reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1 mln dol. za pirackie transmisje IPTV w USA

dodano: 2017-04-19 11:28 | aktualizacja: 2017-06-13 12:38
autor: HacKing | źródło: Dish

piractwo_streaming_360px.jpg Amerykański sąd federalny orzekł, że właściciele usługi IPTV Lool nielegalnie udostępniali międzynarodowe kanały telewizyjne do użytkowników w Stanach Zjednoczonych, naruszając w ten sposób prawa operatora DISH.

czaszka piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sąd Dystryktowy USA dla Południowego Dystryktu Teksasu nakazał pozwanym (Lool Tech Co., Limited oraz Shenzhen Bilinren Technology Co., Ltd., działającego pod nazwą Shenzhen Lool Tech Co., Ltd.) zapłatę 1,05 mln dol. na rzecz DISH.
 

- DISH współpracuje z międzynarodowymi nadawcami, aby legalnie dostarczać treści klientom w Stanach Zjednoczonych - powiedział Alex Fonoroff, starszy doradca korporacyjny DISH. - Wyrok ten jasno wskazuje, że sądy nie będą biernie przyglądać się i zezwalać na nieautoryzowane usługi, takie jak Lool, których celem jest czerpanie zysków na niekorzyść konsumentów, nadawców i legalnych dostawców.

Zgodnie z ostatecznym orzeczeniem sądu, operatorzy Lool retransmitowali kanały, do których DISH ma wyłączne prawa, a także programy chronione prawami autorskimi, emitowane przez te kanały, do użytkowników usługi IPTV Lool. Sąd orzekł, że Lool bezpośrednio naruszył wyłączne prawa DISH do dystrybucji i publicznego pokazywania programów, które są emitowane w kanałach.

Sąd stwierdził również, że producent, firma Lool, naruszył prawa DISH, używając odbiorników IPTV Lool, aby dzielić się pirackimi treściami z użytkownikami. Pozwany zachęcał do pirackiej działalności zamiast podejmować kroki, by temu zapobiegać, czytamy w orzeczeniu sądu. Lool i podmioty powiązane z tą firmą, w tym sprzedawcy detaliczni i inni sprzedawcy urządzeń IPTV Lool, dostali zakaz kopiowania, retransmisji, dystrybucji i promowania kanałów z naruszeniem praw DISH.

Firma DISH zamierza teraz zająć się sprzedawcami detalicznymi, którzy oferowali odbiorniki IPTV Lool i podobne urządzenia. Uwaga skupiona zostanie również na dostawcach usług internetowych, dzięki którym Lool funkcjonował.

Strona internetowa loolbox.com została już zablokowana.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...