reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czy Kubicę będzie można oglądać na antenie otwartej?

dodano: 2018-12-27 10:44 | aktualizacja: 2018-12-27 16:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl/sport.pl/satkurier.pl

Formuła 1 F1 Eleven Sports Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, odniósł się w świątecznym wywiadzie z cyklu #zapytajszefatvpsport do tematu starań o sublicencję do Formuły 1. Jak wiadomo, od sezonu 2019 udział w wyścigach brał będzie również Robert Kubica, co z pewnością znacznie zwiększy atrakcyjność F1 dla polskiego widza. Posiadaczem praw do pokazywania Formuły 1 jest Eleven Sports. Czy nadawca zechce udzielić TVP sublicencji?

Robert Kubica Eleven Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To jest bardzo trudny temat. Miały miejsce wstępne rozmowy, ale jest za wcześnie, żeby cokolwiek powiedzieć. Jesteśmy zainteresowani, ale bez wsparcia sponsorskiego będzie bardzo trudno te prawa pozyskać - powiedział Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport, zapytany o możliwość pozyskania od Eleven Sports sublicencji do Formuły 1.

Ewentualne wykupienie sublicencji do F1 oznaczałoby, że wyścigi mogłyby być pokazywane na antenie otwartej. To z kolei mogłoby oznaczać większą oglądalność niż w stacjach Eleven Sports, które są kanałami premium, dodatkowo płatnymi. Warto jednak dodać, że większościowym udziałowcem w Eleven Sports jest Telewizja Polsat, która pokazywała już kiedyś wyścigi Formuły 1 na antenie otwartej, ze świetnymi wynikami oglądalności.

Nadawca ma zatem trzy opcje - albo pokazywać F1 wyłącznie w Eleven Sports, albo również w Polsacie lub TVP. I nie ulega wątpliwości, że wybierze opcję najbardziej korzystną dla siebie finansowo.

Istotny jest też fakt, że za powrotem Roberta Kubicy stoi przede wszystkim Orlen, któremu - jak można przypuszczać - będzie zależało na jak największej widowni wyścigów. Pytanie czy firma zdecyduje się na wyłożenie kolejnych milionów, tym razem na wsparcie wykupu sublicencji dla TVP, na co mogłaby wskazywać wypowiedź Szkolnikowskiego.

Dochodzi jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie, że na przeszkodzie do udzielenia sublicencji (czy to Polsatowi, czy TVP) stoi umowa między właścicielem praw telewizyjnych do F1, spółką Liberty Media, a Eleven Sports (pośrednikiem była agencja MP&Silva). Według nieoficjalnych informacji sport.pl, umowa jasno wskazuje, że nadawcą F1 w Polsce do końca 2019 ma być właśnie stacja Eleven Sports. Oznacza to, że na udzielenie sublicencji potrzebna byłaby zgoda od Liberty Media.
 

- W tym momencie trwa analiza prawna, która da odpowiedź, czy jest możliwe przejęcie Formuły przez Polsat - powiedział sport.pl jeden z pracowników Eleven Sports.



Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Konwerter Opticum RED Wideband + 4 SAT Legacy

Cyfrowy konwerter hybrydowy - WIDEBAND + 4 SAT Legacy. To...

149 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama