczami jego osobistego fotografa Arturo Mari.
Autor: Przemysław Hauser
Czas: 5 min. (30 odcinków)

ŚWIAT SIĘ KRĘCI
2 kwietnia, godz. 18:30
Wydanie „papieskie” programu Agaty Młynarskiej.

CUD NA KOSTARYCE
18 kwietnia, godz. 20:15
także w TVP Historia: 27 kwietnia, godz.11:35
Film o Floribeth Morze Diaz z Kostaryki, której uzdrowienie z tętniaka mózgu zostało uznane przez Kościół rzym.-kat. za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II. Uzdrowiona powiedziała telewizji meksykańskiej, że według lekarzy jej stan był beznadziejny. 1 maja 2011 r., kilka tygodni po udarze rodzina Floribeth poszła na miejscowy stadion, gdzie można było obejrzeć transmisję telewizyjną z beatyfikacji Jana Pawła II z Watykanu, a ona sama obejrzałą ją w domu. Tego dnia wewnętrzny głos kazał jej wstać z łóżka: była uzdrowiona. Lekarze stwierdzili potem, że nie potrafią tego wyjaśnić.
Autor: Elżbieta Ruman
Czas: 40 min.

NASZ PROFESOR PAPIEŻEM
19 kwietnia, godz. 10:20
Film przedstawia mało znane świadectwa lubelskiej obecności Karola Wojtyły jako wykładowcy filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po likwidacji Wydziału Teologicznego na UJ rozpoczęła się jego 24-letnia praca na Wydziale Filozoficznym KUL w Katedrze Etyki którą kierował aż do wyboru na papieża. Ta lubelska „posługa myślenia” – jak mawiał – stała się intelektualnym fundamentem jego papiestwa. Tu rozwijał swą własną myśl filozoficzną, którą zawarł w książkach „Miłość i odpowiedzialność” oraz „Osoba i czyn”. Filmowa podróż w czasie wypełniona jest pamięcią przyjaciół, współpracowników i studentów oraz unikalnymi fotografiami i filmami.
Autor: Grzegorz Linkowski

POŁĄCZYŁ NAS PAPIEŻ
20 kwietnia, godz. 6:55
Film o papieżu Janie Pawle II, który doskonale rozumiał środki społecznego przekazu, specyfikę pracy dziennikarzy i wszystkich, którzy tworzyli medialny przekaz. Film prezentuje wypowiedzi ludzi telewizji, pracujących przy realizacjach telewizyjnych z pielgrzymek papieża do ojczyzny.
Autor: Krzysztof Tadej

PAPIESKIE OKNO. FRANCISZKAŃSKA 3
20 kwietnia, godz. 9:20
także w TVP Polonia: 24 kwietnia, godz. 23:45 i 26 kwietnia, godz. 15:00
także w TVP Historia: 26 kwietnia, godz. 22:15
Sentymentalny film dokumentujący chwile, jakie Polska młodzież spędziła z Janem Pawłem II pod oknem na Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Film przypomina wszystkie, także dotąd nieemitowane, spotkania papieża Polaka pod oknem krakowskiej Kurii.
Autor: Piotr Kot

JAN XXIII
21 kwietnia, godz. 12:20
Film prezentujący sylwetkę Jana XXIII – papieża, który zmienił oblicze Kościoła katolickiego w XX wieku. Narracja filmu opiera się na opowieściach ostatnich żyjących współpracowników  Jana XXIII oraz świadków jego pontyfikatu. Swoimi wspomnieniami dzieli się m.in.: kard. Loris Capovilla – sekretarz Jana XXIII.
Autor: Leszek Wasiuta

KAROL, PAPIEŻ KTÓRY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM
20 kwietnia, godz. 20:25 (cz. I); 21 kwietnia, godz. 20:25 (cz. II)
Film fabularny w reżyserii Giacomo Battiato, wyprodukowany w roku 2006. Opowiada historię Jana Pawła II, od momentu wyboru na papieża, aż do jego śmierci. Jest to kontynuacja filmu pt. „Karol. Człowiek, który został papieżem”.
W rolach głównych m.in.: Piotr Adamczyk, Dariusz Kwaśnik, Małgorzata Bela

