reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„The Voice Senior” i filmy zimą w TVP2

dodano: 2019-11-29 22:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP2 TVP 2 Dwójka Zimą 2019/2020 roku kanał TVP2 poleca swoim widzom takie programy jak „Lepsza połowa”, „Pytanie na śniadanie”, „Lajk!”, „Pasjonaci”, „The Voice Senior”, „The Voice Kids” (sezon 3.) i „Va banque” (sezon 8.), w cyklu „Filmowe czwartki” takie produkcje jak „Przychodzi facet do lekarza”, „Manchester by the sea”, „Zakochany Szekspir”, „Wielkie oczy”, „Na karuzeli życia”, „Boska Florence”, „The walk. Sięgając chmur”, „Anna Karenina”, „Złota dama”, „Coco Chanel” i „Borg/McEnroe. Między odwagą i szaleństwem”, oraz „Sylwester marzeń z Dwójką”.

TVP2 TVP 2 Dwójka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zima 2019/2020 roku w ofercie kanału TVP2:

„Pytanie na śniadanie”
emisja: od poniedziałku do niedzieli o 7:15

Jak zapowiada nadawca, zimowe poranki umili widzom ulubiony program śniadaniowy Polaków, niekwestionowany lider oglądalności, który pozostawił konkurencję daleko w tyle. W odcinkach emitowanych zimą nie zabraknie jak zawsze ciekawych rozmów, poruszających historii, praktycznych porad i przepisów, relacji z najciekawszych wydarzeń kulturalnych, artystycznych i oczywiście rozrywkowych z całego kraju oraz doniesień z życia gwiazd. Każdego ranka widzów Dwójki i TVP Polonia witać będą pary gospodarzy: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, Ida Nowakowska-Herndon i Łukasz Nowicki, Tamara Gonzalez Perea „Macademian Girl” i Robert El Gendy oraz Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora (więcej tutaj).

„Filmowe czwartki”:
emisja: w czwartki o 20:40
Od czwartku, 21 listopada br. o godzinie 20:40 w TVP2 ruszył cykl „Filmowe czwartki”. W jego ramach stacja pokaże takie produkcje jak „Przychodzi facet do lekarza”, „Manchester by the sea”„Zakochany Szekspir”, „Wielkie oczy”, „Na karuzeli życia”, „Boska Florence”, „The walk. Sięgając chmur”, „Anna Karenina”, „Złota dama”, „Coco Chanel” i „Borg/McEnroe. Między odwagą i szaleństwem” (więcej tutaj).

„Lajk!”
emisja: w soboty o 19:35

Jak zapowiada nadawca, zimą kolejne odcinki programu „Lajk!”, w którym duet prowadzących Monika Mazur i Mateusz Szymkowiak zaproszą widzów na najciekawsze wydarzenia, festiwale, koncerty, spektakle teatralne, premiery filmowe, pokazy mody czy imprezy plenerowe. Odsłonią kulisy wielkiego świata. W programie - gwiazdy, twórcy, celebryci. „Lajk!” podpowiada, co warto zobaczyć, usłyszeć, przeczytać, dokąd się wybrać. I generalnie - w co się bawić. To po prostu kultura i rozrywka w pigułce. Kamery programu będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś emocjonującego i godnego uwagi (więcej tutaj).

„The Voice Senior”
emisja: w soboty (od 7 grudnia 2019 roku) o 20:05

Do rodziny programów muzycznych w Polsce „The Voice of Poland” i „The Voice Kids”, dołącza „The Voice Senior”. Ponad 20 utalentowanych wokalnie uczestników, którzy ukończyli 60. rok życia, zaprezentuje się podczas „Przesłuchań w ciemno” przed trenerami, Alicją Majewską, Urszulą Dudziak, Markiem Piekarczykiem oraz Andrzejem Piasecznym „Piaskiem”. Do kolejnego etapu - „Półfinału”, przejdzie 16 uczestników, po czterech w drużynie każdego z muzycznych opiekunów. Ostatecznie w „Wielkim finale” wystąpi ośmioro najlepiej śpiewających seniorów, którzy walczyć będą o tytuł „Najlepszego głosu w Polsce”, 50 tysięcy złotych oraz wycieczkę marzeń o wartości 30 tysięcy złotych. O tym, kto zwycięży pierwszą polską edycję „The Voice Senior”, zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS-owym. Jak zapowiada nadawca, „The Voice Senior” zabierze widzów w podróż pełną muzyki, pasjonujących wspomnień, ciekawych anegdot. Na scenie nie zabraknie wspólnych występów uczestników z trenerami. To program pełen pozytywnych emocji, który pokazuje, że warto spełniać marzenia w każdym wieku. Program poprowadzą Marta Manowska oraz Tomasz Kammel, którzy przybliżą sylwetki uczestników odwiedzając ich w domach, rozmawiając z bliskimi (więcej tutaj).

