reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mjanma z buddyjskimi pagodami

dodano: 2017-05-17 16:36 | aktualizacja: 2017-05-17 20:56
autor: Janusz Blamowski/Marta Karendał | źródło: SAT Kurier 3-4/2017

Birma Mjanma W ramach grudniowych wypraw do Azji Południowo-Wschodniej „Podróże z anteną” wybrały się ostatnio do Birmy. Mjanma, bo tak brzmi teraz oficjalna polska nazwa Birmy, jest położona na Półwyspie Indochińskim w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską oraz Morzem Andamańskim i zajmuje powierzchnię 676 600 km2, a zamieszkuje ją ponad 51 milionów ludzi, choć bardzo zróżnicowanych etnicznie, bo według oficjalnych danych to aż 135 narodów mówiących ponad 250 językami!

Birma Mjanma


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po 50 latach rządów junty Birma, uznawana za jeden z najbiedniejszych i najbardziej izolowanych krajów świata, powoli wraca na drogę demokracji i coraz szerzej otwiera się na świat. Pewnie niebagatelne znaczenie ma tu boom gospodarczy i turystyczny u sąsiadów zza miedzy, bo Birma graniczy m.in. z Indiami, Chinami i Tajlandią. Jakie to ma dla nas, turystów znaczenie? Przede wszystkim ułatwienia wizowe, coraz bardziej rosnąca infrastruktura turystyczna i ciekawa oferta dla odwiedzających Birmę zagranicznych turystów.

Do niedawna całe połacie kraju zamknięte były dla ruchu turystycznego. Aby się tam dostać, trzeba było starać się o specjalne zezwolenia związane z dodatkowymi opłatami i długim czasem oczekiwania.

Teraz wizę turystyczną 28-dniową załatwić można już przez Internet, jednak dla obcokrajowców nie jest ona tania, kosztuje ok. 50 dolarów i jest dostępna tylko dla osób przybywających do Birmy drogą lotniczą.

Planując podróż do Birmy, warto śledzić internetowe błogi podróżnicze, bo sytuacja w tym kraju szybko się zmienia i informacje zawarte w biblii podróżników Lonely Planet mogą się okazać nieaktualne.

My wybraliśmy się do Birmy w grudniu – tam wtedy w czasie pory suchej temperatura oscyluje w granicach 25-30 stopni – bez opadów.

Birma posiada kilka międzynarodowych portów lotniczych w dużych miastach, najlepiej i najtaniej można dolecieć tam z Bangkoku. My zaczęliśmy naszą birmańską przygodę po przylocie z Bangkoku do Rangunu – największego i najludniejszego miasta w Mjanmie, do niedawna miasta stołecznego. Zwiedzimy je jeszcze w końcowej części naszej wyprawy, teraz pora na relaks!
 
Ngwe Saung Beach

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...
reklama