PIELGRZYM MIŁOŚCI
codziennie, 22-25 kwietnia, godz. 13:00 po 2 odcinki
także w TVP Polonia: 22-25 kwietnia, godz. 18:00, 5:00
Serial dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II, przepełniony emocjami, który ukazuje, jak nasz rodak w drodze do świętości stał się autorytetem moralnym i przywódcą duchowym świata. Serial został zrealizowany przez młodych twórców, którzy – próbując scalić kluczowe chwile pontyfikatu wielkiego papieża – pokazali go z perspektywy 2011 r.
Zdjęcia były realizowane przez prawie cztery lata w 12 krajach (m.in. Watykan, Włochy, Izrael, Meksyk, Jordania, Boliwia, Zambia, Botswana, Malta, Polska), na czterech kontynentach (Europa, Azja, Afryka, Ameryka Południowa), w 120 lokalizacjach. W tym w bardzo trudno dostępnych, gdzie kamera rzadko ma wstęp, np. w pałacu prezydenckim w Meksyku, meczecie w Casablance, szkole koranicznej w Rabacie czy Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. W serialu zostały wykorzystane unikalne, mało znane materiały archiwalne pochodzące ze zbiorów m. in. CTV, RAI, LUCE, MEDIASET, Filmoteki Watykańskiej, Filmoteki Narodowej, WFDiF, TVP, Działu Dokumentacji Filmowej UJ, PAP, Episkopatu Polski oraz ze zbiorów prywatnych.
Kluczową rolę odgrywają ekskluzywne, nagrane specjalnie na potrzeby serialu, wypowiedzi wielkich współczesnego świata, które wspominają Jana Pawła II, m.in.: prezydent Włoch Francesco Cossiga, Lech Wałęsa, tenor Placido Domingo, aktor Raul Bova, kreatorka mody Laura Biagiotti, Dalajlama XIV, Naczelny Rabin Izraela Yisrael Meir Lau, książę Jordanii El Hassan bin Talal, Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I, kard. Stanisław Dziwisz i abp Piero Marini.
Reżyserem filmu jest Jarosław Szmidt, który wspólnie z Mariuszem Wituskim napisał także scenariusz. Ścieżkę dźwiękową do serialu stworzył Michał Lorenc. Powstało osiem 22-minutowych odcinków.

PORANEK INFO Z WATYKANU
26 kwietnia, godz. 6:00 także w TVP INFO
27 kwietnia, godz. 6:00 także w TVP INFO

SANTO SUBITO. RELIKWIE I PAMIĘĆ
26 kwietnia, godz. 12:25
TVP Polonia przypomni pierwsze dwie części filmu: 9 kwietnia, godz. 23:45 i 10 kwietnia, godz. 14:45 (cz. I) oraz 16 kwietnia, godz. 23:45 i 17 kwietnia, godz. 14:40 (cz. II)
Film dokumentalny o tym, jak Kościół rozpoznaje świętych. Obraz przedstawia nieznane wątki z życia papieża Jana Pawła II, o których opowie jego sekretarz – arcybiskup Emery Kabongo z Konga. Bohaterką filmu jest także Sara Bartoli, którą Jana Paweł II wziął na ręce ucałował na kilka sekund przed strzałem Ali Agcy. Sara opowie o tym, jak to spotkanie wpłynęło na jej życie.
Autor: Grzegorz Tomczak

KONCERT „KOLORY MIŁOSIERDZIA”
26 kwietnia, godz. 20:55
także w TVP Polonia: 26 kwietnia, godz. 20:55
Scenariusz koncertu zbudowany będzie wokół motywu wędrówek z Janem Pawłem II przez wszystkie kontynenty, po których pielgrzymował papież Polak. Dostrzegając biedę materialną i duchową wielokrotnie apelował o Wyobraźnię Miłosierdzia na Nowe Tysiąclecie i głosił Orędzie Bożego Miłosierdzia. Taki też charakter będzie miał koncert „Kolory Miłosierdzia”. We fragmentach „Dzienniczka Siostry Faustyny” oraz pism i wypowiedzi Jana Pawła II, czytanych przez znanych aktorów, przypomniane zostanie Orędzie o Bożym Miłosierdziu. Natomiast przedstawiciele pięciu kontynentów, odwołując się do uczynków miłosiernych (byłem głodny a daliście mi jeść, byłem spragniony a daliście mi pić, byłem przybyszem a przyjęliście mnie, byłem w więzieniu a odwiedziliście mnie, byłem chory a przyszliście do mnie) nakreślą najbardziej palące problemy i zagrożenia w poszczególnych regionach świata.
W koncercie wystąpią polscy i zagraniczni artyści. Nie zabraknie muzyki etnicznej z różnych zakątków świata. W materiałach filmowych popłyną pozdrowienia dla Krakowa oraz osób oczekujących na kanonizację Jana Pawła II z najbardziej oddalonych zakątków globu, a także od wielkich tego świata, z którymi Jan Paweł II spotykał się jako Pielgrzym, do których w 2000 r. apelował o Wyobraźnię Miłosierdzia na Nowe Tysiąclecie.
Autorzy: Małgorzata Stafim i Piotr Szarek.

MIĘDZY ZIEMIĄ A NIEBEM – WYDANIE SPECJALNE
27 kwietnia, godz. 8:30

TRANSMISJA MSZY ŚW. KANONIZACYJNEJ PAPIEŻA JANA PAWŁA II I PAPIEŻA JANA XXIII
27 kwietnia, godz. 10:00 także w TVP INFO i w TVP Polonia

Jedynie w TVP1 w jakości HD.

