reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Galicja i Santiago de Compostela - królestwo anten Televes

dodano: 2017-02-28 16:10 | aktualizacja: 2017-04-19 17:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 5/2010

Katedra w Santiago de Compostela Wizytę w Santiago de Compostela w hiszpańskiej Galicji, gdzie mieści się siedziba firmy Televes, rozpoczęliśmy w bardzo trudnym okresie dla Polski w 2010 roku - tuż po katastrofie w Smoleńsku, ale przed wybuchem wulkanu na Islandii. Przygody naszej redakcji podczas tej podróży są godne uwagi.

Televes


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

TELEVES W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI

W Santiago de Compostela i okolicach (aż po północną Portugalię) umieszczono kilka firm holdingu, jakim jest Televes. Firma Televes powstała w 1958 roku, w tym samym czasie, gdy uruchomiono transmisje telewizji w Hiszpanii. Z małej firmy zatrudniającej 10 pracowników z obrotem 3000 dol. w pierwszym roku, aktualnie Televes Corporation jest potęgą w Galicji (i nie tylko), zatrudniając kilkuset pracowników, najczęściej wysoko wykwalifikowanych (menedżerowie i inżynierzy).
 
TELEVES FIRMĄ EUROPEJSKĄ

Ponieważ była to druga nasza wizyta w firmie Televes w ciągu ostatnich 3 lat, to mogliśmy przy okazji porównać rozwój tej firmy w tym czasie oraz różnice technologiczne, jakie systematycznie wprowadzają jej inżynierowie. Istotna jest tu uwaga, że Televes jest jedna z nielicznych firm, która produkuje swoje produkty tylko w Europie (konkretnie w Hiszpanii i Portugalii), a nie w Chinach i to od zera aż do końcowego wykonania. To generuje spore koszty i nie jest takie proste, jak by się wydawało i to zarówno pod kątem badań, produkcji, jak i logistyki. Televes jest na to przygotowany, bo ma własne firmy-córki do produkcji elementów metalowych, certyfikowanych badań oraz produkcji zaawansowanej elektroniki - odbiorników, mierników. W siedzibie hiszpańskiej firmy śmieją się, że jedynymi produktami z Dalekiego Wschodu są niektóre komponenty elektroniczne oraz konwertery (LNB) z obudową w kolorze pomarańczowym. Bezspornym faktem jest, że produkty Televesa są nagminnie kopiowane przez Chińczyków (głównie anteny naziemne), jednak kopie te to stare rozwiązania sprzed lat lub nieudane podróbki, które tylko podobnie wyglądają, ale już tak dobrze się nie spisują, jak oryginalne produkty z Hiszpanii.
 
Anteny satelitarne Televes
Anteny Televes


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

690 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...
reklama