reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Premiera spotu Światowych Dni Młodzieży

dodano: 2015-10-08 16:58 | aktualizacja: 2015-10-08 20:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 W sobotę, 10 października br. w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 zostanie po raz pierwszy wyemitowany spot „Miłosierdzie bez granic” promujący Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Światowe Dni Młodzieży będą transmitowane przez Telewizję Polską, która także wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spot, według założeń, ma zachęcać młodych ludzi do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku oraz do odwiedzenia Krakowa i Małopolski. 20-osobowa ekipa przejechała ponad 7 tysięcy kilometrów, tworząc sceny m.in w Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Watykanie, Paliano, Val di Funes oraz na Rynku Głównym w Krakowie.

Scenariusz autorstwa Przemysława Hausera, Arturo Mariego i Przemysława Reichela opiera się na pomyśle podróży papieskim samochodem z Watykanu aż do Krakowa. Samochód jest kopią Renault 4, jakim kardynał Jorge Bergoglio, obecnie papież Franciszek, jeździł w Buenos Aires. Na planie zagrali wolontariusze działający już teraz przy przygotowaniach do wydarzeń w Krakowie oraz m.in. autentyczni żandarmi watykańscy.

Spot ma trzy wersje - 30-, 60- i 90-sekundową. Będzie emitowany na antenach TVP w ramach umowy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży. Zostanie przekazany do wszystkich episkopatów na całym świecie z prawem do bezpłatnej eksploatacji telewizyjnej i internetowej.

Twórcy będą go zamieszczać również w mediach społecznościowych związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, a także przekażą go do stacji telewizyjnych o charakterze katolickim lub mających w ramach swojej struktury redakcje katolickie. Spot prezentowany będzie także na telebimach podczas wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Producentami spotu są: Narodowe Centrum Kultury, miasto Kraków (operatorem środków jest Małopolska Organizacja Turystyczna) oraz województwo małopolskie. Producentem wykonawczym jest TBA Group, znany m.in. z produkcji filmów: „Świadectwo”, „Tajemnice Watykanu” czy „Apartament” (więcej tutaj).

„Wiadomości” - emisja od poniedziałku do piątku o 8:00, 12:00 i 15:00 oraz codziennie o 19:30 w TVP1 (TVP1 HD) oraz od poniedziałku do piątku o 12:35 i codziennie o 20:00 i 2:00 w TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...
reklama