reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał Zoom TV w SD i HD już nadaje [wideo]

dodano: 2016-10-24 03:08 | aktualizacja: 2016-10-26 10:16
autor: Łukasz Knapik/Mr. Orbita | źródło: satkurier.pl/Zoom TV

Zoom TV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 25 października br. o godzinie 20:07 nadawanie rozpoczął kanał Zoom TV (Zoom TV HD). Stacja dostępna jest (w SD i/lub HD; wersje SD i HD mają identyczne ramówki) w sieciach kablowych i IPTV (takich jak m.in. UPC Polska, Multimedia Polska, Inea i Promax - więcej tutaj) oraz bezpłatnie w ramach multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Nadawcą kanału jest spółka Cable Television Networks & Partners, której udziałowcami są Kino Polska TV (SPI International B.V.) i Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Partnerem programowym nowej stacji jest natomiast Grupa Onet, której udziałowcami są Grupa TVN (Scripps Networks Interactive) i Ringier Axel Springer Media AG.

Zoom TV - zaczynamy!


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zoom TV (SD/HD) to kanał o charakterze uniwersalnym. Stacja ma oferować treści lifestylowo-informacyjne oraz prezentować wydarzenia dziejące się wokół nas. W ramówce znaleźć się mają seriale, filmy, reportaże, wiadomości lokalne, programy publicystyczne, poradnikowe oraz rozrywkowe (więcej tutaj). Za sprzedaż reklam w Zoom TV odpowiadać będzie Polsat Media (Cyfrowy Polsat) (więcej tutaj).

Dodajmy, iż fakt, że za Zoom TV odpowiada PIKE, organizacja zrzeszająca m.in. operatorów kablowych, może sugerować, iż w sieciach kablowych nowy kanał pojawi się bardzo szybko. Natomiast w przekazie satelitarnym Zoom TV jeszcze się nie pojawił, ale docelowo ma zostać uruchomiony (więcej tutaj).


Zoom TV to drugie podejście nadawcy. Wcześniej, bo w 2011 roku, spółka Cable Television Networks & Partners, której udziałowcami byli wtedy PIKE i firma Zest Entertainment, Inc. (z siedzibą w Nowym Jorku), otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesję satelitarną na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym pod nazwą CTV (więcej tutaj). Kanał ten został zgłoszony w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) NTC (więcej tutaj), ale naziemnej koncesji nie uzyskał a stacja ta nigdy nie została uruchomiona. W 2015 roku, na wniosek nadawcy, regulator rynku podjął decyzję o uchyleniu koncesji CTV.
 
Cansu Dere w serialu „Ezel”, który pokaże Zoom TV (SD/HD), foto: SPI International B.V.
Cansu Dere w serialu „Ezel”, który pokaże Zoom TV (SD/HD), foto: SPI International B.V.

Pierwszym programem wyemitowanym w Zoom TV był „Bliżej! Magazyn reporterów”.
 

To nie przypadek, że właśnie ta pozycja historycznie inauguruje nadawanie Zoom TV. To nasz flagowy program interwencyjno-reporterski, przygotowywany przez lokalne telewizje Toya TV oraz WTK. Lokalność stoi u podstawy naszego myślenia o Zoom TV - powiedziała Ewa Michalska, prezes zarządu Cable Television Networks & Partners, nadawcy Zoom TV.

Zoom TV jest dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Został także włączony do oferty przez większość operatorów sieci kablowych, m.in.: UPC (pozycja 114 horizon/kaon i 156 mediabox), Multimedia (221), Toya (10), Inea (25) czy Telewizja Kablowa Chopin (27).
 

- Dystrybucja Zoom TV rośnie bardzo dynamicznie, co jest doskonałą wiadomością dla widzów - dodała Magda Kruk-Wardak, członek zarządu Cable Television Networks & Partners.

Oprócz flagowego „Bliżej! Magazyn reporterów”, w ramówce Zoom TV pojawią się inne programy przygotowywane przez telewizje lokalne: „We love Poland”, pokazujący piękne miejsca w Polsce oraz interesujących ludzi z pasją, „Tajemnice Dolnego Śląska” przedstawiający ten region z niecodziennej perspektywy oraz „Profesjonaliści” opowiadający o zapomnianych czy niszowych zawodach. Na antenie Zoom TV nie zabraknie także świetnych filmów i fascynujących seriali, takich jak turecki „Ezel”, mroczny duński „Zabójcy” czy rosyjskie, pokazywane po raz pierwszy w Polsce, „Wiedźmy” i „Szeptunka”. Dzięki współpracy z Onet.pl, w ofercie Zoom TV znajdą się programy Jarosława Kuźniara („Obywatel Kuźniar”), Bartosza Węglarczyka („Subiektywny”), Tomasza Jachimka („Świat według Jachimka”), jak również Łukasza Grassa („Na czasie”).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...