reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kto kupi serwis Showmax? TVP czy ktoś inny?

dodano: 2019-01-02 18:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl

ShowMax Jak wynika z najnowszych ustaleń, TVP chce kupić Showmax, ale nie tylko w Polsce, ale na wszystkich obsługiwanych przez tę internetową platformę VOD rynkach, których jest łącznie 24. Co więcej nadawca publiczny nie jest jedynym polskim podmiotem zainteresowanym przejęciem tego serwisu, informują wirtualnemedia.pl.

Showmax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Właścicielem serwisu Showmax jest koncern Naspers z siedzibą w Republice Południowej Afryki. Z końcem stycznia br. usługa zostanie wycofana z polskiego rynku. Jest to następstwem strategicznej decyzji Naspersa. Dodajmy, iż decyzja ta została ogłoszona ku zaskoczeniu partnerów handlowych w kraju. Największy kłopot ma P4, operator sieci Play, który oferował Showmax w ramach abonamentu.

Koncern liczy na sprzedaż platformy wraz z całym zapleczem technologicznym oraz prawami do treści w bibliotece. Jak ustalono, dotyczy to Polski oraz pozostałych europejskich rynków, na których działa Showmax (Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, San Marino, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy).

Jak nieoficjalnie dowiedziały się wirtualnemedia.pl, TVP jest zainteresowana przejęciem Showmax we wszystkich europejskich krajach, a w tej sprawie toczą się już rozmowy. W sfinansowaniu tak dużej transakcji mieliby pomóc niezależni inwestorzy, co uczyniłoby Showmax projektem komercyjnym nadawcy publicznego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

939 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...
reklama