WIADOMOŚCI Z RZYMU
27 kwietnia, godz. 19:30

TVP2

JAN PAWEŁ II (Pope John Paul II)
17 kwietnia, godz. 21:45 powtórka –18 kwietnia, godz. 13:50
Akcja filmu zaczyna się od zamachu na życie Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 r. W retrospekcjach powraca do roku 1938, kiedy to Karol Wojtyła w Wadowicach debiutuje po raz pierwszy publicznie jako interpretator poezji. Większą część filmu zajmuje okres pontyfikatu Jana Pawła II i jego wpływ na sprawy związane z religią oraz na zmiany polityczne zachodzące na świecie.
Reż. John Kent Harrison.
Wyk. M.in.: John Voight (papież Jan Paweł II), Cary Elwes (Karol Wojtyła), James Cromwell (Adam Sapieha), Christopher Lee (Stefan Wyszyński), Wenanty Nosul (Stanisław Dziwisz), Mikołaj Grabowski (Joseph Ratzinger), Jacek Lenartowicz (Lech Wałęsa).

JAN PAWEŁ II. SZUKAŁEM WAS
22 kwietnia, godz. 22:50
Film dokumentalny o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II oraz przesłaniu, jakie pozostawił. Film ukazuje wyjątkowe miejsce naszego rodaka papieża w historii Kościoła i całego świata. Dokument zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na staranność w doborze materiałów archiwalnych oraz bezcenne komentarze i wspomnienia (czasem bardzo dowcipne) tych, którzy bezpośrednio zetknęli się z papieżem, ale także ze względu na rzetelne i interesujące przedstawienie faktów. Narratorem jest Krzysztof Ziemiec.
Reż. Jarosław Szmidt
Scenariusz: Jarosław Szmidt, Mariusz Wituski
Muzyka: Michał Lorenc.
Polska 2011

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW – POWROTY DO OJCZYZNY
22 kwietnia, godz. 13:50

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW – CZAS PRÓBY POLSKICH SUMIEŃ
23 kwietnia, godz. 13:50

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW – BÓG JEST MIŁOŚCIĄ
24 kwietnia, godz. 13:40

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW – WITAJ W DOMU – WADOWICE
25 kwietnia, godz. 13:40

Relacje ze spotkań Jana Pawła II z wiernymi w czasie pielgrzymek do Polski – programy montażowe.

SPECJALNE WYDANIE PANORAMY
27 kwietnia, godz. 18:00

TU ZACZĘŁA SIĘ POLSKA – KONCERT PLACIDO DOMINGO
27 kwietnia, godz. 19:05 (cz. I), godz. 22.50 (cz. II)

Koncert z okazji uroczystości kanonizacji Jana Pawła II. Placido Domingo po raz pierwszy w Polsce wykona utwory napisane do poezji Karola Wojtyły i zaprezentowane na płycie „Amore Infinito” wydanej przez Deutsche Grammophone. Koncert odbędzie się 27 kwietnia 2014 r., w dniu kanonizacji bł. Jana Pawła II i będzie prestiżowym wydarzeniem muzycznym, w którym wezmą udział również zaproszeni wybitni polscy soliści, Orkiestra i Chór Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz artyści innych poznańskich zespołów.

POLACY W RZYMIE I W WATYKANIE
soboty, do 15 marca, godz. o 13:15 powtórka – poniedziałki o godz. 12:40
13-odcinkowy cykl dokumentalny. Rzym skupia uwagę świata. To tu cały świat usłyszał o naszym rodaku, o Janie Pawle II. Dziś w Rzymie i Watykanie żyje wielu Polaków, którzy osiągają znaczące sukcesy, są nieformalnymi ambasadorami Polski, często nieznanymi w kraju, a bardzo docenianymi za granicą.
Wśród bohaterów cyklu są kard. Zenon Grocholewski, abp. Zygmunt Zimowski, Hanna Suchocka, Włodzimierz Rędzioch, Anna Gulak, ks. ks. prałaci Paweł Ptasznik i Sławomir Oder, ks. Paweł Malecha, s.s. Irmina Skóra i Sabina Pietrzak, Kasia Smutniak, Stanisław August Morawski, Paweł Morawski, Grzegorz Gałązka, Jarosław Mikołajewski.
Autorami cyklu są: Krzysztof Tadej, Aleksandra Nieśpielak i Ewa Górska-Tatarkiewicz. Każda część cyklu opisuje losy jednego lub kilku bohaterów. W jednym - przybliży sylwetkę samego Jana Pawła II.
Narratorami całego cyklu są Magdalena Wolińska-Riedi i Piotr Adamczyk, którzy ubarwią go anegdotami i prawdziwymi historiami, wprowadzając widza w życie bohaterów.

JAROSŁAW MIKOŁAJEWSKI – OPOWIEŚCI Z NAD TYBRU
15 marca, godz. 13:25 powtórka – 17 marca, godz. 12:35
Jarosław Mikołajewski, polski Rzymianin. Poeta i tłumacz. Autor m.in. opowiadań „Dolce Vita” i „Rzymskiej Komedii” – laureatki prestiżowej włoskiej nagrody Premio Flaian. Opowieści Mikołajewskiego sprawiają, że Wieczne Miasto wymyka się popularnym przewodnikom. Postrzegamy je czułym okiem poety i wędrowca. W tym odcinku Jarosław Mikołajewski poprowadzi nas przez Rzym, jakiego nie znamy. Jakiego nie znają nawet Rzymianie. Rzym niezwykle osobisty, Rzym widziany z perspektywy wijącej się przez Wieczne Miasto rzeki.

