reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT pyta: Jakie kanały w MUX 8?

dodano: 2015-04-02 15:35 | aktualizacja: 2015-04-02 15:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przeanalizowała ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) dostępną za pomocą istniejących trzech multipleksów (MUX 1, MUX 2 i MUX 3), a także sytuację na rynku reklamy telewizyjnej oraz wzięła pod uwagę ocenę naziemnej telewizji cyfrowej przez odbiorców.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku powyższych analiz uchwałą z dnia 30 października 2014 roku KRRiT uznała, że trzy miejsca w multipleksie ósmym (MUX 8) przeznaczy dla programów TVP (trzy programy w standardzie SD lub jeden w standardzie HD i jeden w SD). Pozostałe cztery miejsca w standardzie SD Krajowa Rada postanowiła przeznaczyć na programy, na które nadawcy uzyskają koncesje przewodniczącego KRRiT (więcej tutaj).        

Jak czytamy w komunikacie, Krajowa Rada przywiązując dużą wagę do opinii przedstawianych przez odbiorców oraz podmiotów działających na rynku mediów elektronicznych oraz troszcząc się o zapewnienie jawności i przejrzystości podejmowanych działań i decyzji, w związku z trwającymi analizami dotyczącymi doboru oferty programowej dostępnej w sposób naziemny cyfrowy w multipleksie ósmym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poddaje pod konsultacje społeczne następujące zagadnienie: Jakie istniejące lub nowe cztery programy telewizyjne w najpełniejszy sposób uzupełnią ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej i w związku z tym powinny znaleźć się w bezpłatnej ofercie operatora multipleksu ósmego?

Stanowiska konsultacyjne należy przekazywać do dnia 30 kwietnia 2015 roku na adres elektroniczny konsultacje_programymux8(malpa)krrit.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa z dopiskiem „Konsultacje_programymux8”.

Jak informuje KRRiT, opinie osób fizycznych będą mogły być uwzględnione w podsumowaniu postępowania konsultacyjnego w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych, w celach związanych z postępowaniem konsultacyjnym według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały KRRiT nr 329/2012 (zobacz dokument).

- W trosce o potrzeby osób z dysfunkcją narządu wzroku, uprzejmie prosimy o przesyłanie państwa odpowiedzi również w wersji elektronicznej, możliwej do odczytu przez te osoby (zawierające tekst, czyli niezeskanowany obraz). Przykładowe formaty: doc, docx, otwarty pdf tzn. z możliwością kopiowania tekstu - informuje KRRiT.

Dodajmy, iż Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) prowadzi jednocześnie konkurs na operatora MUX 8. Oferty należy składać do 29 kwietnia br. (więcej tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...