reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Spacecom o krokach podjętych po utracie satelity Amos 6

dodano: 2016-09-05 17:25 | aktualizacja: 2016-09-06 11:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Spacecom

Falcon 9 Amos 6 Operator satelitarny Spacecom poinformował 5 września br., że opracowuje plan działania po utracie satelity komunikacyjnego Amos 6 na skutek wybuchu rakiety Falcon 9 SpaceX na platformie startowej. Spółka podjęła już podobno kroki w celu odzyskania środków zainwestowanych w projekt.

Amos 6 Facebook


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarząd spółki Spacecom dokonuje przeglądu sytuacji w następstwie utraty Amosa 6, do którego doszło podczas niespodziewanej eksplozji rakiety Falcon 9 SpaceX na platformie startowej o godz. 9:07 EST w czwartek, 1 września 2016 roku.
 

Spacecom przygotował plan działania, stanowiący fundament, na podstawie którego podniesiemy się po stracie Amosa 6. Nasz program obejmuje, oprócz innych środków, badanie możliwości pozyskania i wyniesienia zastępczego satelity. Zarząd, działając szybko i sprawnie, angażuje się z obecnymi i potencjalnymi partnerami, by iść naprzód. Spacecom podtrzymuje wszystkie swoje obecne i przyszłe zobowiązania finansowe.

- powiedział David Pollack, prezes Spacecom.

Jak poinformował operator, niektórzy z obecnych klientów Spacecom na pasmo Ku satelity Amos 2, którzy mieli zostać przeniesieni na Amosa 6, zostaną przeniesieni na Amosa 3. Innym firmom Spacecom planuje pomóc w znalezieniu pojemności na innych satelitach lub ewentualnie na satelicie, który zostanie przeniesiony - na stałe lub tymczasowo - na pozycję orbitalną 4°W.

Warunkiem połączenia Spacecom z Beijing Xinwei Group, ogłoszonego 24 września 2016 roku, było udane wyniesienie Amosa 6 i zakończenie testów na orbicie. Spacecom poinformował Xinwei o utracie satelity i teraz wspólnie badają możliwości zmiany warunków obecnej umowy, aby uwzględnić nową sytuację.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...