KASIA SMUTNIAK – JESTEM SZCZĘŚCIARĄ
22 marca, godz. 13:20 powtórka – 14 marca, godz. 12:30
Polka Kasia Smutniak, znana w kraju głównie jako piękna kobieta, modelka – pokazana z zupełnie innego punktu widzenia. To postać z jednej strony romantyczna, kochająca ciszę, spokój, wybrzeże morskie i Tybet, z drugiej zaś przepełniona chaotyczną atmosferą dynamicznego Rzymu. Dokument pokazuje drugie oblicze Kasi Smutniak, która odniosła sukces nie jako modelka, jak się powszechnie mówi o niej w Polsce, ale przede wszystkim jako aktorka. O jej pasjach, marzeniach, umiłowaniu dynamicznych, ekstremalnych sportów, a także o jej osobistym stosunku do życia, ludzi, Rzymu i Polski.

KARD. ZENON GROCHOLEWSKI – O MNIE NIE CHODZI
29 marca, godz. 13:20 powtórka – 31 kwietnia, godz. 12:45
Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego. To wyjątkowa postać niezwykle ceniona w Watykanie. W filmie opowiada o najbardziej radosnych i najsmutniejszych chwilach w swoim życiu, o pracy i zadaniach kongregacji, o tym, co znaczy być Polakiem w Watykanie.

ANNA GULAK – WŁOSI KOCHAJĄ ARTYSTÓW
5 kwietnia, godz. 13:20 powtórka –7 kwietnia, godz. 12:55
Malarka i rzeźbiarka związana z twórczością sakralną. Samotniczy charakter jej pracy zderza się z jej dynamiczną osobowością, lubiącą ludzi, gwar, energię tętniącego Rzymu.

KS. PRAŁAT PAWEŁ PTASZNIK – BYĆ DOBRYM POLAKIEM
KS. SŁAWOMIR ODER – MÓJ DOM JEST NAD WISŁĄ
12 kwietnia, godz. 13:20 powtórka –14 kwietnia, godz. 12:45
Ks. prałat Ptasznik – bliski współpracownik papieża Jana Pawła II, dziś kierownik Sekcji Polskiej i Słowiańskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej i ks. prałat Oder - postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Specyfika ich pracy w Watykanie, ich życie codzienne w Rzymie i we Włoszech, ich praca duszpasterska, ale także to, jak Włosi postrzegają Polskę i Polaków.

HANNA SUCHOCKA – RZYMSKIE PASJE
19 kwietnia, godz. 13:25 powtórka –28 kwietnia, godz. 12:55
Sylwetka jednej z największych osobowości polskiej sceny politycznej pokazana przez pryzmat szczególnego momentu w jej życiu: przyjęcie kończące jej pracę, jako ambasadora Polski przy Stolicy Apostolskiej. Portret bardzo osobisty kobiety polityka, która odkrywa przed nami swoje rzymskie pasje.

PAPIEŻ JAN PAWEŁ II
26 kwietnia, godz. 13:20 powtórka – 29 kwietnia, godz. 12:50
Odcinek wyjątkowy o człowieku, którego życie stało się inspiracją do powstania serii o Polakach na świecie i powodem, dla którego jej pierwsza część jest poświęcona Polakom w Rzymie i Watykanie. Opowiedzą o nim bohaterowie poszczególnych odcinków serialu, przywołają wspomnienia osobistych spotkań z Ojcem Świętym i podzielą się z nami doświadczeniem jego świętości.

TVP Kultura

OD POCZĄTKU DO KOŃCA I POCZĄTKU. PROJEKT ŻYCIA WG JANA PAWŁA II – PRZYSTANEK: O WARTOŚCI ŻYCIA
22 kwietnia, godz. 11:00
Cykl półgodzinnych filmów dokumentalnych, wpisujących najważniejsze punkty papieskiego nauczania w cykl ludzkiego życia, od jego zarania po koniec i nowy początek. Program wyprodukowany i premierowo wyemitowany na antenie TVP Kraków pod koniec roku 2010.
W tym odcinku próba odpowiedzi na pytania: Czy człowiek jest gotów stanąć po stronie życia, czy wybierze cywilizację śmierci? Na czym zasadza się świętość życia? Czemu Bóg daje Kainowi znamię, by nikt go nie zabił? Czemu bardziej zależy mu na nawróceniu grzesznika, niż na jego ukaraniu? Co takiego Bóg widzi w człowieku, że sam zechciał nim być?