„Pasjonaci”
emisja: w soboty (od 28 grudnia 2019 roku) o 11:55

Trzynastoodcinkowy dokument fabularyzowany opowiadający historię osób niewidomych i niedowidzących - aktorów  Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego Teatru (ITAN) w Krakowie. Seria to trzynaście różnych historii życiowych - każda z nich jest inna, każda zwraca uwagę na inny problem, z jakim borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Teatr  ITAN przełamuje granice twórczości amatorskiej i możliwości osób niepełnosprawnych wzrokowo. Prowadzi tym samym do integracji profesjonalistów z amatorami, seniorów z młodzieżą - w niezwykłym miejscu, jakim jest scena. Ideą przewodnią cyklu jest pokazanie, że osoba z niepełnosprawnością może uprawiać zawód aktora, a co więcej - jest to praktyka, która wzbogaca twórczość artystyczną i przyczynia się do rozwoju społeczeństwa integracyjnego. Bohaterami serii  będą aktorzy Teatru ITAN, ich bliscy i przyjaciele oraz profesjonalni aktorzy, m.in. Dorota Pomykała i Tadeusz Huk, pomagający osobom niepełnosprawnym poznać kunszt pracy scenicznej. Serię reżyseruje jej pomysłodawca Artur Dziurman - jednocześnie założyciel Teatru ITAN - jedynej w Polsce profesjonalnej sceny skupiającej osoby niewidome.

„Sylwester marzeń z Dwójką”
emisja: we wtorek, 31 grudnia 2019 roku o 20:00

W tym roku TVP2 ponownie zaprasza widzów przed telewizory, a publiczność do Zakopanego na koncert Sylwester marzeń z Dwójką. Jak zapowiada nadawca, na scenie pojawi się plejada gwiazd muzyki tanecznej z Polski i ze świata, wiele muzycznych niespodzianek, a wszystko w zapierającej dech oprawie. Szczegóły Sylwestra marzeń z Dwójką nadawca zdradzi we wtorek, 10 grudnia br. podczas sylwestrowej konferencji z udziałem gwiazd (więcej tutaj).

„The Voice Kids” 3
emisja: w soboty (od 4 stycznia 2020 roku) o 20:00 - 1. odcinek w środę, 1 stycznia 2020 roku o 20:00

Jak zapowiada nadawca, od 1 stycznia 2020 roku widzowie będą mogli oglądać kolejną odsłonę muzycznego programu TVP2, którego uczestnicy zmieniają oblicze polskiej sceny muzycznej i osiągają międzynarodowe sukcesy. Roksana Węgiel, Viki Gabor, zespół 4Dreamers, Zuzanna Jabłońska, Ania AniKa Dąbrowska, Mateusz Golicki i Adam Kubera - uczestnicy dwóch dotychczasowych edycji „The Voice Kids” szturmem podbili serca milionów Polaków i osiągają coraz większe sukcesy. Zwycięstwo Roksany Węgiel i Viki Gabor w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior” (więcej tutaj) to najlepszy dowód, że muzyczny program TVP2 jest skarbnicą młodych talentów, które doceniane są na międzynarodowej arenie. Wychowankowie polskiej edycji „The Voice Kids", stają się idolami najmłodszych, pokazując jednocześnie, że najlepszym przepisem na spełnienie marzeń i osiąganiu celów nawet w najmłodszym wieku są pracowitość, sumienność, talent i pokora. Muzyczną przygodę z trzecią odsłoną „The Voice Kids” widzowie rozpoczną 1 stycznia 2020 roku. Widzowie usłyszą polskie i światowe przeboje w wykonaniu dzieci w wieku 8-15 lat, które niejednokrotnie zachwycą, a nawet doprowadzą do łez wzruszenia prowadzących, widzów oraz trenerów. W roli mentorów, którzy pomogą rozwijać talent młodych uczestników, ponownie zobaczymy Joannę Klepko „Cleo”, Dawida Kwiatkowskiego, Aleksandra Milwiw-Barona „Barona” i Tomasza Lacha „Tomsona”. Już dziś wiadomo, że w programie pojawią się niezwykłe dzieci, które mają ogromną szansę powtórzyć sukcesy swoich poprzedników. Z ponad 2000 osób, które zgłosiły się na castingi, w „Przesłuchaniach w ciemno”, wystąpi ponad 70 niezwykle muzykalnych dzieci. W kolejnym etapie - „Bitwach”, na scenie zobaczymy występy trójki dzieci, ale tylko jedno z nich przejdzie dalej. W finałowym odcinku widzowie wybiorą zwycięzcę, który zdobędzie tytuł „Najlepszego głosu w Polsce” „The Voice Kids” oraz nagrodę pieniężną przeznaczoną na przyszłą edukację w wysokości 50 000 złotych. Gospodarzami trzeciej edycji programu będą Tomasz Kammel z debiutującą w roli prowadzącej muzyczny program Idą Nowakowską-Herndon oraz Jan Dąbrowski i Antoni Scardina (więcej tutaj)

