reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Turcja planuje nowe zasady dla usług OTT

dodano: 2019-08-16 18:12 | aktualizacja: 2019-08-19 15:55
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com

Turcja Turcja planuje wprowadzić nowe zasady dotyczące usług OTT. Tamtejsza Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji (RTÜK) chce zmusić wszystkich nadawców i operatorów treści online do uzyskania licencji.

RTUK turecki 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mimo, iż reguły nie zostały jeszcze określone, każde naruszenie spowoduje, że dostawcy OTT będą zobowiązani do usuwania obraźliwych i naruszających prawo treści w ciągu 30 dni od powiadomienia. Jeżeli tego nie zrobią, grozi im zawieszenie licencji na 3 miesiące lub nawet jej utrata.

Nowa ustawa staje się przedmiotem krytyki – wielu twierdzi, że jest to forma cenzury!

W oświadczeniu organu regulacyjnego stwierdzono, że celem rozporządzenia jest określenie zasad regulujących kwestie związane ze świadczeniem usług radiowych i telewizyjnych w Internecie, udostępnianiem treści na żądanie, wydawaniem licencji, monitorowaniem działań administratorów platform i nadzorem nad programami.

Rzecznik Netflix w Turcji powiedział, że firma nadal chce prowadzić działalność w tym kraju i uważnie śledzi rozwój sytuacji.

Prawnik i obrońca praw człowieka, Kerem Altiparmak, skomentował rozporządzenie na Twitterze, pisząc, że jest to największy krok w historii tureckiej cenzury.

To prawo dotyczy wszystkich, którzy publikują wiadomości lub programy, które zapewniają alternatywny pogląd na bieżące wydarzenia. Pod kontrolę zostaną poddani wszyscy, którzy odważą się sprzeciwić rządowi

- dodał.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap HDR900

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

490 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8 Pro

Multiswitch Opticum 5/8 PRO rozdziela sygnał z jednego satelity i...

170 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...
reklama