reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UEFA uruchomi własny kanał OTT

dodano: 2019-02-08 16:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews.com

UEFA_OTT_TV360px.jpg UEFA - organ zarządzający europejskim futbolem zamierza uruchomić własny kanał telewizyjny OTT. W momencie startu platforma OTT od UEFA będzie dostępna tylko poza Europą i Ameryką Północną.

UEFA-com-OTT-platforma-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informację ogłoszono oficjalnie na 43 Kongresie Zwyczajnym UEFA w Rzymie, po ponownym wyborze prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina na drugą kadencję.

Ceferin powiedział delegatom, że dużym wyzwaniem w nadchodzących latach będzie udostępnienie piłki nożnej wszystkim fanom na całym świecie dzięki nowym platformom cyfrowym.

- Dlatego mam przyjemność ogłosić, że UEFA uruchomi platformę OTT w ciągu najbliższych sześciu miesięcy -  powiedział Ceferin.

- Jesteśmy w pełni świadomi, że rewolucja jest w toku i jesteśmy w trakcie uzgadniania historycznych partnerstw z wiodącymi światowymi firmami w tej dziedzinie.


Prawdopodobnie w momencie startu platforma OTT będzie dostępna tylko poza Europą i Ameryką Północną - w każdym razie prawa do transmisji do Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostaną powiązane z lokalnymi nadawcami na tych terytoriach, aby przynajmniej w perspektywie średnioterminowej były bardziej lukratywnym produktem i aby podtrzymać dalsza współpracę.

Platforma OTT dla UEFA zostanie uruchomiona przed sezonem 2019/20.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

279 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...
reklama