reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały Next TV zakończyły nadawanie

dodano: 2015-01-31 17:40 | aktualizacja: 2015-02-01 17:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Telewizja NEXT Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 31 stycznia br. nadawanie zakończyły kanały z rodziny Next TV, których nadawcą była firma Astro. W skład pakietu wchodzą takie stacje jak: Next TV HD, Next TV 3D, Next Music, Next Music +HD, Next Man HD, Next Man 3D, Next Lejdis HD, Next Lejdis 3D, Next Young HD i Next Young 3D. Obok wymienionych stacji, nadawca posiada także koncesje na kolejne: Next Sacrum HD, Next 24/7 HD, Next Sport 3D, Next Dokument HD i Next Sklep HD, ale żadna z nich nie została uruchomiona.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Night Show” w Next Man, foto: Astro

Paulina Koziejowska i Monika Grzeszczyk w programie „5 P.M.” w Next Lejdis, foto: Astro


Kanały z rodziny Next TV zadebiutowały na rynku w 2011 roku (więcej tutaj). Były dostępne w sieciach kablowych, IPTV i telewizyjnej usłudze TV.Play.pl sieci komórkowej Play (jej operatorem jest spółka P4), a Next Music był również bezpłatnie dostępny w Internecie, na platformie Oognet (należącej do Astro) (więcej tutaj). W ostatnim czasie operatorzy stopniowo wycofywali jednak te stacje ze swoich pakietów. We wrześniu ubiegłego roku kanały te zawiesiły emisję, a nadawca nie informował, co dalej z tym projektem (więcej tutaj i tutaj). W połowie stycznia br. SGT, operator sieci Jambox, w wydanym komunikacie poinformował, iż z dniem 31 stycznia br. - decyzją nadawcy - kanały Next TV kończą nadawanie (więcej tutaj).

Paulina Koziejowska i Monika Grzeszczyk w programie „5 P.M.” w Next Lejdis, foto: Astro

Next Man, foto: Astro


Firma Astro startowała z kanałem Next TV w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale koncesji nie otrzymała (więcej tutaj). Nadawca zgłosił swój udział również w drugim konkursie. Wystartował wspólnie z firmą Media Works (należącą do Platformy Mediowej Point Group, obecnie pod nazwą PMPG Polskie Media) z dwoma stacjami - edukacyjno-poznawczą Wprost i społeczno-religijną, której nazwy nie ujawniono. Ten drugi kanał został wycofany z konkursu, a Wprost nie otrzymał naziemnej koncesji. Obie stacje nigdy nie zostały uruchomione (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap Plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

439 zł Więcej...
reklama