reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Połączenie BBC Studios i BBC Worldwide

dodano: 2017-11-29 14:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: BBC/satkurier.pl

BBC Worldwide Paulina Sykut-Jeżyna Brytyjski nadawca publiczny BBC ogłosił, że połączy swoje komercyjne jednostki BBC Studios i BBC Worldwide w celu utworzenia jednego podmiotu pod nazwą BBC Studios. - W dobie coraz bardziej konkurencyjnego globalnego rynku produkcji i dystrybucji ta nowa struktura organizacyjna dostosuje BBC do reszty branży, integrując produkcję programów, sprzedaż i dystrybucję w ramach jednego podmiotu - informuje BBC.

41. edycja BBC Worldwide Showcase


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cele, jakie przyświecały BBC w podjęciu decyzji o połączeniu BBC Studios i BBC Worldwide:
  • Stworzenie zunifikowanej jednostki z jednym biznesplanem i połączonym modelem operacyjnym, lepiej przystosowanej, by wspierać brytyjskich twórców, produkujących na terenie całego kraju wysokiej jakości, wyróżniające się treści.
  • Maksymalizacja wartości intelektualnej programów BBC na rzecz abonentów RTV.
  • Wspieranie środowiska twórców w Wielkiej Brytanii poprzez dystrybucję brytyjskich treści jako kulturalnego dobra eksportowego i źródła globalnych wpływów.

Ruch ten obejmie cały zakres działań komercyjnych realizowanych już przez BBC Worldwide - w tym finansowanie i sprzedaż treści oraz obsługę kanałów komercyjnych - oraz przez BBC Studios - główne ramię produkcyjne BBC, w celu utworzenia uproszczonej organizacji z jednym biznesplanem i połączonym modelem operacyjnym. BBC Studios i BBC Worldwide już ze sobą ściśle współpracują - na przykład nad „Błękitną Planetą II”, która jest produkowana przez BBC Studios, ale która jest w ponad trzech czwartych finansowana przez BBC Worldwide i partnerów.

Branża telewizyjna szybko się zmienia, a główni gracze inwestują ogromne kwoty w treści, ale w dużej mierze inne niż te obrazujące brytyjskie życie. Ostatnie badania przeprowadzone na początku listopada przez konsultantów Mediatique przewidują, że wydatki na brytyjskie programy mogą spaść realnie o 500 mln funtów w ciągu następnej dekady, co stanowi zagrożenie dla wielkości i zakresu dostępnych brytyjskich treści, co może mieć szkodliwy wpływ na odrębność, podejmowanie ryzyka i innowacje. Czoło temu problemowi stawić ma nowe BBC Studios.

BBC Worldwide ma w swoim portfolio na polski rynek następujące kanały: BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC HD i CBeebies.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

570 zł Więcej...

Matrix HDMI-4x2 4K

Rozdzielacz, przełącznik HDMI: 4 wejścia - 2 wyjścia (zgodny z...

290 zł Więcej...
reklama