reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sony kupiło brytyjski kanał truTV

dodano: 2017-02-17 19:44 | aktualizacja: 2017-02-17 20:30
autor: RO | źródło: cableman.ru/satkurier.pl

Sony Pictures i Turner Sony Pictures Television Networks (SPTN) podpisało kontrakt z Turner na zakup całodobowego kanału rozrywkowego truTV. Celem tej transakcji jest poszerzenie zakresu nadawania w Wielkiej Brytanii. truTV jest kanałem bezpłatnym, emitowanym w wiązce europejskiej z satelity Astra 2G (28,2°E) na częstotliwości 11,567 GHz, pol. V (SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). Wkrótce jednak przejdzie na wiązkę brytyjską, bo testy techniczne pojawiły się z Astra 2F (28,2°E) na 11,307 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S/QPSK).

http://www.broadbandtvnews.com/wp-content/uploads/2014/05/trutv_pr_stills_02.jpg
truTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Brytyjski truTV wystartował w sierpniu 2014 roku, a już pod koniec 2016r. przyciągał miesięcznie 3,9mln widzów. Turner przy uruchamianiu tego przedsięwzięcia chciał powtórzyć sukces amerykańskiej wersji, która przyciągała 93mln gospodarstw domowych.

Zawartość brytyjskiego odpowiednika opiera się na treściach Turner US, uzupełnionych dodatkowo o programy takich partnerów, jak Endemol czy Zodiak Rights.

Zgodnie z warunkami transakcji, SPTN zostanie jedynym właścicielem kanału w Wielkiej Brytanii. Przejęcie wpłynie na część istniejącej biblioteki truTV. Turner ma kontynuować sprzedaż reklam na kanale, natomiast Sky Media zajmie się obsługą reklam na wszystkich innych kanałach Sony.

Ostatnio SPTN aktywnie inwestuje w rozwój swojego biznesu. Teraz jest właścicielem 18 kanałów w Wielkiej Brytanii, których oglądalność wynosi ponad 25 mln ludzi miesięcznie. Kanały są dostępne w platformach Sky, Virgin, Freeview i Freesat. W skład SPTN wchodzą Sony Channel, Sony Movie Channel i Movies4Men.

Nabycie truTV jeszcze bardziej wzmocni pozycję Sony na rynku telewizyjnym Wielkiej Brytanii, a treści kanału będą doskonałym dodatkiem dla naszego portfolio

- skomentowała wiceprezes międzynarodowej spółki w Europie Zachodniej, Kate Marsh.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...