reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Republika od 15.08 z RTCN Katowice / Kosztowy [akt.]

dodano: 2016-08-12 14:12 | aktualizacja: 2016-08-13 00:41
autor: Anita Kaźmierska/studiolitek | źródło: EmiTel/TV Republika

TV Republika Telewizja Republika W poniedziałek, 15 sierpnia 2016 roku Telewizja Republika zostanie udostępniona w lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej dla mieszkańców Górnego Śląska. Jak informuje nadawca, to element strategii rozwoju zarządu Telewizji Republika, który konsekwentnie rozbudowuje infrastrukturę techniczną stacji, przygotowując się do dystrybucji naziemnej w wybranych regionach Polski.

NTC naziemna telewizja cyfrowa DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Na Górnym Śląsku, w aglomeracji miejskiej wokół Katowic mieszka cztery miliony osób. Chcemy dotrzeć do nich za pomocą telewizji naziemnej, która jest łatwiejsza w odbiorze niż telewizja satelitarna

– informuje prezes zarządu Telewizji Republika, Piotr Fic.


W ocenie zarządu Telewizji Republika projekt ten ma strategiczne znaczenie dla stacji. Jego realizacja była możliwa dzięki podpisaniu umowy z telewizją TVS i współpracą z EmiTelem - operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Nadajnik RTCN Katowice / Kosztowy, z którego nadawany będzie sygnał, dotychczas był wykorzystywany przez TVS, która zaproponowała Telewizji Republika współdzielenie częstotliwości.
 

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zalet niesie ze sobą nadawanie w telewizji naziemnej. Możemy być dzięki niej bliżej publiczności, której dedykowane są nasze programy. Jesteśmy pewni, że współpraca z Telewizją Republika przyniesie nie tylko korzyści dla obu stacji, ale przede wszystkim dla naszych widzów

– mówi prezes zarządu Telewizji TVS, Arkadiusz Hołda.

 
Włączenie w warszawskim studio Telewizji Republika sygnału Katowice nie byłoby również możliwe bez współpracy z EmiTelem.

EmiTel zawsze, kiedy ma taką możliwość, służy swoim doświadczeniem dla nowych, regionalnych inicjatyw rozwoju tej technologii. Tak zawiązała się współpraca przy testowej emisji na Śląsku z nadawcą programu TVS, gdzie mogliśmy zaproponować widzom kanał w jakości HD. Rozszerzenie emisji o kolejne programy pozwoli nam na zastosowanie nowych, innowacyjnych technologii, przyszłościowo implementowanych na szerszą skalę

– informuje dyrektor ds. usług radiowo-telewizyjnych EmiTel, Piotr Siemieniec.

Dyrektor techniczny Telewizji Republika, Andrzej Fijołek, informuje:

Całą część techniczną, łącza światłowodowe, formowanie i dosył sygnału zrealizowaliśmy bardzo sprawnie dzięki partnerom z EmiTela. W tej chwili trwają już końcowe próby techniczne i w następnym tygodniu nastąpi rozpoczęcie emisji.


Parametry odbioru Telewizji Republika (od 15.08.2016 r.) i TVS HD:
  • RTCN Katowice / Kosztowy
  • kanał 21 (częstotliwość 474,00 MHz)
  • Polaryzacja H (pozioma)
  • Moc 1 kW ERP
  • Charakterystyka kierunkowa
TVS HD nadaje z nadajnika w Katowicach od połowy marca br.

Aktualizacja
W ramach multipleksu już pojawiła się plansza testowa kanału oraz dodano przy okazji stację Radio Silesia. Wraz z dołączeniem serwisów zmieniono parametry multipleksu - obecnie modulacja to 16QAM (poprzednio QPSK), a FEC to 2/3 (poprzednio 1/2).

Parametry techniczne kanałów obecnych w multipleksie:

TVS HD
PID V: 257 (MPEG-4/HD)
PID A: 258
PCR: 257
SID: 76
LCN: 54

TV Republika
PID V: 2182 (MPEG-4/SD)
PID A: 2183
PCR: 2182
SID: 80
LCN: 59

Radio Silesia
PID A: 2383
PCR: 2383
SID: 4123
LCN: 161


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...