reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika od 15.08 z RTCN Katowice / Kosztowy [akt.]

dodano: 2016-08-12 14:12 | aktualizacja: 2016-08-13 00:41
autor: Anita Kaźmierska/studiolitek | źródło: EmiTel/TV Republika

TV Republika Telewizja Republika W poniedziałek, 15 sierpnia 2016 roku Telewizja Republika zostanie udostępniona w lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej dla mieszkańców Górnego Śląska. Jak informuje nadawca, to element strategii rozwoju zarządu Telewizji Republika, który konsekwentnie rozbudowuje infrastrukturę techniczną stacji, przygotowując się do dystrybucji naziemnej w wybranych regionach Polski.

NTC naziemna telewizja cyfrowa DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Na Górnym Śląsku, w aglomeracji miejskiej wokół Katowic mieszka cztery miliony osób. Chcemy dotrzeć do nich za pomocą telewizji naziemnej, która jest łatwiejsza w odbiorze niż telewizja satelitarna

– informuje prezes zarządu Telewizji Republika, Piotr Fic.


W ocenie zarządu Telewizji Republika projekt ten ma strategiczne znaczenie dla stacji. Jego realizacja była możliwa dzięki podpisaniu umowy z telewizją TVS i współpracą z EmiTelem - operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Nadajnik RTCN Katowice / Kosztowy, z którego nadawany będzie sygnał, dotychczas był wykorzystywany przez TVS, która zaproponowała Telewizji Republika współdzielenie częstotliwości.
 

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zalet niesie ze sobą nadawanie w telewizji naziemnej. Możemy być dzięki niej bliżej publiczności, której dedykowane są nasze programy. Jesteśmy pewni, że współpraca z Telewizją Republika przyniesie nie tylko korzyści dla obu stacji, ale przede wszystkim dla naszych widzów

– mówi prezes zarządu Telewizji TVS, Arkadiusz Hołda.

 
Włączenie w warszawskim studio Telewizji Republika sygnału Katowice nie byłoby również możliwe bez współpracy z EmiTelem.

EmiTel zawsze, kiedy ma taką możliwość, służy swoim doświadczeniem dla nowych, regionalnych inicjatyw rozwoju tej technologii. Tak zawiązała się współpraca przy testowej emisji na Śląsku z nadawcą programu TVS, gdzie mogliśmy zaproponować widzom kanał w jakości HD. Rozszerzenie emisji o kolejne programy pozwoli nam na zastosowanie nowych, innowacyjnych technologii, przyszłościowo implementowanych na szerszą skalę

– informuje dyrektor ds. usług radiowo-telewizyjnych EmiTel, Piotr Siemieniec.

Dyrektor techniczny Telewizji Republika, Andrzej Fijołek, informuje:

Całą część techniczną, łącza światłowodowe, formowanie i dosył sygnału zrealizowaliśmy bardzo sprawnie dzięki partnerom z EmiTela. W tej chwili trwają już końcowe próby techniczne i w następnym tygodniu nastąpi rozpoczęcie emisji.


Parametry odbioru Telewizji Republika (od 15.08.2016 r.) i TVS HD:
  • RTCN Katowice / Kosztowy
  • kanał 21 (częstotliwość 474,00 MHz)
  • Polaryzacja H (pozioma)
  • Moc 1 kW ERP
  • Charakterystyka kierunkowa
TVS HD nadaje z nadajnika w Katowicach od połowy marca br.

Aktualizacja
W ramach multipleksu już pojawiła się plansza testowa kanału oraz dodano przy okazji stację Radio Silesia. Wraz z dołączeniem serwisów zmieniono parametry multipleksu - obecnie modulacja to 16QAM (poprzednio QPSK), a FEC to 2/3 (poprzednio 1/2).

Parametry techniczne kanałów obecnych w multipleksie:

TVS HD
PID V: 257 (MPEG-4/HD)
PID A: 258
PCR: 257
SID: 76
LCN: 54

TV Republika
PID V: 2182 (MPEG-4/SD)
PID A: 2183
PCR: 2182
SID: 80
LCN: 59

Radio Silesia
PID A: 2383
PCR: 2383
SID: 4123
LCN: 161

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 790 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...
reklama