reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Puls: „Powrót do przyszłości” i „Apollo 13”

dodano: 2014-05-22 06:59 | aktualizacja: 2014-05-22 10:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls

TV Puls - Tydzień 7-13 czerwca 2014 roku w TV Puls będzie obfitował w premiery filmowe. Już w niedzielę, 8 czerwca br. pokażemy głośny, oparty na faktach film Rona Howarda „Apollo 13” o niespodziewanie trudnej misji statku kosmicznego na Księżyc w 1970 roku. Premierę u nas będą też miały dwa kultowe filmy, do których wiele osób z przyjemnością wraca: to „Powrót do przyszłości” Roberta Zemeckisa i „Klejnot Nilu” z Michaelem Douglasem. Ponadto pokażemy m.in. tak popularne produkcje, jak „Resident Evil”, „Miłość, szmaragd i krokodyl” oraz „Batman i Robin” - informuje nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Na fanów „Najpiękniejszych baśni braci Grimm” czeka niespodzianka: w baśni o diable z trzema złotymi włosami występuje znany m.in. z „Sali samobójców” i „Yumy” polski aktor Jakub Gierszał. Tradycyjnie zapraszamy też na bardzo dobre seriale: kolejne odcinki rewelacyjnych „Wikingów”, „Trzynastego apostoła” oraz „Helę w opałach”, a także znakomite dokumenty „Walka o bagaż” i „Aukcja w ciemno” - informuje TV Puls.

Propozycje TV Puls od 7 do 13 czerwca 2014 roku:

Filmy:

„Mocne Sobotnie Kino”
„Resident Evil”
horror, Francja/ Niemcy/ USA/ Wielka Brytania 2002, reż. Paul Anderson, występują: Mila Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy
emisja: sobota, 7 czerwca 2014 roku o 20:00

Głośny horror luźno oparty na popularnej na świecie grze komputerowej pod tym samym tytułem. W supertajnym ośrodku pewnej korporacji naukowcy zarażają się wirusem, który zamienia ich w zombie. Korporacja, by nie dopuścić do wydostania się wirusa z laboratorium, wysyła na miejsce oddział komandosów. Dochodzi do krwawego starcia. Ten mroczny i pełen akcji obraz bardzo umiejętnie wykorzystuje jeden z ulubionych motywów filmowców - walkę z zombie. Dodatkowym atutem filmu jest postać Alice, grana przez piękną Milę Jovovich.

„Mad Max 2: Wojownik szos” („Mad Max 2: The Road Warrior”)
akcja, Australia 1982, reż.: George Miller, występują: Mel Gibson, Bruce Spence, Michael Preston
emisja: sobota, 7 czerwca 2014 roku o 22:00

Akcja filmu „Mad Max II: Wojownik szos” rozgrywa się w dalekiej przyszłości. W świecie zniszczonym wojną atomową wszyscy cierpią na brak benzyny. Były policjant Max, przemierza Australię w poszukiwaniu paliwa. W trakcie wędrówki poznaje pilota, który prowadzi go do ocalałej rafinerii. Okazuje się, że jest ona celem ataków bandy dowodzonej przez niejakiego Humungusa. Max przyłącza się do obrońców rafinerii.

„Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Diabeł z trzema złotymi włosami” („Grimm's Finest Fairy Tales: The Devil with the Three Golden Hairs”)
baśń, Niemcy 2013, reż. Maria von Heland, występują: Jakub Gierszał, Saskia Rosendahl, Thomas Sarbacher
emisja: niedziela, 8 czerwca, godz. 13:55

Diabeł z Trzema Złotymi Włosami wystawia szczęście młodego skrzypka Felixa na próbę. Tylko wtedy, gdy chłopiec zdobędzie skarb diabła będzie mógł poślubić księżniczkę Isabell . To warunek określony przez jej ojca, chciwego i pozbawionego skrupułów króla Ottokara. Felix udaje się w niebezpieczną podróż, by móc poślubić córkę króla.

