reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

10 proc. Brytyjczyków korzysta z pirackich usług TV

dodano: 2017-04-25 11:33 | aktualizacja: 2017-06-13 12:34
autor: Anita Kaźmierska | źródło: YouGov

piractwo_streaming_360px.jpg Wzrost na przestrzeni ostatnich lat liczby pirackich usług streamingowych stanowi poważne zagrożenie dla branży pay-tv. Z badania YouGov wynika, że z pirackich usług TV korzysta już 4,9 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że 10 proc. osób dorosłych w tym kraju ma obecnie dostęp do nielegalnych serwisów, działających w oparciu o np. na Kodi czy Amazon Fire TV.

czaszka piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Badanie YouGov wskazuje na skalę wyzwań, jakie stwarzają pirackie usługi streamingowe. Operatorzy pay-tv odczuwają w związku z tym znaczną presję - jeden na siedmiu (17 proc.) użytkowników platform - około 830 tys. osób - wycofało w ciągu ostatnich 12 miesięcy co najmniej jedną subskrypcję.

Piractwo pay-tv przynosi straty zwłaszcza w przypadku nadawców kanałów sportowych i filmowych. Około jedna trzecia (31 proc.) osób, które korzystają z pirackich platform streamingowych i które jednocześnie płacą za pay-tv, zamierza anulować subskrypcje w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Co więcej, 63 proc. osób twierdzi, że poleci pirackie serwisy swoim znajomym i rodzinie.
 

W ciągu najbliższych 3 miesięcy około 2,6 mln osób (6 proc.) niebędących użytkownikami pirackich usług TV spodziewa się rozpoczęcia dostępu do takich usług w przyszłości, a około 400 tys. osób chce rozpocząć korzystanie z nielegalnych usług w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Wśród tej grupy 87 proc. osób to abonenci pay-tv. Połowa (49 proc.) z tych klientów oczekuje anulowania subskrypcji telewizyjnej w ciągu 12 miesięcy od otrzymania pirackiego urządzenia.

Ci, którzy jeszcze nie korzystają z pirackich platform, stanowią jeszcze większe wyzwanie dla operatorów pay-tv. Takie usługi streamingowe są postrzegane przez użytkowników jako przynoszące korzyści finansowe. Blisko połowa (46 proc.) osób mających dostęp do jednej z pirackich platform uważa, że ​​jej używanie pozwoliło im zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy - średnio 212 funtów od początku korzystania.

Wiele osób korzystających z pirackich platform to ludzie młodzi, przede wszystkim milenialsi - 18-34-latkowie stanowią 37 proc. użytkowników nielegalnych usług streamingowych (1,8 mln osób). Istnieje realne ryzyko, że osoby przyzwyczajone do bezpłatnego korzystania z usług TV będzie trudno przekonać do abonowania w przyszłości legalnych usług pay-tv.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...