reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Konferencja DVB World 2019 otwarta

dodano: 2019-03-11 22:20 | aktualizacja: 2019-03-12 11:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DVB World/satkurier.pl

DVB World 2019 W dniach 11-13 marca w obiektach stadionu Croke Park w Dublinie, stolicy Irlandii, odbywa się DVB World. Jest to doroczna konferencja poświęcona standardom, usługom i technologiom DVB. Partnerem medialnym DVB World 2019 jest SAT Kurier.

DVB World 2019 Antonio Arcidiacono


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DVB World obejmuje sesje na temat pojawiających się problemów, drażliwych wyborów, które czekają przed branżą. Główne kwestie, które są poruszane na DVB World 2019, to 5G, OTT, DVB-I i HbbTV. DVB World, z około 200 delegatami z całego świata, reprezentującymi nadawców, dostawców usług, producentów, decydentów i badaczy, jest wyjątkową okazją, aby uzyskać dostęp do miarodajnych analiz i świadomej dyskusji, zamiast do komercyjnych ofert, które dominują podczas innych wydarzeń.

Konferencja DVB World 2019 rozpoczęła się 11 marca o godz. 13:00 przemówieniem inauguracyjnym dyrektora EBU ds. technologii i innowacji, Antonio Arcidiacono. Wezwał on nadawców do współpracy za pośrednictwem takich organizacji, jak DVB Project, która, jak powiedział, była doskonałym przykładem pracy ramię w ramię nadawców publicznych i prywatnych, łącząc krótko- i długoterminowe inwestycje z korzyścią dla całej branży. Przemówienie Antonio Arcidiacono było poprzedzone trzygodzinnym masterclassem na temat wdrażania HbbTV, w którym uczestniczyło 60 delegatów.

Antonio Arcidiacono uważa, że nadawcy publiczni mają na tyle silną pozycję, aby wspierać ustanawianie poziomu jakości i innowacyjności na rynku. - Nie mają oni na celu poszukiwania krótkoterminowego zwrotu z inwestycji i mogą naturalnie przyczynić się do ciągłej budowy i ewolucji europejskiego przemysłu medialnego. - Wezwał Komisję Europejską i inne agencje publiczne do pokazania namacalnego wsparcia dla wysiłków nadawców publicznych i prywatnych, aby zagwarantować pomyślną przyszłość.

Prezes DVB, Peter MacAvock, przedstawił wgląd w to, jak organizacja się rozwija, aby dostosować się do zmian zachodzących w branży. Powiedział, że przejście na telewizję internetową okaże się tak fundamentalne, jak pierwotnie przejście na telewizję cyfrową. Powiedział, że nadawcy domagają się rozwiązań upraszczających dostawę hybrydową i internetową, aby „uczynić ją tak łatwą jak transmisja DVB”.

Przedstawił kilka sposobów, na jakie DVB podejmuje to wyzwanie. Powiedział, że oprócz bieżących prac nad standardami wspierającymi OTT i dostarczanie internetowe (DVB-I, Low Latency DASH, Multicast ABR), DVB musi podwoić wysiłki, aby zapewnić, iż jego standardy będą skoncentrowane komercyjnie. Oznacza to zapewnienie, że użytkownicy technologii - zwłaszcza nadawcy - powinni bardziej zaangażować się w Moduł Handlowy DVB.

Pierwszy dzień konferencji DVB World 2019 obejmował również prezentacje na temat wdrożeń z całego świata, w tym na temat platformy OTT GAAGO, która oferuje narodowe sporty Irlandii fanom na całym świecie, oraz na temat nowego systemu warunkowego dostępu opartego na DVB, zaprojektowanego w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb rynku kablowego Indii. Pojawiły się również raporty dotyczące najnowszych osiągnięć w dziedzinie dostaw mediów we Francji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii oraz przegląd tego, w jaki sposób MultiChoice z RPA wprowadza płatną naziemną telewizję cyfrową do kilku krajów afrykańskich.

Zobacz program konferencji DVB World 2019.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...