reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Polska TV: Wyniki finansowe za 2013

dodano: 2014-03-20 14:10 | aktualizacja: 2014-03-20 16:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Polska TV

Kino Polska Wzrost zysku netto, przejęcie kontroli nad produkcją i dystrybucją kanałów filmowych marki Filmbox na wszystkich rynkach i uzyskanie koncesji na pierwszą polską stację filmową nadawaną drogą naziemną - to główne osiągnięcia Grupy Kapitałowej Kino Polska TV S.A. w ubiegłym roku. - Naszym strategicznym celem jest dalsze umacnianie pozycji grupy na międzynarodowym rynku i rozwój nowego projektu, jakim jest Stopklatka TV - powiedział Bogusław Kisielewski, członek zarządu Kino Polska TV S.A.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W roku 2013 przychody grupy ogółem wzrosły do 110,3 mln zł. Najwyższy udział w ich strukturze - 42 proc. stanowiła działalność emisyjna. Przyniosła ona grupie 46 mln zł.

Zysk netto w roku 2013 sięgnął 18,3 mln zł. Jest to wzrost o 36 proc. w stosunku do wcześniejszego roku. O 18 proc. zwiększyły się przychody reklamowe grupy, wynosząc 17,7 mln zł. Poprawę wyników odnotowano także w segmencie usług VOD. W roku 2013 przychody grupy z tego źródła sięgnęły 3 mln zł, co wobec danych sprzed roku stanowi wzrost o 11 proc.

Ważnym krokiem w rozwoju firmy w roku 2013 było nabycie 100 proc. udziałów w Filmbox International Ltd., spółce produkującej i dystrybuującej na świecie kanały filmowe z rodziny Filmbox (więcej tutaj). Umożliwi to, jak czytamy w komunikacie, dalszy rozwój grupy poza granicami Polski.

- Naszą strategią na przyszłość jest umacnianie pozycji na rynkach zagranicznych. Myślimy też o nowych terytoriach - powiedział Bogusław Kisielewski, członek zarządu Kino Polska TV S.A. - Obiecującą perspektywą jest dla nas Afryka i Ameryka Południowa, a także wschód Europy. Charakteryzują się one mniejszym niż w Polsce nasyceniem rynku telewizyjnego, co kanałom płatnym stwarza duże możliwości rozwoju - dodał.

Istotnym dokonaniem grupy w ubiegłym roku było otrzymanie koncesji na nowy kanał filmowy, nadawany w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Stopklatka TV to wspólny projekt Kino Polska TV S.A., Stopklatka S.A. i Agora S.A. (więcej tutaj, tutaj i tutaj) Od 15 marca br. stacja jest dostępna na pierwszym multipleksie, w platformach satelitarnych Cyfrowy Polsat i nc+ oraz dla większości abonentów sieci kablowych w Polsce (więcej tutaj).

- To połączenie jakości, zarezerwowanej wcześniej tylko dla odbiorców kanałów płatnych, z darmowym dostępem, oferowanym przez nas szerokiej widowni - podsumował Bogusław Kisielewski. - Przy 95-procentowym zasięgu technicznym MUX 1 i szerokiej dystrybucji Stopklatki w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych jeszcze w tym roku spodziewamy się osiągnąć 1 proc. udziału w oglądalności - dodał.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...