reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Europol zatrzymuje 6 osób za piractwo IPTV

dodano: 2018-09-24 22:19 | aktualizacja: 2018-09-25 10:58
autor: HP | źródło: europol/AAPA

piractwo_streaming_360px.jpg Po całorocznym skomplikowanym dochodzeniu koordynowanym przez Europol, władze w Hampshire, południowo-wschodniej Anglii, Szkocji i Irlandii zatrzymały sześciu podejrzanych o nielegalną dystrybucję płatnych kanałów telewizyjnych za pomocą technologii telewizji internetowej (IPTV).

Audiovisual Anti-Piracy Alliance AAPA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sektor prywatny i organy ścigania w Wielkiej Brytanii i Irlandii współpracują w celu zwalczania piractwa.

Piractwo jest działalnością przestępczą - to jest jasne. Co więcej, z punktu widzenia konsumenta, nie tylko nielegalne jest subskrybowanie tych usług, ale co czwarty, który nielegalnie przesyła dane za pośrednictwem dekodera lub pendrive'a, tak naprawdę wystawia się na działanie wirusów i złośliwego oprogramowania.

Nielegalne przesyłanie kanałów telewizyjnych, które są chronione prawem autorskim, przynosi znaczną stratę legalnym firmom (nadawcom, operatorom platform i właścicielom praw), a to zagraża źródłom utrzymania legalnie działających w branży i szerzej pojętej gospodarce.

Policjanci przeprowadzili rewizje 11 września w różnych miejscach w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mężczyzna i kobieta z Bursledon zostali zatrzymani przez Trading Standards Service Hampshire County Council i Hampshire Constabulary. Cztery osoby zostały zatrzymane w Crumlin i Ashbourne (Irlandia), a także kilka akcji miało miejsce w Szkocji. Podczas przeszukiwania domów przejęto sprzęt komputerowy i gotówkę, a przy okazji zablokowano kilka kont bankowych, które służyły przestępcom.

Zatrzymania są wynikiem założonego dochodzenia, w którym udział bierze szereg organów ścigania (Garda National Bureau of Criminal Investigation, Police Scotland, Trading Standards i UK IPO) oraz partnerzy z sektora prywatnego, tacy jak zrzeszenie ds. przeciwdziałania piractwu (AAPA) i federacja przeciwko kradzieży praw autorskich (FACT). To międzynarodowe dochodzenie było koordynowane od samego początku przez Europol, który wspierał spotkania operacyjne, analizę kryminalną i rozmieszczenie dwóch ekspertów w Dublinie.

Sheila Cassells, dyrektor wykonawczy AAPA i członek grupy doradczej IPC3 zainteresowanej strony Europolu, zauważyła, że:

- Ta sprawa jasno pokazuje, dlaczego kluczowe jest, aby sektor prywatny i organy ścigania współpracowały ze sobą w tych złożonych przypadkach. Członkowie AAPA bardzo cenili zaangażowanie organów ścigania w zwalczanie piractwa audiowizualnego i rolę koordynacyjną Europolu.


Źródło: europa.eu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Xiaomi Mi BOX S 4K

Xiaomi Mi Box S to odtwarzacz multimedialny 4K Ultra HD...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

435 zł Więcej...

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps z anteną

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

95 zł Więcej...
reklama