reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chińska fabryka Tesli ma produkować 3 tys. aut tygodniowo

dodano: 2018-11-03 14:51 | aktualizacja: 2018-11-05 23:54
autor: Anna Sulisz | źródło: Xinhua

Tesla_Supercharger_360px.jpg Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla Inc. planuje w najbliższej przyszłości produkować tygodniowo 3 tys. egz. sedanów Model 3 w swojej fabryce w Chinach.

tesla_gigafactory_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W opublikowanym raporcie regulacyjnym Tesla zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch lat zainwestuje do 6 mld w fabryki i sprzęt, a także opracuje plany rozpoczęcia produkcji w Szanghaju około 3 tys. Modelu 3 na tydzień.

Chiny są największym rynkiem pojazdów elektrycznych na świecie. Wkrótce na chińskim rynku będzie działać właśnie projektowana Gigafactory 3, która będzie miała zwiększony poziom lokalizacji poprzez zaopatrzenie i produkcję w Chinach.

Gigafactory 1 to zakład Tesli w pobliżu stanu Clark w stanie Nevada, który produkuje akumulatory i części układu napędowego dla Modelu 3, a Gigafactory 2 to fabryka z elektrownią fotowoltaiczną na dachu w Buffalo w stanie Nowy Jork.

Tesla przyznała, że nie ma ram czasowych dla Gigafactory 3 w Chinach z powodu wielu niejasności, w tym zatwierdzenia przez organy regulacyjne, ograniczeń łańcucha dostaw i tempa wprowadzania fabryki do sieci.

Jednak Tesla stara się przyspieszyć start produkcji w Chinach, aby znacznie zwiększyć dostępność Modelu 3 dla klientów w najbardziej zaludnionym kraju na świecie.

- Lokalna produkcja może mieć kluczowe znaczenie dla naszej ekspansji i sprzedaży w Chinach
    - powiedział amerykański producent samochodów elektrycznych.


Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, podpisał w lipcu tego roku umowę wartą 2 mld dol. z chińskim rządem na budowę nowej fabryki samochodów w Szanghaju, centrum finansowym i gospodarczym we wschodnich Chinach. Jest to pierwsza fabryka firmy poza Stanami Zjednoczonymi, która, jak się sądzi, będzie w stanie podwoić wielkość globalnej produkcji samochodów elektrycznych Tesla.

Tesla planowała wyprodukować pierwsze samochody w 2 lata po rozpoczęciu budowy fabryki w Szanghaju, dzięki której zwiększona zostanie roczna produkcja 500 tys. pojazdów w ciągu około 2 - 3 lat.

Jako największy rynek samochodów elektrycznych, Chiny dążą do osiągnięcia celu, jakim jest stuprocentowe korzystanie z pojazdów elektrycznych do 2030 r.

W 2017 r. sprzedano w Chinach ponad 28 mln pojazdów elektrycznych, a liczba ta może osiągnąć poziom 35 mln rocznie do 2025 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Matrix HDMI 4x4 Spacetronik SPH-M44 4K

Matrix HDMI 4x4 MRS Professional pozwala na rozprowadzenie sygnału HDMI...

990 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

LNB Single BEST HG 101 Ultra Black 0,1dB

Najwyższej jakości konwerter Universal Single LNB o współczynniku szumów 0,1...

35 zł Więcej...
reklama