reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Smart TV i HbbTV rosną w Niemczech w siłę

dodano: 2018-11-14 10:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

HbbTV W sumie około 4,6 mln sztuk telewizorów zostało sprzedanych w Niemczech w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku, raportuje stowarzyszenie branżowe Deutsche TV-Plattform w oparciu o dane GfK Retail & Technology. Spośród nich około 3,4 mln (74 proc.) wyposażonych jest w inteligentne funkcje dla usług internetowych.

HbbTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W porównaniu z 2017 rokiem (69 proc.), udział smart TV w całym rynku wzrósł o 5 proc., a od 2015 roku (60 proc.) o łącznie 14 proc. Większość (86 proc.) inteligentnych urządzeń sprzedanych w 2018 roku w Niemczech obsługuje standard HbbTV, który pozwala na korzystanie z usług interaktywnych za pomocą „czerwonego przycisku” na pilocie telewizora.

Ostatnie badania (Digitasation Report 2018, gfu Consumer & Home Electronics, maj 2018 roku) pokazują, że prawie dwie trzecie inteligentnych płaskich ekranów jest podłączonych do internetu. Oprócz telewizorów około 480 tys. inteligentnych dekoderów oraz urządzeń do odtwarzania i nagrywania treści wideo zostało sprzedanych w pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku.
 

- Dostęp do portali typu catch-up, aplikacji lub streamingu i usług na życzenie staje się jeszcze łatwiejszy dla widzów - powiedział Andre Prahl, prezes Deutsche TV-Plattform. - Oprócz wskaźnika penetracji rynku wzrasta również wydajność smart TV. Na przykład najnowsze funkcje standardu HbbTV, w rozwoju którego Deutsche TV-Plattform była zaangażowana od samego początku, otwierają ogromny potencjał dla całej branży medialnej i oferują prawdziwą wartość dodaną dla widzów i klientów.

Nowe modele biznesowe i dalszy rozwój standardu HbbTV są w porządku obrad konferencji HbbTV Symposium and Awards 2018, organizowanej wspólnie przez HbbTV Association i Deutsche TV-Plattform (14-15 listopada, Berlin). Wśród innych tematów omówione zostaną nowe formy reklamy (interaktywna, adresowalna), a także HbbTV Operator Applications (OpApp), umożliwiające operatorom platform tworzenie własnego interfejsu użytkownika w celu zapewnienia widzom jednolitej telewizji na wszystkich urządzeniach.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HbbTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...
reklama