reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

1,9 mln zł kary za piractwo Premier League

dodano: 2019-12-03 15:28
autor: HP | źródło: Premier League/DSI

Illegal streaming premier league piractwo 360px.jpg Jeden Brytyjczyk i jeden obywatel Tajlandii przyznali się do winy za naruszenie praw autorskich Premier League na terenie Tajlandii. Zapłacą za to znaczne odszkodowania o łącznej wartości 15 mln THB (1,9 mln zł), a także prawie 7 mln THB (888 tys. zł) w skonfiskowanych środkach przepadających na rzecz państwa (Tajlandii).

czaszka piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To nie koniec sprawy.
Obaj winni zostali dodatkowo skazani na zapłatę ponad 3 mln THB (888 tys. zł) i skazani na 3,5-letnie wyroki więzienia w zawieszeniu za przestępstwa związane z prowadzeniem nielegalnej operacji.

Uważa się, że 15 mln THB jest jednym z najwyższych odszkodowań, jakie kiedykolwiek wypłacono w Tajlandii za naruszenie praw autorskich.

Oskarżeni przyznali się do winy za liczne przestępstwa wynikające z nielegalnej transmisji meczów Premier League, w tym za prowadzenie dużej sieci pirackiej telewizji w Azji.

Sprawa sieci pirackiej telewizji rozpoczęła się w Hongkongu, ale tajne dochodzenia doprowadziły do ​​odkrycia centrum operacji w Tajlandii.

Kilka stron internetowych, którymi zarządzano z Bangkoku pod sztandarem Expat.tv i powiązanych domen, zapewniały dostęp do nielegalnych transmisji meczów Premier League w całej Azji Południowo-Wschodniej, w tym także w Indonezji, Singapurze, Wietnamie i Malezji.

Skazani byli również odpowiedzialni za sprzedaż nielegalnych urządzeń do pirackiego streamingu, które zostały wstępnie preinstalowane z aplikacjami umożliwiających pirackie transmisje z Premier League.

Podczas szeregu skoordynowanych nalotów tajskiej policji na adres w Bangkoku w maju 2017 r. najpierw aresztowano dwóch Brytyjczyków. Później aresztowano współpracująca z nimi Tajkę. Te naloty zostały przeprowadzone przez tajlandzki Departament Specjalnego Dochodzenia i wspierane przez Premier League. 

Premier League prowadzi kompleksowy program ochrony praw autorskich i będzie badać i ścigać dostawców nielegalnych usług przesyłania strumieniowego. Biuro angielskiej ligi w Singapurze stanowi bazę dla regionu Azji i Pacyfiku, aby wspierać operatorów i nadawców telewizyjnych i walczyć z piractwem transmisji meczów Premier League.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...