reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czechy: Milion aktywnych urządzeń HbbTV

dodano: 2018-08-16 11:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: parabola.cz

HbbTV W 2017 roku liczba aktywnych urządzeń HbbTV podwoiła się na czeskim rynku. Obecnie do HbbTV podłączono 1,06 mln odbiorników. Telewizja hybrydowa łączy świat klasycznej telewizji linearnej z Internetem i jest bardzo popularna wśród czeskich nadawców.

Czechy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według sondażu przeprowadzonego przez FTV Prima za pośrednictwem technologii HbbTV w ponad 60 tys. gospodarstw domowych, na jeden odbiornik przypada średnio 2,06 widza. Czerwony przycisk, który jest bramą do świata treści HbbTV, jest zatem używany przez ponad 2 mln osób.

Jedna piąta odbiorców HbbTV przypada na Pragę. HbbTV jest w dużej mierze wykorzystywane także przez widzów w południowych Morawach i środkowych Czechach. Według danych Českých Radiokomunikací (ČRa), na podstawie wspólnych pomiarów FTV Prima, Nova, Óčko TV, Seznam.tv i TV Šlágr, HbbTV jest najczęściej używane w Pradze (20,5 proc. z prawie 1,06 mln aktywnych urządzeń), dalej na południu Moraw (11,75 proc.) oraz w środkowych Czechach (10,7 proc.).

Większość ludzi używa odbiorników LG (27,4 proc.), Philipsa (20,9 proc.) i Samsunga (13,5 proc.). HbbTV jest powszechnie stosowane w wersji 1.5 (79 proc.), ale na rynku jest już dostępne w najnowszej wersji 2.0 i 2.0.1 (2 proc.).

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HbbTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000 plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

770 zł Więcej...

Miernik Openbox TSC-200 Combo HEVC

Półprofesjonalny wielofunkcyjny miernik combo gotowy do pomiarów sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

1 699 zł Więcej...
reklama