„Miłość, szmaragd i krokodyl” („Romancing the Stone”)
przygodowy, USA, Meksyk 1984, reż. Robert Zemeckis, występują: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Zack Norman
emisja: niedziela, 8 czerwca 2014 roku o 16:50

Bohaterka filmu „Miłość, szmaragd i krokodyl”, autorka powieści przygodowych Joan Wilder (Kathleen Turner) wyrusza do Ameryki Południowej na poszukiwania swojej zaginionej siostry. Jest w posiadaniu tajemniczej mapy, prowadzącej do skarbu, która może jej pomóc uratować siostrę. Natychmiast jednak wpada w tarapaty. Jej wybawcą zostaje zwariowany, brawurowy myśliwy Jack Colton (Michael Douglas). Oboje wyruszają na poszukiwanie skarbu, w międzyczasie muszą stawić czoła dziewiczej dżungli i jej dzikim mieszkańcom.

„Niedziela Z Gwiazdami”
„Apollo 13” - premiera
akcja, USA 2015, reż. Ron Howard, występują: Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon, Gary Sinise, Ed Harris
emisja: niedziela, 8 czerwca 2014 roku o 20:00

Głośny film Rona Howarda przedstawia historię trzech astronautów: Jima Lovella (Tom Hanks), Jacka Swigerta (Kevin Bacon) i Freda Haise (Bill Paxton). Jest rok 1970, miała być to jedna z wielu wypraw na Księżyc. Jednak trzeciego dnia, na pokładzie statku następuje wybuch, który rozpoczyna walkę o przetrwanie. Od tej chwili cały świat śledzi z zapartym tchem losy trzech astronautów. Czy uda im się bezpiecznie wrócić na Ziemię?

„Batman i Robin” („Batman & Robin”)
akcja, USA 1997, reż. Joel Schumacher, występują: George Clooney, Arnold Schwarzenegger, Uma Thurman, Chris O'Donnell, Alicia Silverstone
emisja: wtorek, 10 czerwca 2014 roku o 20:00

Gotham City znów jest zagrożone. Batman rusza na ratunek. Tym razem jednak nie jest sam, towarzyszy mu Robin. Dołącza do nich także niezwykle sprawna i odważna Batgirl. Razem zmierzą się z Mr. Freezem, który planuje zagładę miasta. Bohaterowie muszą zdążyć z pomocą, nim Mr. Freeze przemieni całe miasto w lodową pustynię.

„Środa Pełna Wrażeń”
„Powrót do przyszłości” („Back To The Future”) - premiera
przygodowy, USA 1985, reż. Robert Zemeckis, występują: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover, Thomas F. Wilson, Claudia Wells
emisja: środa, 11 czerwca 2014 roku o 20:00

„Powrót do przyszłości” to pierwsza część kultowej trylogii o przeciętnym amerykańskim nastolatku Marytm McFly’u (Michael J. Fox) i szalonym wynalazcy Doktorze Emmettcie L. Brownie (Christopher Lloyd). W tej części główny bohater przenosi się w lata 50 i niechcący przeszkadza w zapoznaniu się swoich rodziców. Życie Marytiego i jego rodzeństwa jest zagrożone, gdyż bez miłości Lorraine i Georga mogą nigdy nie przyjść na świat.

„Klejnot Nilu” („The Jewel of the Nile”) - premiera
przygodowy, USA 1985, reż. Lewis Teague, występują: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito
emisja: czwartek, 12 czerwca 2014 roku o 20:00

„Klejnot Nilu” to kontynuacja filmu „Miłość, szmaragd i krokodyl”. W tej części autorka romansów - Joan Wilder oraz przystojny poszukiwacz przygód - Jack Colton wyruszają w rejs dookoła świata, po drodze zatrzymują się na Riwierze Francuskiej. Pojawia się tam także złodziejaszek Ralph oraz tajemniczy szejk Omar, który uprowadza Joan. Colton i Ralph ruszają w ślad za nim do Afryki, gdzie według legend ukryto drogocenny Klejnot Nilu.

