reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa ZPR uruchomi kolejne kanały edukacyjne

dodano: 2014-08-05 17:46 | aktualizacja: 2014-08-05 19:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl

ZPR Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe Grupa ZPR, do której należą m.in. kanały telewizyjne Fokus TV, Eska TV, Polo TV, Polo TV US, Vox Music TV, stacje radiowe Eska, Wawa, Vox FM, broker IDMnet, a także wydawca dziennika „Super Express”, uruchomi kolejne, po Fokus TV, stacje edukacyjno-poznawcze, bazujące na tej marce, ale bardziej wyspecjalizowane. Nowe kanały mają ruszyć w ciągu kilku miesięcy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Wzbogacimy Fokus TV o kilka internetowych kanałów o węższej specjalizacji, na przykład Fokus Historia, Fokus Geo, Fokus Investigation - zapowiada w rozmowie z serwisem press.pl Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz ZPR S.A.

Nowe kanały mają ruszyć w ciągu kilku miesięcy.

- Na początku będą funkcjonować jako biblioteki sprofilowanego kontentu wideo. Potem będziemy je rozwijać - mówi w rozmowie z press.pl Zbigniew Benbenek. - Do niedawna duże wytwórnie filmowe nie udostępniały praw do emisji w Internecie, widząc w tym zagrożenie dla siebie. To się jednak zmieniło - dodaje.

W internetowym serwisie EskaGO są już m.in. streamingi kanałów Grupy, filmy w ofercie VOD oraz stacje radiowe.

- Chcemy wzbogacać nasz serwis o nowe treści wideo, tworzyć i pozyskiwać coraz więcej kontentu. Przykład amerykańskiego serwisu Netflix pokazuje, że to najlepszy kierunek. Z tymi zamierzeniami wiążą się też zmiany kadrowe, których ostatnio dokonaliśmy - mówi w rozmowie z press.pl Benbenek.

Obecnie Grupa ZPR ma następujące kanały telewizyjne w swoim portfolio - edukacyjno-poznawczy Fokus TV oraz muzyczne Eska TV i Polo TV, dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1), w przekazie satelitarnym, kablowym i w sieci, Vox Music TV nadający w przekazie satelitarno-kablowym i w sieci, Polo TV US przeznaczony na rynek amerykański (więcej tutaj i tutaj), a także Wawa TV, Polo Party TV (więcej tutaj), Eska Rock TV, Eska Party TV (więcej tutaj), Eska Best Music TV i Vox TV, które są dostępne w sieci w serwisie EskaGO (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...