reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Polska TV uruchamia kanały w Nigerii

dodano: 2014-04-08 16:38 | aktualizacja: 2014-04-09 11:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Polska TV/satkurier.pl

Kino Polska Podczas MIPTV 2014, międzynarodowych targów telewizyjnych w Cannes, Filmbox International Ltd. - spółka należąca do Kino Polska TV SA (więcej tutaj i tutaj) - oraz SPI International (właściciel Kino Polska TV) ogłosiły uruchomienie kanałów ze swojego portfolio w Nigerii. Filmbox Arthouse, oferowany przez Filmbox International Ltd., oraz  Fightbox, Docubox i muzyczny 360 Tunebox (należące do Mediabox Broadcasting, z grupy SPI International) będą dostępne w nigeryjskiej sieci kablowej Montage Cable Network. Montage zadebiutowała niedawno, ale już zatrzęsła tamtejszym rynkiem płatnej telewizji, zdominowanym do niedawna przez operatorów z RPA i Chin.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bamidele Adetunji, szefowa Montage, nie ukrywała zadowolenia z faktu, że jako pierwsi zaoferują nigeryjskim odbiorcom kanały FilmBox. - Ta oferta doskonale wpisuje się w naszą strategię oferowania wysokiej jakości alternatywy dla treści dostępnych do tej pory klientom w Nigerii i całej Afryce Zachodniej - powiedziała.

Berk Uziyel, członek zarządu Kino Polska TV SA i dyrektor Filmbox International Ltd., także podkreślał strategiczne znaczenie zawartego porozumienia. - Umowa dystrybucyjna z Montage to pierwszy krok w realizacji naszych planów ekspansji w Afryce - zapowiedział Uziyel. Dodał również, że obydwie strony myślą o współpracy długofalowo. - Z pewnością będziemy oferować na tej platformie kolejne kanały, między innymi nasz nowy interaktywny projekt 4K - podkreślił szef FilmBox International.

Przypomnijmy, iż Bogusław Kisielewski, gdy w marcu br. objął stanowisko prezesa Kino Polska TV zapowiedział, że spółka zamierza rozwijać się na rynkach zagranicznych (więcej tutaj): - Przede wszystkim zamierzamy systematycznie poprawiać sprzedaż naszych kanałów za granicą: w Czechach, Bułgarii, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. Potencjalnie interesują nas też nowe terytoria, takie jak Afryka, Ameryka Południowa i wschód Europy. Realizacją tych zadań zajmie się powołany do zarządu Kino Polska pan Berk Uziyel - powiedział.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...