reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

2,93 mln piratów oglądało walkę Mayweather vs McGregor [wideo]

dodano: 2017-08-28 18:49 | aktualizacja: 2017-08-29 10:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Irdeto

Mayweather_McGregor_360px.jpg Wykryto 239 nielegalnych strumieni transmisji walki bokserskiej Mayweather vs McGregor. Zdaniem Irdeto, piraci postanowili czerpać zyski z walki stulecia i bardzo aktywnie reklamowali nielegalne streamy w internecie, aby dotrzeć do publiczności na całym świecie. Poniekąd im się to udało!

Mayweather_McGregor_SK_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Firma Irdeto (dostawca technologii i systemów dostępu warunkowego) zidentyfikowała aż 239 strumieni, które nielegalnie retransmitowały walkę Mayweather vs McGregor w ostatni weekend. Spośród tych streamów, 67 zostało świadczonych za pośrednictwem tradycyjnych witryn strumieniowych piratów.

Podkreślając wzrost możliwości przesyłania strumieniowego w mediach społecznościowych, Irdeto potwierdziło również, że piraci wykorzystywali wiele kanałów retransmisji, w tym Facebook, YouTube, Periscope, Twitch i inne sposoby, dzięki którym nielegalnie nadawano tę walkę.

W Polsce walkę w systemie PPV pokazywał Cyfrowy Polsat. Nie wiadomo, czy stwierdzono takie pirackie transmisje z terenu Polski.

Irdeto stwierdziło, że było 165 nielegalnych streamów w mediach społecznościowych.
Irdeto znalazło również 6 streamów dostępnych za pośrednictwem nielegalnych wtyczek strumieniowych dla popularnej platformy odtwarzaczy multimedialnych - Kodi. Te 239 streamów pozwoliło oszacować Irdeto, że było około 2.930.598 pirackich widzów.

Boks zawsze przyciągał widzów.
To bezwzględnie i skutecznie wykorzystują piraci organizujący nielegalne retransmisje. Nie zdają sobie sprawy, że aktualnie większość z takich retransmisji zostaje szybko wykrytych, co może grozić konsekwencjami finansowymi.

Kluczową rolę odgrywa dostępność treści.
Czasami może to powodować, że niektórzy widzowie wybrali nielegalną usługę z powodu pewnej niejasności i sprytnego marketingu, podszywającego się pod oficjalnego nadawcę walki. Firma Irdeto odnotowała wzrost piratów tworzących profesjonalne strony internetowe, technologię i usługi, które dość skutecznie wprowadzają w błąd niektórych widzów, którzy naiwnie myślą, że mają dostęp do legalnego serwisu internetowego.

Jednak nie wszyscy widzowie, którzy wybrali nielegalną opcję oglądania tej walki, robili to nieświadomie. Niedawne badanie dotyczące piractwa konsumenckiego firmy Irdeto dotyczące ponad 25 tys. dorosłych osób w 30 krajach wykazało, że 52 proc. widzów na świecie całkiem świadomie ogląda piracką zawartość wideo.

Wiadomo, że liczy się cena za transmisję takiej walki, a ta była różna w różnych krajach.
W Polsce gala dostępna była w systemie „pay-per-view” (PPV), w cenie 40 zł (mniej niż 10 euro), wyłącznie dla abonentów Cyfrowego Polsatu oraz użytkowników IPLI. Operatorzy w USA pobierali nawet 99,95 dol. (aż 357 zł!!), aby obejrzeć walkę, w porównaniu do zaledwie 19,95 funtów (92 zł) w Wielkiej Brytanii i 24,95 euro (106 zł) w Irlandii. To mogło zmusić widzów w wielu krajach do poszukiwania nielegalnych sposobów oglądania wydarzenia, takiego jakim była walka Mayweather vs McGregor - bez płacenia.

Trzeba być świadomym tego, że piraci funkcjonują podobnie do klasycznych firm - prowadzą badania rynkowe i są świadomi, że widzowie pragną tego rodzaju wydarzeń sportowych na żywo. W ciągu tygodnia przed walką, Irdeto zidentyfikowało 42 reklamy nielegalnych urządzeń do strumieniowania oferujących transmisję walki Mayweather vs McGregor w Internecie, w tym na stronach Amazon, eBay i Alibaba.

To jasno wskazuje na to, jak groźne dla legalnych usług nadawców i operatorów są nielegalne transmisje prowadzone przez doświadczonych piratów. Irdeto współpracuje na bieżąco z witrynami, takimi jak Alibaba, aby szybko usuwać reklamy o tym charakterze.
 

- Sport na żywo stanowi podstawę piractwa na świecie, a tysiące witryn udostępniających nielegalną treść przyciąga miliony widzów - powiedział Rory O'Connor, SVO ds. cyberbezpieczeństwa usług w Irdeto.

- W walce z piractwem w sporcie na żywo istotna jest szybkość w przerywaniu transmisji. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydarzeń Premium, takich jak walka bokserska Mayweather vs McGregor. Najbardziej skuteczną strategią jest podejście wywiadowcze z 360-stopniowym spojrzeniem na piractwo. Identyfikując i powstrzymując pirackie streamy w czasie rzeczywistym dzięki wyspecjalizowanej wiedzy i technologii, właściciele zawartości i operatorzy mogą chronić przychody i zapewnić większe doświadczenie użytkowników - powiedział Rory O'Connor.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...