OD POCZĄTKU DO KOŃCA I POCZĄTKU. PROJEKT ŻYCIA WG JANA PAWŁA II – OJCZYZNA CZYLI IV PRZYKAZANIE
22 kwietnia, godz. 11:25
W tym odcinku próba zastanowienia się nad sensem pojęć: naród, ojczyzna, patriotyzm, kultura, dziedzictwo, tradycja. Czym jest wierność korzeniom i dlaczego wykorzenienie jest tak groźną chorobą? Co kryje się za słowami, że trzeba zrobić dogłębny rachunek sumienia, zapytać dokąd idziemy? Dlaczego papież tak bardzo nie lubił konformizmu.

CREDO – KRZYSZTOF PENDERECKI
22 kwietnia, godz. 12:10
Skomponowane do łacińskiego tekstu „Credo” Krzysztofa Pendereckiego. Światowe prawykonanie utworu odbyło się 11 lipca 1998 r. w Eugene (USA), a tu - koncert zarejestrowany w kościele oo. Dominikanów św. Jacka w Warszawie. Gra Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą kompozytora.

TEATR TELEWIZJI – NARTY OJCA ŚWIĘTEGO
22 kwietnia, godz. 20:20
Telewizyjna wersja głośnego spektaklu Teatru Narodowego w Warszawie. Pewnego dnia grupie małomiasteczkowych notabli ks. Kubala przynosi arcydyskretną wiadomość: do Granatowych Gór przybędzie z krótką potajemną pielgrzymką Ojciec Święty Jan Paweł II. Choć wiadomość budzi wiele wątpliwości, w miasteczku narasta oczekiwanie na cud. Mądra sztuka Jerzego Pilcha pokazuje – w komediowej konwencji – jak pod wpływem wieści o pielgrzymce Papieża Polaka ludzie przewartościowują swoje dotychczasowe życie.
Reż. Piotr Cieplak (2006)

„TE DEUM” NA GŁOSY SOLOWE, CHÓR I ORKIESTRĘ KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO – OJCU ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II
26 kwietnia, godz. 11:50
Utwór Krzysztofa Pendereckiego „Te Deum” skomponowany w latach 1978-1980.

PRAWDZIWA WŁADZA WATYKANU (cz. I)
26 kwietnia, godz. 12:35 (cz. I), godz. 13:30 (cz. II) premiera
Zyskując dostęp do bogatych archiwów Stolicy Apostolskiej, twórcy dokumentu nakreślili historię wpływów Kościoła na najważniejsze wydarzenia XX wieku, np. zaangażowania papiestwa m.in. na konflikt arabsko-izraelski, kryzys nuklearny lub upadek komunizmu. Film przedstawia postać Piusa XII w związku z wydarzeniami otaczającymi II wojnę światową. Zaznacza skutki jego cichego przyzwolenia na prześladowanie Żydów. Odsłania relacje kościoła z Franco, Hitlerem oraz Mussolinim. Analizuje relacje Jana XXIII z Kennedym oraz Chruszczowem podczas Zimnej Wojny oraz sposób egzekwowania Ostpolitik Willy'ego Brandta przez Pawła VI. Film ukazuje kontrowersje związane z głowami kościoła na tle historycznym. Czerpiąc z papieskiej korespondencji, sprawozdań nuncjuszy, ambasadorów oraz legatów odkrywa nieznane dotąd fakty.
Reż. Jean Michel Meurice (2010)

TVP Historia

CYKL PAPIESKIE PIELGRZYMKI DO POLSKI
codziennie, 19-25 kwietnia

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW (1) PIELGRZYMKI 1979, 1983, 1987
19 kwietnia, godz. 11:00
Trzy pierwsze pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny miały miejsce w trudnych dla Polski latach.
Papież po raz pierwszy przyjechał do Ojczyzny w 1979 r. Przez wielu to wydarzenie zostało uznane za kamień milowy w dziejach Europy. Uznano je za początek rozpadu systemu totalitarnego w Europie. Hasłem pielgrzymki były słowa „Gaude Mater Polonia”'. To w czasie tej pielgrzymki wypowiedziane zostały przez Ojca Świętego na Placu Zwycięstwa (dziś znów: pl Piłsudskiego) w Warszawie słowa: '”niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi”'. Po tej pielgrzymce był Sierpień 80, Polacy uwierzyli, że mogą być wolnym narodem.
Drugi raz papież spotkał się z nami w czerwcu 1983 r. Witał swój kraj słowami „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”'. To była trudna pielgrzymka. Trwał jeszcze stan wojenny. Wizyta miała charakter duszpasterski, ale Papież znów tchnął w Polaków nadzieję.
„Do końca ich umiłował” to myśl przewodnia trzeciej pielgrzymki Jana Pawła II z roku 1987. W czasie mszy na gdańskiej Zaspie mówił o ludzkiej solidarności, nawoływał: „jeden drugiego brzemię noście”.
Autor: Jan Grzyb (2005)

