reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Smart TV i HbbTV rosną w Niemczech w siłę

dodano: 2018-11-14 10:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

HbbTV W sumie około 4,6 mln sztuk telewizorów zostało sprzedanych w Niemczech w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku, raportuje stowarzyszenie branżowe Deutsche TV-Plattform w oparciu o dane GfK Retail & Technology. Spośród nich około 3,4 mln (74 proc.) wyposażonych jest w inteligentne funkcje dla usług internetowych.

HbbTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W porównaniu z 2017 rokiem (69 proc.), udział smart TV w całym rynku wzrósł o 5 proc., a od 2015 roku (60 proc.) o łącznie 14 proc. Większość (86 proc.) inteligentnych urządzeń sprzedanych w 2018 roku w Niemczech obsługuje standard HbbTV, który pozwala na korzystanie z usług interaktywnych za pomocą „czerwonego przycisku” na pilocie telewizora.

Ostatnie badania (Digitasation Report 2018, gfu Consumer & Home Electronics, maj 2018 roku) pokazują, że prawie dwie trzecie inteligentnych płaskich ekranów jest podłączonych do internetu. Oprócz telewizorów około 480 tys. inteligentnych dekoderów oraz urządzeń do odtwarzania i nagrywania treści wideo zostało sprzedanych w pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku.
 

- Dostęp do portali typu catch-up, aplikacji lub streamingu i usług na życzenie staje się jeszcze łatwiejszy dla widzów - powiedział Andre Prahl, prezes Deutsche TV-Plattform. - Oprócz wskaźnika penetracji rynku wzrasta również wydajność smart TV. Na przykład najnowsze funkcje standardu HbbTV, w rozwoju którego Deutsche TV-Plattform była zaangażowana od samego początku, otwierają ogromny potencjał dla całej branży medialnej i oferują prawdziwą wartość dodaną dla widzów i klientów.

Nowe modele biznesowe i dalszy rozwój standardu HbbTV są w porządku obrad konferencji HbbTV Symposium and Awards 2018, organizowanej wspólnie przez HbbTV Association i Deutsche TV-Plattform (14-15 listopada, Berlin). Wśród innych tematów omówione zostaną nowe formy reklamy (interaktywna, adresowalna), a także HbbTV Operator Applications (OpApp), umożliwiające operatorom platform tworzenie własnego interfejsu użytkownika w celu zapewnienia widzom jednolitej telewizji na wszystkich urządzeniach.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HbbTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

Adapter DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

Adapter (przejściówka) DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

49 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama