reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Problem z pirackimi transmisjami futbolu na Facebook Live

dodano: 2017-02-23 09:07 | aktualizacja: 2017-06-13 12:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv/El Pais

El Clasico Real Madryt FC Barcelona Dziesiątki hiszpańskich i latynoamerykańskich stron na Facebooku nielegalnie strumieniuje mecze piłkarskie przy użyciu usługi udostępniania wideo Facebook Live, wynika z raportu hiszpańskiego dziennika „El Pais”. Te pirackie transmisje są śledzone przez setki tysięcy osób, a profile, z których mecze są udostępniane, znikają zaraz po ostatnim gwizdku.

El Clasico Real Madryt FC Barcelona


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
3 grudnia ub.r. FC Barcelona gościła na Camp Nou klub Real Madryt. Tradycyjnie było to jedno z najważniejszych spotkań w Hiszpanii i było obserwowane przez miliony fanów na całym świecie. Ponadto, mecz był transmitowany w 4K i po raz pierwszy przy użyciu kamer 360 stopni z super zoomem. Według szacunków, mogło go obejrzeć ponad 600 mln ludzi w 185 krajach.

W Hiszpanii mecz pokazywała stacja beIN Sports, z potencjalną widownią na poziomie 2,2 mln ludzi. Mimo to transmisja była nielegalnie dostępna przez Facebook Live. Przykładowo na profilu Capitanes Del Fútbol w jednym momencie obserwowało ją 700 tys. osób, a łącznie transmisja miała aż 4,6 mln odsłon. Strony takie jak Capitanes del Fútbol, Planeta Fútbol czy Fútbol Directo Honduras obchodzą przepisy Facebooka przez reklamowanie stron, które przekazują mecze w sposób nielegalny i udostępniają linki do nich.

Te strony tworzą całe sieci tymczasowych profili, które przekierowują do innych stron. Gdy mecz się zakończy, sieć stron zostaje zamknięta. Czasami jest tworzona tylko dla jednego meczu. Strony wracają następnie do bycia pozornie nieszkodliwymi, umieszczając wiadomości i ciekawostki o piłce nożnej. Strony te są skierowane głównie do hiszpańskojęzycznych widzów, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej. Większość z nich wykorzystuje kanał beIN Sports, który może być subskrybowany w Stanach Zjednoczonych. Mimo że nie można udowodnić, iż są one częścią tej samej sieci, to największe pirackie strony i tymczasowe profile mają podobne nazwy: Capis TV, Capitanes TV2, El tío Capi, Rincón Futbolero, itd.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...