„Kontakt bezpośredni” („Direct Contact”)
akcja, Niemcy/USA 2009, reż. Danny Lerner, występują: Dolph Lundgren, Gina May, Michael Paré
emisja: piątek, 13 czerwca 2014 roku o 20:00

Były oficer operacyjny sił specjalnych USA - Mike Riggins  - odsiaduje wyrok w rosyjskim więzieniu. Tam dostaje propozycję nie do odrzucenia. W zamian za wolność i pokaźną sumę przelaną na jego konto ma odnaleźć i uwolnić porwaną obywatelkę USA - Anę Gale. Mike wykonuje zadanie jednak sprawa wydaje się mieć drugie dno. Okazuje się, że celem zleceniodawców nie było tak naprawdę odbicie porwanej, ale wydobycie jej z ukrycia. Uciekając przed siłami rządowymi, paramilitarnymi organizacjami i przedstawicielami podziemnego światka, Mike próbuję dowiedzieć się, dlaczego ta kobieta jest dla nich taka ważna...

Seriale:

„Wikingowie” („The Vikings”)
akcja, Irlandia/Kanada 2013, scenariusz: Michael Hirst, występują: Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Jessalyn Gilsig, Gustaf Skarsgĺrd, George Blagden
emisja: w niedziele po 22:00

Świat Wikingów ożywa na nowo wraz z wyprawą Ragnara Lothbroka, który zapisał się na kartach nordyckiej historii, jako człowiek, który wyszedł poza ramy mitów. Akcja serialu ma początek w VIII wieku, w Skandynawii, gdzie Ragnar, wojownik i rolnik, marzy o znalezieniu bogactwa i dalekich wyprawach na zachód. Nad swoimi planami, zmieniającymi porządek świata, pracuje w tajemnicy, gdyż najpierw musi przekonać do nich lokalnego przywódcę - Earla Haraldsona, który niechętnie dzieli się władzą i sławą. Earl obawia się, że podróż Ragnara, jeśli zakończy się sukcesem, przyniesie mu zaszczyty, szacunek i władzę (więcej tutaj i tutaj).

„Trzynasty apostoł” („The Chosen”)
sensacyjny, Włochy 2011, występują: Claudio Gioč, Claudia Pandolfi, Luigi Diberti
emisja: w poniedziałki o 21:55

Główny bohater serialu „Trzynasty apostoł” - Gabriel Antinori jest młodym księdzem i profesorem teologii, który wykłada na uniwersytecie. Gabriel koncentruje się na badaniu i przekraczaniu granic pomiędzy nauką, wiarą i zjawiskami paranormalnymi. Kieruje nim chęć poznania tajemnic życia, w tym celu współpracuje z instytucją o nazwie „Kongregacja prawdy”. Główny bohater poznaje piękną panią psycholog - Claudię, która reprezentuje bardziej sceptyczne podejście niż Gabriel. Ich współpraca tworzy niezwykłą chemię, która rodzi się z zestawienia racjonalności i wiary oraz nauki i duchowości. Razem odkrywają nowe możliwości, które pomagają im rozwikłać napotkane tajemnice (więcej tutaj).

