reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Premiera spotu Światowych Dni Młodzieży

dodano: 2015-10-08 16:58 | aktualizacja: 2015-10-08 20:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 W sobotę, 10 października br. w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 zostanie po raz pierwszy wyemitowany spot „Miłosierdzie bez granic” promujący Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Światowe Dni Młodzieży będą transmitowane przez Telewizję Polską, która także wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spot, według założeń, ma zachęcać młodych ludzi do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku oraz do odwiedzenia Krakowa i Małopolski. 20-osobowa ekipa przejechała ponad 7 tysięcy kilometrów, tworząc sceny m.in w Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Watykanie, Paliano, Val di Funes oraz na Rynku Głównym w Krakowie.

Scenariusz autorstwa Przemysława Hausera, Arturo Mariego i Przemysława Reichela opiera się na pomyśle podróży papieskim samochodem z Watykanu aż do Krakowa. Samochód jest kopią Renault 4, jakim kardynał Jorge Bergoglio, obecnie papież Franciszek, jeździł w Buenos Aires. Na planie zagrali wolontariusze działający już teraz przy przygotowaniach do wydarzeń w Krakowie oraz m.in. autentyczni żandarmi watykańscy.

Spot ma trzy wersje - 30-, 60- i 90-sekundową. Będzie emitowany na antenach TVP w ramach umowy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży. Zostanie przekazany do wszystkich episkopatów na całym świecie z prawem do bezpłatnej eksploatacji telewizyjnej i internetowej.

Twórcy będą go zamieszczać również w mediach społecznościowych związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, a także przekażą go do stacji telewizyjnych o charakterze katolickim lub mających w ramach swojej struktury redakcje katolickie. Spot prezentowany będzie także na telebimach podczas wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Producentami spotu są: Narodowe Centrum Kultury, miasto Kraków (operatorem środków jest Małopolska Organizacja Turystyczna) oraz województwo małopolskie. Producentem wykonawczym jest TBA Group, znany m.in. z produkcji filmów: „Świadectwo”, „Tajemnice Watykanu” czy „Apartament” (więcej tutaj).

„Wiadomości” - emisja od poniedziałku do piątku o 8:00, 12:00 i 15:00 oraz codziennie o 19:30 w TVP1 (TVP1 HD) oraz od poniedziałku do piątku o 12:35 i codziennie o 20:00 i 2:00 w TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...