reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nadawca Polo TV chce mieć kolejne kanały w NTC

dodano: 2014-08-05 19:08 | aktualizacja: 2014-08-05 20:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl

ZPR Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe Grupa ZPR, która w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) ma trzy kanały - muzyczne Eska TV i Polo TV oraz edukacyjno-poznawczy Fokus TV (wszystkie w MUX 1), wciąż jest zainteresowana umieszczeniem w NTC kolejnych stacji. - Jeśli będą dostępne kolejne multipleksy, na pewno skorzystamy z tej możliwości - powiedział w rozmowie z serwisem press.pl Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz ZPR S.A.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa ZPR ma już w ogólnopolskiej, naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) trzy kanały - Eska TV, Polo TV i Fokus TV - wszystkie dostępne w MUX 1. Oprócz nich chciała umieścić w pierwszym multipleksie nową stację filmową - Telekino (więcej tutaj i tutaj), ale bez rezultatu. Dodajmy, iż obok wspomnianych kanałów, Grupa ZPR ma jeszcze jeden dostępny na rynku satelitarno-kablowym - Vox Music TV (pozostałe kanały tego nadawcy dostępne są w sieci w serwisie EskaGO, a Polo TV US tylko na rynku amerykańskim). Według pojawiających się informacji, nadawca negocjuje umieszczenie tej stacji w multipleksie lokalnym (MUX L1), którego operatorem jest Telewizja Łużyce (więcej tutaj).

Przypomnijmy ponadto, iż Grupa ZPR jest zainteresowana również MUX 8 (więcej tutaj). Według ostatnich propozycji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), ósmy multipleks ma być przeznaczony dla TVP na kanały w HD (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Obecnie Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadza w tej sprawie konsultacje (więcej tutaj i tutaj).

Grupa ZPR ma obecnie następujące kanały telewizyjne w swoim portfolio - edukacyjno-poznawczy Fokus TV oraz muzyczne Eska TV i Polo TV, dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1), w przekazie satelitarnym, kablowym i w sieci, Vox Music TV nadający w przekazie satelitarno-kablowym i w sieci, Polo TV US przeznaczony na rynek amerykański (więcej tutaj i tutaj), a także Wawa TV, Polo Party TV (więcej tutaj), Eska Rock TV, Eska Party TV (więcej tutaj), Eska Best Music TV i Vox TV, które są dostępne w sieci w serwisie EskaGO (więcej tutaj). Grupa zapowiada ponadto uruchomienie w serwisie EskaGO kolejnych stacji, ale tym razem edukacyjnych, takich jak m.in. Fokus Historia, Fokus Geo i Fokus Investigation (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...