reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fajbusiewicz i zbrodnie w grudniu w CI Polsat

dodano: 2019-11-29 01:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

Crime+Investigation Polsat HD CI Polsat HD W grudniu br. kanał Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) poleca swoim widzom takie programy jak „Miasto morderców”, „Dzieci, które widzą więcej” i „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” (sezon 2.). Ponadto na antenie pojawi się „Cykl dokumentalny przeciwko przemocy wobec kobiet”, w ramach akcji Crime+Investigation Polsat we współpracy z Centrum Praw Kobiet „Stop przemocy wobec kobiet”, której ambasadorką została pisarka i scenarzystka Katarzyna Grochola.

CI Polsat Crime & Investigation Network Polsat Crime+Investigation Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W grudniu br. w Crime+Investigation Polsat widzów będzie gościł dziennikarz Michał Fajbusiewicz - w programie „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”, w którym dyskutuje z twórcami polskich powieści kryminalnych o autentycznych sprawach, którym przyglądali się w „Opowiem ci o zbrodni”. W związku z zatrważającymi statystykami dotyczącymi przemocy wobec kobiet, Crime+Investigation Polsat zaprezentuje cykl dokumentalny poświęcony tej tematyce. Zapoczątkuje on roczną kampanię na rzecz przeciwdziałania przemocy. Widzowie odwiedzą również „Miasto morderców” i poznają „Dzieci, które widzą więcej”.

Grudzień 2019 roku w ofercie kanału CI Polsat:

„Cykl dokumentalny przeciwko przemocy wobec kobiet”:
emisja: w niedzielę, 1 grudnia br. o 21:00
Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. 19 proc. Polek była zaatakowana przez obecnego lub byłego partnera. W większości przypadków współofiarami są dzieci. Ponad 400 kobiet rocznie umiera w Polsce w wyniku przemocy - jedne giną z rąk swoich oprawców, inne popełniają samobójstwo (dane za A+E Networks). Te statystyki są powodem, dla którego telewizja Crime+Investigation Polsat we współpracy z Centrum Praw Kobiet organizuje roczną kampanię, której głównym celem jest rzucenie światła na skalę tego problemu w naszym kraju, zaangażowanie Polaków w działania na rzecz pomocy ofiarom przemocy oraz promocję zbiórki funduszy na modernizację telefonu interwencyjnego Centrum Praw Kobiet, dzięki któremu każdego roku tysiące kobiet uzyskuje wsparcie i pomoc w niebezpieczeństwie. Ambasadorką akcji została pisarka i scenarzystka Katarzyna Grochola. Akcja „Stop przemocy wobec kobiet” zagości także na antenie Crime+Investigation Polsat. Począwszy od soboty, 23 listopada br., na terenie całego regionu są emitowane specjalne programy, kładące nacisk na przemoc domową. W Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, w poniedziałek, 25 listopada br., nastąpiło całkowite przejęcie kanału na rzecz tematyki przemocowej, uświadamiając o istnieniu różnych form znęcania się nad kobietami. Widzowie mogą się zaangażować w niesienie pomocy, przekazując darowizny na rzecz specjalistycznego wsparcia udzielanego kobietom przez partnera charytatywnego akcji (więcej tutaj).

„Miasto morderców” („Murdertown”)
emisja: we wtorki o 22:00

W kolejnych odcinkach Katherine Kelly, detektyw w serialu „Happy Valley”, opowiada ze szczegółami, jak udało się rozwiązać jedno niezwykłe morderstwo i jak wpisuje się ono w niepokojący szerszy obraz danego miasta. Jak czytamy w opisie, formuła programu sprawia, że morderstwa te stają się wyjątkowo realne; czujemy, że wydarzyły się na ulicy czy dworcu, na którym mógł być każdy z nas.

„Dzieci, które widzą więcej” („Psychic kids: The Next Generation”)
emisja: w środy o 22:00

Dziesięć lat temu powstał serial „Dzieci nie z tej ziemi”, dokumentujący grupy dzieci o paranormalnych zdolnościach (więcej tutaj). Dla nich i ich rodzin było to przełomowe wydarzenie. Po raz pierwszy mieli szansę zerwać z poczuciem wyalienowania i stać się członkami nietypowej mikrospołeczności. Dzisiaj są młodymi ludźmi i chcą pomóc kolejnemu pokoleniu dzieci, które nie radzą sobie ze swoimi nadnaturalnymi mocami. Wśród nich spotkamy 24-letnią Peri Zarellę, która uważa, że serial „Dzieci nie z tej ziemi” odmienił jej życie. Peri ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Columbia, nadal doskonali swoje zdolności i pomaga jasnowidzącym dzieciom zapanować nad ich darem. Dwudziestoletnia Amy Wise jest studentką trzeciego roku neurobiologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Po udziale w serialu wiele lat poświęciła na naukową analizę swoich zdolności. Dziś, pod okiem trenerki i terapeutki Susan Grau, ci już dorośli jasnowidze zostaną skojarzeni z dziećmi o podobnym darze. Susan specjalizuje się w pracy z ludźmi o paranormalnych zdolnościach pomagając zarówno im jak i ich bliskim zrozumieć je i nauczyć się z nimi żyć.

„Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” 2
emisja: w piątki o 22:30

Michał Fajbusiewicz, dziennikarz i prowadzący „Magazyn kryminalny 997” (emisja w TVP1) (więcej tutaj), powraca w nowym sezonie programu publicystycznego telewizji Crime+Investigation Polsat, w którym spotyka się z pisarzami kryminalnymi w Polsce: Igorem Brejdygantem, Wojciechem Chmielarzem, Maxem Czornyjem, Martą Guzowską, Małgorzatą i Michałem Kużmińskim, Joanną Opiat-Bojarską i Katarzyną Puzyńską, którzy wystąpili w najnowszym sezonie programu „Opowiem ci o zbrodni” (więcej tutaj). Każdy odcinek to rozmowa o zbrodniach - tych popełnianych w rzeczywistości, którymi od lat zajmuje się Michał Fajbusiewicz, jak również tych, które rozgrywają się wyłącznie w głowach pisarzy i na łamach kryminałów przez nich pisanych. Wśród spraw poruszanych przez pisarzy znalazły się między innymi historia „Wampira ze Stefanowic”, który mordował starsze kobiety, sprawa rytualnego mordu w bunkrze w Halembie oraz historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach, od momentu gdy wyruszył w samotny rejs. - Michał Fajbusiewicz z wrodzoną sobie dociekliwością pyta, jak twórcy fikcyjnych zbrodni przeżyli zetknięcie z prawdziwymi sprawami i rozmowy ze świadkami oraz bliskimi ofiar opisywanych przez siebie zbrodni - czytamy w opisie (więcej tutaj).
 
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...