reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MUX 1: ZPR proponuje kanał Telekino

dodano: 2013-08-28 02:52 | aktualizacja: 2013-08-28 06:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rzeczpospolita/interia.pl/satkurier.pl

ZPR Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe Trwa rywalizacja nadawców ubiegających się w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) o miejsca dla kanałów filmowego i edukacyjno-poznawczego. Jego wyniki mamy wkrótce poznać (więcej tutaj). Stopniowo poznajemy jednak kolejne szczegóły. Spółka TV Film, której udziałowcami są ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe), Stowarzyszenie Filmowców Polskich i dystrybutor filmowy Kino Świat, zgłosiła w konkursie kanał Telekino. Co ciekawe projekt ten, podobnie jak konkurencyjny kanał Stopklatka TV od Agory i Kino Polska TV (więcej tutaj), wspierają ci sami reżyserzy: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O miejsce przeznaczone dla kanału filmowego ubiegają się: Polcast Television/Mediasat z kanałem Kino5 (więcej tutaj i tutaj), spółka TV Film - wspólny projekt spółki z grupy ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe), Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Kino Świat (więcej tutaj), Stopklatka TV - wspólny projekt Kino Polska TV i spółki Agora (więcej tutaj) i kanał Telewizji Polsat (więcej tutaj i tutaj).

Przypomnijmy, iż ZPR (wydawca m.in. dziennika „Super Express” i właściciel kilku rozgłośni) ma już dwa kanały w MUX 1 - muzyczne Eska TV i Polo TV. Zanim ogłoszono drugi konkurs, ZPR planował zgłosić w nim informacyjną stację Super Express TV (więcej tutaj). Obok kanału filmowego nadawca w drugim konkursie rywalizuje jeszcze z drugim kanałem. TV Spektrum Sp. z o.o., należąca do grupy ZPR, ubiega się o miejsce dla stacji o charakterze edukacyjno-poznawczym z kanałem Fokus (więcej tutaj i tutaj).

O miejsce przeznaczone dla kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym rywalizują ponadto: Edusat (więcej tutaj), Discovery Communications Europe Limited z kanałem DMAX (więcej tutaj i tutaj), TVS Sp. z o.o. z kanałem TVS (więcej tutaj), TVR Sp. z o.o. z kanałem TVE (więcej tutaj), Platforma Mediowa Point Group (Media Works) i Astro (więcej tutaj), Apella S.A. (więcej tutaj). Wniosek spółki 4fun Media (więcej tutaj) został już odrzucony (więcej tutaj).

W pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV). Wiadomo już, że w MUX 1 pojawią się: TV Trwam Fundacji Lux Veritatis (kanał społeczno-religijny) i TVP ABC (kanał dziecięcy) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...