reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lombardia - urokliwa kraina we Włoszech

dodano: 2017-08-11 13:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2017

Lombardia Desenzano Lombardia to północna i najbogatsza część Włoch i Europy, jeśli nie świata. To także najbardziej zaludniony oraz najlepiej rozwinięty region Włoch, ze stolicą Mediolanem – drugim miastem Italii po Rzymie. W Lombardii mieszka ponad 10 mln ludzi, przy czym w samym Mediolanie ponad 1,3 mln.

Lombardia Desenzano


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Poncarale – mała winnica

Będąc pod Brescią, trafiliśmy do małej miejscowości Poncarale, gdzie autochton pokazał wąską drogę przez pola do ukrytej, pozornie małej winnicy.
 
Winiarnia La Cascina Nuova di Poli Franc

Odwiedziliśmy winiarnię La Cascina Nuova di Poli Franco, gdzie posmakowaliśmy miejscowego wina, które sprzedaje się na litry po 1,5 euro, a to lepsze Montenetto di Brescia Merlot i Cabernet, Armione Bianco tylko w butelkach od 4-8 euro. Niby nic wielkiego, gdyby nie fakt, że spotkaliśmy właściciela, który pokazał nam podziemne piwnice, gdzie trzymane są stare roczniki najlepszego wina. Właściciel urodził się w 1964 r., więc jego hobby to zbieranie butelek wina z tego rocznika, ale ma też starsze butelki, często historyczne wina, np. 1955 czy nawet 1937 r.
 
Wino Barolo - rocznik 1937

Winnica została założona w 1978 r. w Poncarale przez Poli Matteo. Jego syn Franco zastąpił ojca w 1990 r. Roczna produkcja z 7 ha pól winorośli wynosi około 40 tys. butelek
 
Wino z Poncarale


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...
reklama