reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konferencja DVB World 2019 otwarta

dodano: 2019-03-11 22:20 | aktualizacja: 2019-03-12 11:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DVB World/satkurier.pl

DVB World 2019 W dniach 11-13 marca w obiektach stadionu Croke Park w Dublinie, stolicy Irlandii, odbywa się DVB World. Jest to doroczna konferencja poświęcona standardom, usługom i technologiom DVB. Partnerem medialnym DVB World 2019 jest SAT Kurier.

DVB World 2019 Antonio Arcidiacono


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DVB World obejmuje sesje na temat pojawiających się problemów, drażliwych wyborów, które czekają przed branżą. Główne kwestie, które są poruszane na DVB World 2019, to 5G, OTT, DVB-I i HbbTV. DVB World, z około 200 delegatami z całego świata, reprezentującymi nadawców, dostawców usług, producentów, decydentów i badaczy, jest wyjątkową okazją, aby uzyskać dostęp do miarodajnych analiz i świadomej dyskusji, zamiast do komercyjnych ofert, które dominują podczas innych wydarzeń.

Konferencja DVB World 2019 rozpoczęła się 11 marca o godz. 13:00 przemówieniem inauguracyjnym dyrektora EBU ds. technologii i innowacji, Antonio Arcidiacono. Wezwał on nadawców do współpracy za pośrednictwem takich organizacji, jak DVB Project, która, jak powiedział, była doskonałym przykładem pracy ramię w ramię nadawców publicznych i prywatnych, łącząc krótko- i długoterminowe inwestycje z korzyścią dla całej branży. Przemówienie Antonio Arcidiacono było poprzedzone trzygodzinnym masterclassem na temat wdrażania HbbTV, w którym uczestniczyło 60 delegatów.

Antonio Arcidiacono uważa, że nadawcy publiczni mają na tyle silną pozycję, aby wspierać ustanawianie poziomu jakości i innowacyjności na rynku. - Nie mają oni na celu poszukiwania krótkoterminowego zwrotu z inwestycji i mogą naturalnie przyczynić się do ciągłej budowy i ewolucji europejskiego przemysłu medialnego. - Wezwał Komisję Europejską i inne agencje publiczne do pokazania namacalnego wsparcia dla wysiłków nadawców publicznych i prywatnych, aby zagwarantować pomyślną przyszłość.

Prezes DVB, Peter MacAvock, przedstawił wgląd w to, jak organizacja się rozwija, aby dostosować się do zmian zachodzących w branży. Powiedział, że przejście na telewizję internetową okaże się tak fundamentalne, jak pierwotnie przejście na telewizję cyfrową. Powiedział, że nadawcy domagają się rozwiązań upraszczających dostawę hybrydową i internetową, aby „uczynić ją tak łatwą jak transmisja DVB”.

Przedstawił kilka sposobów, na jakie DVB podejmuje to wyzwanie. Powiedział, że oprócz bieżących prac nad standardami wspierającymi OTT i dostarczanie internetowe (DVB-I, Low Latency DASH, Multicast ABR), DVB musi podwoić wysiłki, aby zapewnić, iż jego standardy będą skoncentrowane komercyjnie. Oznacza to zapewnienie, że użytkownicy technologii - zwłaszcza nadawcy - powinni bardziej zaangażować się w Moduł Handlowy DVB.

Pierwszy dzień konferencji DVB World 2019 obejmował również prezentacje na temat wdrożeń z całego świata, w tym na temat platformy OTT GAAGO, która oferuje narodowe sporty Irlandii fanom na całym świecie, oraz na temat nowego systemu warunkowego dostępu opartego na DVB, zaprojektowanego w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb rynku kablowego Indii. Pojawiły się również raporty dotyczące najnowszych osiągnięć w dziedzinie dostaw mediów we Francji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii oraz przegląd tego, w jaki sposób MultiChoice z RPA wprowadza płatną naziemną telewizję cyfrową do kilku krajów afrykańskich.

Zobacz program konferencji DVB World 2019.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A biała

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama