reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Cyfrowy Polsat: wymiana dekoderów SD na HD

dodano: 2014-08-24 09:32 | aktualizacja: 2014-08-24 10:05
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: forum.satkurier.pl, SatKurier.pl, Inf. własna

Cyfrowy Polsat Cyfrowy Polsat bez specjalnych zapowiedzi rozpoczął proces wymiany dekoderów SD na HD. Akcja dotyczy abonentów, którzy posiadają obecnie trwające umowy z operatorem. Do klientów dzwonią przedstawiciele infolinii proponując wymianę obecnie posiadanego urządzenia bezpłatnie na model HD 3000 na własność. Można tego dokonać na dwa sposoby.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeśli na wymianę się zdecydujemy, to albo należy spakować posiadany sprzęt i zamiany dokona kurier albo po wyrażeniu chęci na wymianę telefonicznie można udać się do autoryzowanego punktu sprzedaży platformy, gdzie urządzenie zostanie wydane.

Jak to tłumaczą pracownicy operatora kontaktujący się z klientami - Cyfrowy Polsat zamierza przechodzić z MPEG-2 do MPEG-4.

Wymiana jest bezpłatna dla abonentów, nie ponoszą żadnych kosztów, nowy dekoder otrzymują na własność bez aneksowania umowy, czy też przedłużania terminu porozumienia.

Cyfrowy Polsat w tej chwili (wliczając transpondery Telewizji Polsat) na 6 transponderów 3, czyli połowę używa w DVB-S. Przy obecnych parametrach, zakładając przełączenie do DVB-S2/8PSK z SR 27500 i FEC 3/4 na każdym operator zyskałby po nieco ponad 19 Mbit/s, czyli praktycznie zyskałby tyle pojemności, jakby dokupił kolejny transponder.

Biorąc pod uwagę koszty dzierżawy transpondera na 13°E jest to operacja bardzo opłacalna, nawet biorąc na siebie koszt wymiany dekoderów SD u abonentów. Cyfrowy Polsat mógłby poszerzyć ofertę oraz poprawić jakość obecnie nadawanych stacji.

Aktualnie nie wiadomo, czy oferta zamiany jest eksperymentalna i dotyczy tylko wytypowanej grupy abonentów, czy też operator będzie kontaktować się stopniowo ze wszystkimi posiadaczami dekoderów SD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...