reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Czy wiesz, że...” 2 od 10.12 w Travel Channel

dodano: 2019-11-26 05:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discvoery

Travel Channel HD We wtorek, 10 grudnia br. o godz. 17:20 na antenie kanału Travel Channel wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek drugiego sezonu programu „Czy wiesz, że...”. Gospodarzami programu będą Helena i Szymon, którzy podejmą tematy ekologiczne.

Travel Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W drugiej serii „Czy wiesz, że...” Helena i Szymon podejmą ekologiczne tematy, takie jak handel zagrożonymi gatunkami zwierząt, kurczenie się zasobów czystej, zdatnej do picia wody, czy lawinowy wzrost śmieci i zanieczyszczeń związanych z ich utylizacją. Poruszą również problem ocieplenia klimatu i konsekwencji tego zjawiska, wymierania raf koralowych, zanieczyszczenia plaż i wód oraz kurczenia się lasów - zielonych płuc Ziemi. W każdym z odcinków podpowiedzą również jak sami poprzez nawet najmniejsze zmiany w codziennym życiu możemy wpłynąć na ochronę środowiska.

- Najwyższy czas na eko-rewolucję! Mali odkrywcy tym razem zbadają najbardziej alarmujące ekologiczne zagadnienia świata - zapowiada nadawca. Zajmą się między innymi problemami królestwa zwierząt. Jak się okazuje, co czwarty gatunek ssaków, co ósmy ptaków i aż co trzeci gatunek płazów może wkrótce zniknąć z powierzchni Ziemi, a w wyniku wycinki lasów tropikalnych ginie średnio 25 zwierząt dziennie. Jednym z poważniejszych problemów ludzkości są również śmieci i ich utylizacja. W programie dowiemy się, że co minutę do morza trafia taka ilość plastiku, jaka znajduje się w jednej przeciętnej śmieciarce, czyli około 8 ton. Naukowcy alarmują, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb (dane za Discvoery) (więcej tutaj).

„Czy wiesz, że...” - sezon 2., emisja we wtorki (od 10 grudnia 2019 roku) o godz. 17:20 w Travel Channel. Obecnie widzowie tego kanału mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...