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW (6) CZERWIEC 1991
20 kwietnia, godz. 11:05
„Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście” – to hasło czwartej pielgrzymki do ojczyzny Jana Pawła II w czerwcu 1991 r. Była to pierwsza pielgrzymka do wolnej Rzeczypospolitej. Papież dziękował Bogu za zmiany, jakie dokonały się w Polsce. Nawoływał, aby Polacy z wytrwałością budowali swój kraj. Ojciec Święty wędrując po Polsce przypominał i rozważał 10 przykazań bożych.
Autor: Jan Grzyb (2005)

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW (3) WIZYTA 1995
21 kwietnia, godz. 10:10
Każda z papieskich pielgrzymek do Polski była wielkim i wzruszającym wydarzeniem. Ta też, choć trwała zaledwie kilka godzin. W maju 1995 r. papież odwiedził Skoczów, Bielsko-Białą i Żywiec. W tej relacji zobaczymy Jego spotkanie z wiernymi w Skoczowie, gdy mówił o „czasie próby polskich sumień”, przywołując postać męczennika Jana Sarkandra.
Autor: Jan Grzyb (2004)

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW (5) PIELGRZYMKA 1997
22 kwietnia, godz. 10:20
„Chrystus wczoraj, dziś i na wieki'” – to hasło pielgrzymki do ojczyzny w 1997 r. Papież podkreślał wtedy przywiązanie Polaków do wiary i tradycji chrześcijańskiej. Spotkał się z rodakami we Wrocławiu (ekumenizm, Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny), w Gnieźnie (przypomnienie postaci św. Wojciecha), Poznaniu, Kaliszu (ochrona życia ludzkiego) i w Zakopanem, gdzie podkreślał znaczenie Krzyża dla wszystkich.
Autor: Jan Grzyb (2005)

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW (2) PIELGRZYMKA 1999
23 kwietnia, godz. 10:00
Najdłuższa papieska pielgrzymka do Ojczyzny, w czerwcu 1999 r., oparta na ośmiu ewangelicznych błogosławieństwach z wezwaniem do przygotowania się do wejścia w nowe tysiąclecie. Hasło pielgrzymki: „Bóg jest miłością”'. Papież wzywał do odnowienia jedności podzielonego chrześcijaństwa, do odnowy duszpasterstwa w Polsce, do dialogu z kulturą. W Gdańsku papież przypominał znaczenie tego miasta w walce o sprawiedliwość i ludzką solidarność. W Ełku wołał o otwarcie serca dla potrzebujących, W Siedlcach prosił, by krzyż, jak przed wiekami, był obecny w naszym kraju, na spotkaniu ekumenicznym w Drohiczynie cytował słowa Chrystusa „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”, w Warszawie modlił się przed pomnikiem Armii Krajowej, pomnikiem ofiar Holocaustu i na cmentarzu żołnierzy wojny 1920 r. w Radzyminie, w Zamościu mówi o pracy na roli, a w Łowiczu zwracał się do wszystkich matek i ojców w Polsce o poszanowanie życia poczętego. Wreszcie w Wadowicach papież wspominał swoje dzieciństwo i młodość.
Autor: Jan Grzyb (2004)

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW (4) PIELGRZYMKA 2002
25 kwietnia, godz. 10:25
„Bóg bogaty w miłosierdzie” – to hasło ostatniej Pielgrzymki do Ojczyzny Jana Pawła II w sierpniu 2002 r. W programie fragmenty spotkań Ojca Świętego z rodakami w Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej. W Krakowie Łagiewnikach papież mówił o potrzebie miłosierdzia w dzisiejszych czasach. Na krakowskich Błoniach Jan Paweł II przypominał o potrzebie miłości i konieczności budowy cywilizacji miłości. W Kalwarii Zebrzydowskiej wspominał swoją młodość kiedy odwiedzał kalwaryjskie Sanktuarium i modlił się na kalwaryjskich dróżkach.
Autor: Jan Grzyb (2002)

JAN PAWEŁ II DO RODAKÓW (7) WADOWICE 1999
24 kwietnia, godz. 10:10
Spotkanie Ojca Świętego z mieszkańcami Wadowic 16 czerwca 1999 r. Wspomnienia z dzieciństwa i młodości. Tu się wszystko zaczęło…
Autor: Jan Grzyb (2005)

DNI SPECJALNE

2, 20, 21, 26, 27 kwietnia – w tych dniach TVP Historia planuje pasma programowe z filmami dokumentalnymi przypominającymi biografię papieża Jana Pawła II

ŚWIĘTY UŚMIECHNIĘTY
2 kwietnia, godz. 18:10
Film bez lektorskiego komentarza przypomina najważniejsze, nieznane widzom, najbardziej radosne wypowiedzi Jana Pawła II podczas pielgrzymek do ojczyzny. Zapis słów papieża Polaka daje nam możliwość obcowania z Janem Pawłem II, przypomina nam osobisty ton jego wypowiedzi, a przede wszystkim te wzniosłe i radosnej chwile, które dane wielu było przeżyć dzięki niemu.
Reżyser: Piotr Kot (2012)

