reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Indie: Policja zatrzymuje 4 osoby za wyciek „Gry o tron”

dodano: 2017-08-17 14:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: digitaltveurope

piractwo_streaming_360px.jpg Indyjska policja zatrzymała cztery osoby w związku z podejrzeniem o doprowadzenie do wycieku 4. odcinka obecnego sezonu „Gry o tron” HBO. Odcinek ten pojawił się online trzy dni przed jego planowaną emisją, ze znakiem wodnym platformy Star India.

Gra o Tron HBO sezon 7


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trzej z zatrzymanych w Indiach to dotychczasowi pracownicy Prime Focus Technologies (PFT), jednostki technologicznej Prime Focus Studios, a czwarta osoba to były pracownik tej firmy. PFT wydało oświadczenie stwierdzające, że zbadało sprawę i dostarczyło dowody policji w Bombaju, co doprowadziło do zatrzymań.

Firma PFT jest partnerem Star India od 2011 roku. Oświadczyła, że ​​wyciek nie był „włamem do systemu”, a „nielegalnym naruszaniem zasad przez wskazane osoby pomimo ciągłego wewnętrznego nacisku PFT na protokoły zabezpieczeń treści i praktyki etyczne”.

Według innych, niepotwierdzonych doniesień, HBO w Hiszpanii przypadkowo opublikowało 6. odcinek nowego sezonu „Gry o tron” jeszcze przed jego premierą. Odcinek, który miał być udostępniony subskrybentom 21 sierpnia, podobno został upubliczniony kilka dni wcześniej na czas około godziny. Było to jednak na tyle długo, by epizod został skopiowany i udostępniony w mediach społecznościowych, donoszą media.

Jednak według hiszpańskiego dziennika „El País”, w krajach skandynawskich odcinek został udostępniony wcześniej niż w Hiszpanii. Podobno strona internetowa HBO Nordic została tymczasowo wyłączona 13 sierpnia tuż po udostępnieniu odcinka „Gry o tron”. Raporty prasowe nie wskazują jednak, że wyemitowany został niewłaściwy odcinek.

HBO miało też ostatnio do czynienia z atakiem cybernetycznym, który doprowadził do wycieku m.in. informacji o nadchodzącym odcinku „Gry o tron”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...