reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Oszukane” - film TVN premierowo w CANAL+

dodano: 2014-03-21 17:45 | aktualizacja: 2014-03-21 20:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: CANAL+ Cyfrowy/satkurier.pl

Canal+ W sobotę, 22 marca 2014 roku o 21:00 w CANAL+ (CANAL+ HD) premiera polskiego filmu pt. „Oszukane” (więcej tutaj). Jego producentem jest telewizja TVN (więcej tutaj i tutaj), reżyserem Marcin Solarz, za scenariusz odpowiadają Monika Góra i Michał Godzic, a w obsadzie znaleźli się m.in.: Karolina Chapko, Paulina Chapko, Katarzyna Herman, Ewa Skibińska, Artur Żmijewski, Sylwia Boroń, Anna Matysiak, Kamil Kula i Mieszko Barglik. Film ten jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Telewizja TVN wyprodukowała już kilka podobnych filmów w ramach cyklu „Prawdziwe historie” (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kilkunastoletnia Natalia (Karolina Chapko) przeprowadza się do Krakowa, w którym się urodziła. Pod czujnym okiem matki Anny (Katarzyna Herman), nauczycielki baletu, ćwiczy taniec. Pewnego dnia pewien przystojny chłopak (Kamil Kula) bierze ją za kogoś innego. Wkrótce na dyskotece spostrzega swojego sobowtóra Magdę (Paulina Chapko). Dziewczyny zaprzyjaźniają się.

Natalia pojawia się w domu Magdy, gdzie poznaje jej rodziców (Ewa Skibińska i Artur Żmijewski) oraz siostrę (Sylwia Boroń), która przypomina jej własną matkę. Dochodzi do konfrontacji i badań DNA, które potwierdzają, że Natalia i Magda są siostrami, a Aneta córką Anny. Udawanie, że to nie ma znaczenia nie udaje się. Wszyscy prędzej czy później muszą zmierzyć się tą traumą. Anna traci Natalię, a nie umie nawiązać kontaktu z Anetą, która czując zagrożenie ze strony dziewczyny i zwraca się przeciwko niej. Sytuację komplikuje też fakt, chłopak Magdy zakochuje się w jej siostrze bliźniaczce.

„Oszukane” to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, należący do produkowanego przez TVN cyklu „Prawdziwe historie" (więcej tutaj).

- Zakorzenienie w rzeczywistości jest bardzo cenne, gdyż uwiarygadnia opowieść. Dramaturgia filmowa rządzi się jednak własnymi prawami, dlatego też pracując nad scenariuszem daleko odeszliśmy od tych historii, które wydarzyły się naprawdę. Istotny był dla nas punkt wyjścia - zamiana niemowląt, ich przypadkowe spotkanie po latach i sytuacja kryzysowa, w której znalazły się obie rodziny. Cała reszta opowieści jest już fabularną fikcją. Ostatecznie film ma więc dużo bardziej kreacyjny niż dokumentalny charakter - mówił reżyser Marcin Solarz.

Historia sióstr podmienionych w jednym ze szpitali, nagłośniona przez media wzbudziła ogromne emocje. Prawdziwi bohaterowie toczyli przez 7 lat batalię w sądzie, by w końcu wygrać rekordowe w Polsce zadośćuczynienie w wysokości 2 milionów złotych.

W filmie w rolę Anny wcieliła się Katarzyna Herman, zaś rodziców bliźniaczek zagrali Ewa Skibińska i Artur Żmijewski. Bardzo wiarygodnie wygląda relacja filmowych sióstr, które grają Karolina i Paulina Chapko.

„Oszukane” - premiera w sobotę, 22 marca 2014 roku o 21:00 w CANAL+ i CANAL+ HD.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w naszym codziennym wykazie: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje” i na głównej stronie satkurier.pl, w „Informacjach dnia”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...