reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

LaLiga walczy z pirackimi transmisjami

dodano: 2017-05-23 11:32 | aktualizacja: 2017-06-13 12:36
autor: HP | źródło: LaLiga

LaLiga LaLiga angażuje narzędzie Content ID YouTube w ramach swoich działań antypirackich. To rozwiązanie Google ułatwia identyfikację i usuwanie treści, które naruszają prawa autorskie do treści audiowizualnych. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o materiały z transmisjami meczów ligi hiszpańskiej.

Facebook
LaLiga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaangażowanie LaLiga w walkę z piractwem i wykorzystanie najnowszych technologii, by położyć kres pladze piractwa, to dwa podstawowe filary, które mają na celu ochronę praw autorskich.

Jednym z narzędzi wdrożonych przez LaLiga jest Content ID, cyfrowy system znakowania oferowany przez YouTube dla właścicieli praw autorskich, który ułatwia identyfikację i zgłaszanie nielegalnych treści na YouTube. Materiał jest automatycznie analizowany i porównywany ze zarchiwizowaną bazą danych dostarczoną przez właściciela treści.

Dzięki Content ID, LaLiga może składać roszczenia dotyczące ponad 600.000 filmów rocznie zawierających materiały LaLiga. Dotyczy to także materiałów, które zostały zmodyfikowane przez użytkowników.

Ta technologia tworzy również oznakowanie, które umożliwia ręczne i automatyczne zgłaszanie roszczeń do treści LaLiga dostarczanych przez użytkowników, a także do strumieni online z meczami LaLiga.
 

- To wykorzystanie technologii i opracowanie nowych metod w walce z piractwem okazało się owocne. Liczby są budujące i odzwierciedlają ciężką pracę LaLiga: ponad 142.000 filmów wideo na portalach społecznościowych, ponad 2.400 profili społecznościowych, 9.000 serwerów DNS cardsharingu i ponad 50 adresów URL z nielegalnymi treściami zostały zgłoszone jako część działań antypirackich - informuje LaLiga.

Dane pochodzą z raportu „Observatorio de la piratería 2016” i pokazują, że odsetek osób oglądających nielegalne transmisje spadł z 21 proc. do 18 proc., podczas gdy liczba przypadków nielegalnych dostępów do meczów w 2016 roku spadła ze 141 mln do 122 mln.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...