ZWYKŁY ŚWIĘTY CZŁOWIEK
2 kwietnia, godz. 20:50
Opowieść o wielkości Jana Pawła II we wspomnieniach jego najbliższych współpracowników, ilustrowane bardzo starannie dobranymi wypowiedziami Jana Pawła II (np. fragmenty kazań, przemówień, wypowiedzi), a także materiałami filmowymi.
Reżyser: Joanna Linczuk, Krzysztof Tadej (2005)

KARDYNAŁ WOJTYŁA PAPIEŻEM
20 kwietnia, godz. 8:00
Dokument opowiada o często nieznanych wydarzeniach z udziałem kard. Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II w okresie od 6 sierpnia 1978 r., czyli śmierci papieża Pawła VI do pierwszych tygodni pontyfikatu Ojca Świętego w 1978 r. Film pełen emocji, wzruszeń, pokazujący wyjątkowość i świętość Jana Pawła II. Znajduje się w nim wiele materiałów archiwalnych w tym fragmenty wywiadu radiowego kard. Karola Wojtyły po śmierci papieża Pawła VI i fragmenty homilii kard. Wojtyły w kościele św. Stanisława w Rzymie wygłoszonej na kilka dni przed konklawe. Bohaterowie filmu: kard. Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski, prof. Andrzej Półtawski, prof. Gabriel Turowski, b. Marian Markiewicz z Zakonu Braci Serca Jezusowego, Siostry Urszulanki: s. Janina Chmielińska, s. Maria Gratia Wargacka i s. Andrzeja Górska ze Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, Józef Mucha - kierowca kard. Wojtyły w Krakowie, ks. infułat Bronisław Fidelus – wikariusz generalny Archidiecezji Krakowskiej.
Reżyser: Krzysztof Tadej (2012)

ŚWIADEK NADZIEI. ŻYCIE KAROLA WOJTYŁY, PAPIEŻA JANA PAWŁA
20 kwietnia, godz. 15:15 (cz. I)
21 kwietnia, godz. 14:45 (cz. II)
Film dokumentalny oparty na słynnej książce George Weigel'a o drodze jaką Karol Wojtyła przebył z Wadowic do Watykanu, do której autor zbierał materiały przez 20 lat. Weigel zaproponował czytelnikowi ponad 1100-stronicowe dzieło, pokazujące jak Karol Wojtyła zmaga się z rzeczywistością, w której sprawowanie papieskiego urzędu wydaje się niemożliwe. Jak radzi sobie w sytuacji, w której sprawowanie tego urzędu było dla niego Kalwarią od pierwszego dnia pontyfikatu. Czego żąda od wiernych, czego ich naucza, kim staje się dla wyznawców innych religii i niewierzących. Dokument jest próbą przełożenia tej książki na język filmu.
Reżyser: Judith Dwan Hallet (2001)

LOLEK
20 kwietnia godz. 19:20
także w TVP Polonia: 10 kwietnia, godz. 23:45; 11 kwietnia, godz. 5:00; 12 kwietnia, godz. 15:00
Dokument o życiu Karola Wojtyły w latach 1920-1946. W filmie występują ostatni żyjący w Polsce świadkowie tamtych dni, osoby, które dobrze znały wówczas przyszłego Ojca Świętego. Wielu z nich ujawniło nieznane opowieści i wspomnienia dotyczące rozmów, spotkań, wydarzeń, w których uczestniczył Karol Wojtyła. Za życia Jana Pawła II nie mieli okazji podzielić się swoimi wspomnieniami, przeżyciami, doświadczeniami.
Reżyser: Krzysztof Tadej, Marcin Sępiak (2007)

JA PAPIEŻ
21 kwietnia, godz. 23:20
Film dokumentalny poświęcony pontyfikatowi Jana Pawła II widzianego zarówno przez samego Ojca Świętego, jak również przez osoby z jego najbliższego otoczenia. Fragmenty wspomnień Jana Pawła II czyta Jerzy Radziwiłowicz.
Reżyser: Paweł Woldan, Tomasz Królak, Grzegorz Szuplewski (2002)

HABEMUS PAPAM
26 kwietnia, godz. 10:40
Film składa się wywiadów z ludźmi bliskimi kard. Wojtyle z okresu przed jego wyborem na Stolicę Piotrową, m.in. z: kard. Franciszkiem Macharskim; ks. Adamem Bonieckim, Wandą Półtawską, Markiem Skwarnickim, którzy wspominają atmosferę, przewidywania, zdarzenia i sytuacje, a przede wszystkim zachowanie Karola Wojtyły z okresu poprzedzającego konklawe w październiku 1978 r. Te wspomnienia prowokują do dyskusji o roli papieża przybyłego z „dalekiego kraju” oraz przyczynach wyboru właśnie jego osoby.
Reżyser: Paweł Woldan (2004)

