reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Comcast chce kupić Sky za 31 mld dol.

dodano: 2018-02-28 10:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: FT

Sky Comcast, amerykański operator kablowy i właściciel sieci telewizyjnej NBC, wyszedł z propozycją kupna brytyjskiego Sky za kwotę 31 mld dol. Stanowi to wyzwanie dla planowanego przejęcia firmy przez 21st Century Fox. Oferowana przez Comcast kwota jest o 16 proc. wyższa od tej zaproponowanej przez przedsiębiorstwo Ruperta Murdocha, jeśli brać pod uwagę cenę za akcję.

Sky_plafon_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Chcielibyśmy posiadać całość Sky i będziemy starać się zdobyć ponad 50 proc. udziałów Sky - powiedział Brian Roberts, dyrektor generalny Comcast. Dodał, że jest „przekonany”, iż pomysł uzyska zgodę organów regulacyjnych.

Fox na początku lutego br. zapewnił, że zamierza podjąć kilka kroków, aby „zagwarantować” niezależność Sky News. Miałoby to uspokoić brytyjskiego regulatora, który nie jest skory do zatwierdzenia proponowanej transakcji.

Natomiast Roberts powiedział, że Comcast planuje wykorzystać Sky jako platformę startową do rozszerzenia swojej obecności w Europie. Firma poinformowała, że ​​umowa, jeśli zostanie uzgodniona, zwiększy jej międzynarodowe przychody z 9 do 25 proc.
 

- Uważamy, że Sky to znakomita firma - powiedział Roberts. - Ma 23 mln klientów, wiodące pozycje w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Niemczech, i jest konsekwentnym innowatorem w zakresie wykorzystania technologii, by zapewniać swoim klientom wspaniałe wrażenia.

Paul Richards, analityk medialny w Numis, powiedział, że oferta Comcast jest „bardzo dobra dla brytyjskich udziałowców Sky”, ponieważ odzwierciedla poprawę w biznesie od czasu, kiedy Fox uzgodnił pod koniec 2016 roku, że zapłaci 23,2 mld dol. za pozostałe 61 proc. udziałów.

Podczas gdy przejęcie Sky przez Murdocha zostało wstrzymane przez regulatora, Richard Richards powiedział, że „coś, co wyglądało na hojną ofertę od 21st Century Fox”, zaczęło wydawać się nieco skromne. Tym bardziej, że Sky zawarł w tym miesiącu nową umowę, aby pokazywać piłkarskie mecze Premier League, co zwiększa wartość tego operatora.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama