reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Europol zatrzymuje 6 osób za piractwo IPTV

dodano: 2018-09-24 22:19 | aktualizacja: 2018-09-25 10:58
autor: HP | źródło: europol/AAPA

piractwo_streaming_360px.jpg Po całorocznym skomplikowanym dochodzeniu koordynowanym przez Europol, władze w Hampshire, południowo-wschodniej Anglii, Szkocji i Irlandii zatrzymały sześciu podejrzanych o nielegalną dystrybucję płatnych kanałów telewizyjnych za pomocą technologii telewizji internetowej (IPTV).

Audiovisual Anti-Piracy Alliance AAPA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sektor prywatny i organy ścigania w Wielkiej Brytanii i Irlandii współpracują w celu zwalczania piractwa.

Piractwo jest działalnością przestępczą - to jest jasne. Co więcej, z punktu widzenia konsumenta, nie tylko nielegalne jest subskrybowanie tych usług, ale co czwarty, który nielegalnie przesyła dane za pośrednictwem dekodera lub pendrive'a, tak naprawdę wystawia się na działanie wirusów i złośliwego oprogramowania.

Nielegalne przesyłanie kanałów telewizyjnych, które są chronione prawem autorskim, przynosi znaczną stratę legalnym firmom (nadawcom, operatorom platform i właścicielom praw), a to zagraża źródłom utrzymania legalnie działających w branży i szerzej pojętej gospodarce.

Policjanci przeprowadzili rewizje 11 września w różnych miejscach w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mężczyzna i kobieta z Bursledon zostali zatrzymani przez Trading Standards Service Hampshire County Council i Hampshire Constabulary. Cztery osoby zostały zatrzymane w Crumlin i Ashbourne (Irlandia), a także kilka akcji miało miejsce w Szkocji. Podczas przeszukiwania domów przejęto sprzęt komputerowy i gotówkę, a przy okazji zablokowano kilka kont bankowych, które służyły przestępcom.

Zatrzymania są wynikiem założonego dochodzenia, w którym udział bierze szereg organów ścigania (Garda National Bureau of Criminal Investigation, Police Scotland, Trading Standards i UK IPO) oraz partnerzy z sektora prywatnego, tacy jak zrzeszenie ds. przeciwdziałania piractwu (AAPA) i federacja przeciwko kradzieży praw autorskich (FACT). To międzynarodowe dochodzenie było koordynowane od samego początku przez Europol, który wspierał spotkania operacyjne, analizę kryminalną i rozmieszczenie dwóch ekspertów w Dublinie.

Sheila Cassells, dyrektor wykonawczy AAPA i członek grupy doradczej IPC3 zainteresowanej strony Europolu, zauważyła, że:

- Ta sprawa jasno pokazuje, dlaczego kluczowe jest, aby sektor prywatny i organy ścigania współpracowały ze sobą w tych złożonych przypadkach. Członkowie AAPA bardzo cenili zaangażowanie organów ścigania w zwalczanie piractwa audiowizualnego i rolę koordynacyjną Europolu.


Źródło: europa.eu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Opticum Integra Combo H/V LTE MUX 8

Nowy model anteny dla naziemnej TV cyfrowej - szerokopasmowa antena...

89 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000 plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

770 zł Więcej...

Zaciskarka dla złącz RJ-45 RJ-12 RJ-11

Zaciskarka dla złącz RJ-45 RJ-12 RJ-11

35 zł Więcej...
reklama