MOJE ŻYCIE DLA NIEGO
26 kwietnia, godz. 12:55
Filmowa opowieść o życiu i pracy zawodowej Arturo Mariego – „nadwornego” fotografa Jana Pawła II, piątego papieża, którego pontyfikat dokumentował (pracę w Stolicy Apostolskiej zaczynał jako 16-latek, rejestrując na kliszy wizerunki Piusa XII). Film o nim jest nie tylko okazją do pokazania jego codziennej pracy, ale także do zaprezentowania ciekawych aspektów historii państwa watykańskiego i panujących tam stosunków. W ciągu półrocznej pracy nad dokumentem ekipa TVP towarzyszyła Mariemu zarówno w apartamentach papieskich, jak i podczas oficjalnych uroczystości czy wizyt głów różnych państw.
Reżyser: Ewa Świecińska (2004)

WIELKI TEST HISTORYCZNY JAN PAWEŁ II
26 kwietnia, godz. 20:30
Widowisko publicystyczne, w którym zaproszeni do warszawskiego studia znani i lubiani goście oraz osoby chętne, które przyjechały do Opery Krakowskiej, rozwiązywały test z wiedzy o wielkim Polaku. Na zwycięzcę w Krakowie czekała nagroda 50 tys. zł. Do wspólnej zabawy zaproszono również widzów przed telewizorami.

PAPIESKIE OKNO. FRANCISZKAŃSKA 3
26 kwietnia, godz. 22:15
Podczas jednej z pielgrzymek do Polski Jan Paweł II powiedział: "w Rzymie mówią, że najlepsze jest to, co papież mówi poza tekstem". I takie były też wieloletnie spotkania z wiernymi pod oknem Kurii Metropolitalnej w Krakowie na Franciszkańskiej 3. Odbywały się poza oficjalnym protokołem, były nieformalną audiencją dla młodzieżą. W ciągu 30 lat okno na Franciszkańskiej 3 stało się nie tylko świadkiem przemian politycznych i społecznych w życiu kraju, wymiany pokoleń wśród młodzieży, ale także zmian w życiu samego Jana Pawła II. Zwyczaj spotkań narodził się 6 czerwca 1979 r. , podczas pierwszej pielgrzymki. Przed kurią zebrał się tłum młodych. I Papież do nich wyszedł. Nawet stanął na parapecie. "Kiedy tutaj dawniej byłem w Krakowie, byłem całkiem porządnym człowiekiem. Nigdy nie wyłaziłem na okna. A teraz co się ze mną stało?" - żartował.
Spotkania nigdy nie były przygotowywane, lecz improwizowane, a - jak mówił sam Papież improwizowane jest zawsze najbardziej przygotowywane, bo to się improwizuje, co się nosi najgłębiej w sobie. Nie było też ich w oficjalnych programach kolejnych papieskich wizyt, ale za każdym razem młodzież na nie czekała.
Reżyser: Piotr Kot

NIEZNANE ŻYCIE JANA PAWŁA II
27 kwietnia, godz. 8:05
także w TVP Polonia: 17 kwietnia, godz. 23:45; 18 kwietnia, godz. 5:00; 19 kwietnia, godz. 10:25
Bohaterowie filmu opowiadają o nieznanych wydarzeniach pontyfikatu, a są nimi: Renato Buzzonetti – osobisty lekarz Jana Pawła II, Francesco Masella – opiekun apartamentów Jana Pawła II, Arturo Mari – osobisty fotograf papieski, Grzegorz Gałązka – słynny fotograf, autor ponad miliona zdjęć Jana Pawła II, ks. kard. Tarcisio Bertone – sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, a także osobiści sekretarze Ojca Świętego: kard. Stanisław Dziwisz i ks. abp Mieczysław Mokrzycki.
Reżyser: Krzysztof Tadej (2012)

PAPIEŻ NIE TYLKO POLSKI
27 kwietnia, godz. 23:10
także w TVP Polonia: 3 kwietnia, godz. 23:45; 4 kwietnia, godz. 5:00; 5 kwietnia, godz. 15:00
Film prezentuje papieża Jana Pawła II, jako duszpasterza całego świata, który w trakcie licznych pielgrzymek przemawiał do ludzi różnych kultur, historii i dziedzictwa, pokazuje papieża jako kaznodzieję, niosącego przesłanie do ludzi całego świata, który jednak inaczej przemawiał w Afryce, inaczej w Ameryce Południowej, a jeszcze inaczej w Azji.
Reżyser: Stanisław Wolny, Marek Adamiak (2005)

TAJEMNICA JANA PAWŁA II
27 kwietnia, godz. 18:30
także w TVP Polonia: 2 kwietnia, godz. 23:45; 3 kwietnia, godz. 14:45
Papieża wspomina papieski ceremoniarz ks. prałat Konrad Krajewski, opowiadając o zdarzeniach, przy których nie było telewizyjnych kamer: o zachowaniu Jana Pawła II w zakrystii, o tym, co go denerwowało, a także i o sytuacjach zabawnych, i dniach w których odchodził z tego świata.
Reżyser: Krzysztof Tadej (2011)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...