reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Europol zatrzymuje 6 osób za piractwo IPTV

dodano: 2018-09-24 22:19 | aktualizacja: 2018-09-25 10:58
autor: HP | źródło: europol/AAPA

piractwo_streaming_360px.jpg Po całorocznym skomplikowanym dochodzeniu koordynowanym przez Europol, władze w Hampshire, południowo-wschodniej Anglii, Szkocji i Irlandii zatrzymały sześciu podejrzanych o nielegalną dystrybucję płatnych kanałów telewizyjnych za pomocą technologii telewizji internetowej (IPTV).

Audiovisual Anti-Piracy Alliance AAPA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sektor prywatny i organy ścigania w Wielkiej Brytanii i Irlandii współpracują w celu zwalczania piractwa.

Piractwo jest działalnością przestępczą - to jest jasne. Co więcej, z punktu widzenia konsumenta, nie tylko nielegalne jest subskrybowanie tych usług, ale co czwarty, który nielegalnie przesyła dane za pośrednictwem dekodera lub pendrive'a, tak naprawdę wystawia się na działanie wirusów i złośliwego oprogramowania.

Nielegalne przesyłanie kanałów telewizyjnych, które są chronione prawem autorskim, przynosi znaczną stratę legalnym firmom (nadawcom, operatorom platform i właścicielom praw), a to zagraża źródłom utrzymania legalnie działających w branży i szerzej pojętej gospodarce.

Policjanci przeprowadzili rewizje 11 września w różnych miejscach w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mężczyzna i kobieta z Bursledon zostali zatrzymani przez Trading Standards Service Hampshire County Council i Hampshire Constabulary. Cztery osoby zostały zatrzymane w Crumlin i Ashbourne (Irlandia), a także kilka akcji miało miejsce w Szkocji. Podczas przeszukiwania domów przejęto sprzęt komputerowy i gotówkę, a przy okazji zablokowano kilka kont bankowych, które służyły przestępcom.

Zatrzymania są wynikiem założonego dochodzenia, w którym udział bierze szereg organów ścigania (Garda National Bureau of Criminal Investigation, Police Scotland, Trading Standards i UK IPO) oraz partnerzy z sektora prywatnego, tacy jak zrzeszenie ds. przeciwdziałania piractwu (AAPA) i federacja przeciwko kradzieży praw autorskich (FACT). To międzynarodowe dochodzenie było koordynowane od samego początku przez Europol, który wspierał spotkania operacyjne, analizę kryminalną i rozmieszczenie dwóch ekspertów w Dublinie.

Sheila Cassells, dyrektor wykonawczy AAPA i członek grupy doradczej IPC3 zainteresowanej strony Europolu, zauważyła, że:

- Ta sprawa jasno pokazuje, dlaczego kluczowe jest, aby sektor prywatny i organy ścigania współpracowały ze sobą w tych złożonych przypadkach. Członkowie AAPA bardzo cenili zaangażowanie organów ścigania w zwalczanie piractwa audiowizualnego i rolę koordynacyjną Europolu.


Źródło: europa.eu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...