reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurosport oficjalnie nadawcą igrzysk olimpijskich w Europie

dodano: 2017-01-02 10:17
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eurosport

Eurosport igrzyska 1 stycznia 2017 roku oficjalnie rozpoczęła się współpraca między Discovery Communications a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl). Na wszystkich platformach Eurosportu pojawiły się olimpijskie koła i nowa identyfikacja wizualna marki.

Eurosport igrzyska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Nowy Rok rozpoczął się kolejny rozdział w Eurosporcie, który oficjalnie został nadawcą igrzysk olimpijskich w Europie. Olimpijskie logo łączy w sobie dotychczasowe logo Eurosportu i koła olimpijskie, między którymi znajduje się podium.
 
1 stycznia logotyp po raz pierwszy zagościł na antenach Eurosportu i na wszystkich platformach nadawcy – w usłudze Eurosport Player, serwisach internetowych Eurosport.com i portalach społecznościowych. Symbol pojawił się podczas trwającego właśnie Turnieju Czterech Skoczni.

W dniu prezentacji nowego logotypu na antenie Eurosportu 1 miejsce miała również premiera filmu na temat igrzysk olimpijskich pt.: „Miliony dróg. Jeden cel”. Program przedstawia historię dwójki sportowców począwszy od ich pierwszych kroków stawianych w sporcie, po dorosłą karierę.
 

– Od ponad 30 lat misją Discovery jest inspirowanie ludzi na całym świecie, dlatego niezwykle cieszymy się z nawiązania współpracy z MKOl oraz faktu, że właśnie u nas będzie biło serce igrzysk olimpijskich. Naszym celem jest doskonalenie sposobu odbioru największej sportowej imprezy świata, tak, aby mogło ją przeżywać jeszcze więcej kibiców w Europie, korzystając z największej w historii liczby platform i urządzeń – podkreślił JB Perrette, prezes i CEO Discovery Network International.

– Eurosport ma niezwykle bogatą tradycję w transmitowaniu dyscyplin olimpijskich, zarówno tych letnich, jak i zimowych na przestrzeni całego roku. Cieszymy się z kontynuacji tej drogi i zostania platformą, gdzie będzie biło serce przyszłych igrzysk. Dzięki naszym wysiłkom i dołączeniu do zespołu Bernie Rossa, który poprowadzi prace związane z produkcją,robimy ogromne postępy w przygotowaniach do igrzysk w 2018 roku – dodał Peter Hutton, CEO Eurosportu.

Discovery Communications i Eurosport posiadają wyłączne prawa do transmisji igrzysk olimpijskich na terenie 50 krajów Europy od 2018 roku aż po igrzyska w 2024 roku. Nie dotyczy Francji w latach 2018-2020. Eurosport będzie oficjalnym nadawcą igrzysk w Wielkiej Brytanii w 2018 i 2020 roku. Nie dotyczy Rosji.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...