reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Mediakom skarży Polsat do UOKiK za stacje na Euro

dodano: 2016-06-03 21:09 | aktualizacja: 2016-06-03 21:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom/satkurier.pl

Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom, organizacja zrzeszającą kilkudziesięciu stacjonarnych operatorów telekomunikacyjnych, z których większość reemituje programy telewizyjne w sieciach kablowych, poinformował, iż zawiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o „podejrzeniu wykorzystania pozycji dominującej przez Telewizję Polsat (należącą do Cyfrowego Polsatu) i Cyfrowy Polsat i stosowaniu przez te podmioty praktyk ograniczających konkurencję” przy oferowaniu kablówkom kanałów Polsat Sport 2, Polsat Sport 2 HD, Polsat Sport 3 i Polsat Sport 3 HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom jest organizacją zrzeszającą kilkudziesięciu stacjonarnych operatorów telekomunikacyjnych, z których większość reemituje programy telewizyjne w sieciach kablowych. W związku ze zbliżającymi się piłkarskimi mistrzostwami Europy, Polsat przedstawił operatorom kablowym ofertę zakupu programów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, na których nadawane będą zakodowane transmisje ze wszystkich spotkań Euro 2016. Jednocześnie Cyfrowy Polsat rozpoczął sprzedaż tych samych programów do swoich abonentów w cenie 79 zł. Niestety, hurtowa cena zakupu praw zaproponowana operatorom kablowym przez Polsat nie pozwala skutecznie konkurować z platformą Cyfrowy Polsat, ponieważ jest wyższa od ceny detalicznej jaką płacą konsumenci Cyfrowego Polsatu. Nie jest nam znany fakt, aby jakikolwiek operator kablowy wynegocjował cenę, która pozwoli przedstawić konsumentom sieci kablowych podobne warunki cenowe do tych, jakie otrzymają konsumenci Cyfrowego Polsatu. Wobec powyższego zarząd organizacji postawił zawiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podejrzeniu wykorzystania pozycji dominującej przez Polsat i Cyfrowy Polsat i stosowaniu przez te podmioty praktyk ograniczających konkurencję - poinformował Mediakom.

Dodajmy, iż kanały Polsat Sport 2, Polsat Sport 2 HD, Polsat Sport 3 i Polsat Sport 3 HD rozpoczną nadawanie 10 czerwca br. (wersje SD i ich odpowiedniki w HD będą miały identyczne ramówki). W tych stacjach pokazane zostaną wszystkie mecze tegorocznych, rozgrywanych we Francji, piłkarskich mistrzostw Europy (więcej tutaj).

Materiały dodatkowe:
Zawiadomienie ZPMEiT Mediakom do UOKiK w sprawie stosowania praktyk ograniczających konkurencję przez Telewizję Polsat i Cyfrowy Polsat - zobacz dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...