„Lepsza połowa”
emisja: w poniedziałki i wtorki (od 6 stycznia 2020 roku) o 21:50

„Lepsza połowa” to familijny serial komediowy, który znajdzie się w zimowej ramówce TVP2. Opowiada on o perypetiach grupy przyjaciół, którzy wspierają się wzajemnie w pokonywaniu codziennych wyzwań. Wspólnym mianownikiem dla ich niełatwych relacji rodzinnych i przyjacielskich jest dążenie do osiągnięcia życiowej harmonii. Widzowie poznają historię rodziny Nowakowskich - Joli i Marka (Artur Żmijewski i Iza Kuna), i ich niełatwych relacji z dorastającymi dziećmi oraz dwóch par „po przejściach” - Weroniki i Aleksa (Anna Dereszowska i Tomasz Karolak) oraz Anny i Zibiego (Weronika Książkiewicz i Wojciech Mecwaldowski). W ich pozornie poukładany świat, trochę przypadkowo, a trochę z rozmysłem, wkracza po kilku latach spędzonych za granicą Borys (Piotr Adamczyk). Wraca do rodziny i przyjaciół w nadziei na znalezienie przepisu na szczęście. W pozostałych rolach występują m.in. Bartosz Obuchowicz, Bartłomiej Firlet, Ignacy Liss, Karina Woźniak, Katarzyna Gałązka, Marcin Perchuć i Barbara Wypych. Nowa produkcja Telewizji Polskiej, zrealizowana według pomysłu Krzysztofa Landsberga i Rafała Kolikowa, nawiązuje do emitowanej w 2018 roku „Trzeciej połowy” (więcej tutaj). Oba seriale łączy także reżyser, Kristoffer Rus oraz scenarzyści: Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski. Autorami zdjęć są Dominik Danilczyk i Jan Rus Słomiński. Słowa do tytułowej piosenki „Lepsza połowa” napisał Adam Nowak, a muzykę skomponował Karim Martusewicz.

„Va banque” 8
emisja: od poniedziałku do piątku (od stycznia 2020 roku) o 18:30

Teleturniej powraca po latach na antenę TVP2. Oparty na amerykańskim formacie „Jeopardy!”, „Va banque” to program, w którym uczestnicy muszą popisać się wiedzą i refleksem. Troje zawodników odpowiada na pytania, wybierając je z 6 kategorii tematycznych i kwotowych. Charakterystycznym elementem programu jest to, że „pytania” zapisane są na tablicy w formie zdań twierdzących, a zadaniem uczestnika jest podanie odpowiedzi w formie pytania. W finale wszyscy uczestnicy dostają to samo pytanie, ale wcześniej muszą obstawić stawkę z kwoty, którą zgromadzili w dwóch rundach. Kto zaryzykuje i pójdzie va banque? Gospodarzem programu będzie Przemysław Babiarz.
 
Małgorzata Tomaszewska, Aleksandra Kostka, Robert El Gendy, Tamara Gonzalez Perea „Macademian Girl”, Marcelina Zawadzka i Ida Nowakowska-Herndon z programu „Pytanie na śniadanie” na prezentacji zimowej ramówki TVP, foto: TVP
Małgorzata Tomaszewska, Aleksandra Kostka, Robert El Gendy, Tamara Gonzalez Perea „Macademian Girl”, Marcelina Zawadzka i Ida Nowakowska-Herndon z programu „Pytanie na śniadanie” na prezentacji zimowej ramówki TVP, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...