„Hela w opałach”
komedia, Polska 2006, występują Anna Guzik, Agata Kulesza, Piotr Gąsowski, Mariusz Kiljan, Jacek Poniedziałek, Ewa Farna, Magda Margulewicz, Ryszard Kotys, Dorota Chotecka, Bartłomiej Topa, Andrzej Młynarczyk, Joanna Żółkowska, Łukasz Nowicki, Andrzej Grabowski, Ewa Ziętek, Agnieszka Suchora, Magdalena Modra, Zdzisław Wardejn, Dariusz Gnatowski, Maria Góralczyk, Rafał Cieszyński, Marcin Dorociński, Kazimierz Kaczor, Agnieszka Wielgosz, Zbigniew Buczkowski, Iwona Bielska, Joanna Moro, Małgorzata Kożuchowska, Aleksandra Woźniak, Magdalena Kacprzak, Tomasz Kot, Monika Bolly, Joanna Liszowska, Krzysztof Kiersznowski, Magdalena Stużyńska, Hanna Śleszyńska, Daria Widawska, Mateusz Damięcki, Joachim Lamża, Marek Siudym, Violetta Arlak, Stanisława Celińska, Katarzyna Kwiatkowska, Piotr Pręgowski, Roman Kłosowski, Jan Wieczorkowski, Tomasz Karolak, Zofia Merle
emisja: od poniedziałku do piątku o 16:00

Główną bohaterką serialu „Hela w opałach” jest Helena Trojańska, która właśnie się rozwiodła i chce rozpocząć nowe życie. Hela jest energiczną matką niesfornej trójki dzieci - Kacpra, Neli i Jasia. Na początek podejmuje pracę w elektrociepłowni. Cały czas pomagają jej przyjaciele, koledzy z pracy oraz sąsiedzi - Edyta i Rysiek. Serial „Hela w opałach” został wyprodukowany dla TVN. Powstały w sumie 4 sezony. To polska wersja amerykańskiego serialu „Grace w opałach”.

Dokumenty:

„Wojciech Cejrowski. Boso - Teksas”
Polska, 2014
emisja: w niedziele o 9:30

Seria „Wojciech Cejrowski. Boso” z Teksasu przybliży wyjątkowy koloryt największego, zaraz po Alasce, stanu Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy Teksasu do dzisiaj podkreślają swoją odrębność i niezwykły charakter miejsca, w którym żyją. Nie bez powodu, bo to właśnie Teksas był sceną najważniejszych wydarzeń w dziejach USA: od chwili kształtowania się nowego państwa i walk z Indianami oraz Meksykiem, przez Wojnę Secesyjną, aż po złote czasy kowbojów i rewolwerowców. To właśnie tutaj przetrwał duch pierwszych, amerykańskich osadników. Wojciech Cejrowski w charakterystyczny dla siebie inteligentny i dowcipny sposób opowie o tak nieodłącznych elementach Teksasu, jak ranczo, bydło, broń palna, kowboje, rodeo czy ropa naftowa (więcej tutaj).

„Aukcja w ciemno” („Storage Hunters”) - premiera
reality TV, USA 2011
emisja: w niedziele około 10:00

Program „Aukcja w ciemno” przedstawia ludzi, którzy żyją ze sprzedaży przedmiotów wylicytowanych podczas aukcji w całych Stanach Zjednoczonych. Przedmioty te pochodzą z kontenerów, za które przestano opłacać czynsz. Właściciel magazynu ma prawo wystawić je na aukcję. Wtedy pojawia się grupa łowców skarbów. Konkurencja jest niezwykle zacięta, a udział w licytacji to ryzykowne przedsięwzięcie. Do chwili otwarcia, zawartość kontenerów pozostaje tajemnicą, a znaleźć w nich można dosłownie wszystko (więcej tutaj).
 
„Walka o bagaż” („Baggage Battles”) - premiera
dokumentalny, USA 2012
emisja: w niedziele około 11:00

„Walka o bagaż" odsłania kulisy niezwykle lukratywnego handlu nieodebranymi przesyłkami i zagubionymi walizkami. Trzy zespoły - małżeństwo Laurence i Sally Martin, młody przedsiębiorca Mark Meyer i właściciel sklepu z antykami Billy Leroy stają do rywalizacji o nieodebrane walizki. Odwiedzają tysiące aukcji, a każda z nich to prawdziwa niewiadoma, bo zawartość toreb, czy walizek jest nieznana (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...