reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1,9 mln zł kary za piractwo Premier League

dodano: 2019-12-03 15:28
autor: HP | źródło: Premier League/DSI

Illegal streaming premier league piractwo 360px.jpg Jeden Brytyjczyk i jeden obywatel Tajlandii przyznali się do winy za naruszenie praw autorskich Premier League na terenie Tajlandii. Zapłacą za to znaczne odszkodowania o łącznej wartości 15 mln THB (1,9 mln zł), a także prawie 7 mln THB (888 tys. zł) w skonfiskowanych środkach przepadających na rzecz państwa (Tajlandii).

czaszka piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To nie koniec sprawy.
Obaj winni zostali dodatkowo skazani na zapłatę ponad 3 mln THB (888 tys. zł) i skazani na 3,5-letnie wyroki więzienia w zawieszeniu za przestępstwa związane z prowadzeniem nielegalnej operacji.

Uważa się, że 15 mln THB jest jednym z najwyższych odszkodowań, jakie kiedykolwiek wypłacono w Tajlandii za naruszenie praw autorskich.

Oskarżeni przyznali się do winy za liczne przestępstwa wynikające z nielegalnej transmisji meczów Premier League, w tym za prowadzenie dużej sieci pirackiej telewizji w Azji.

Sprawa sieci pirackiej telewizji rozpoczęła się w Hongkongu, ale tajne dochodzenia doprowadziły do ​​odkrycia centrum operacji w Tajlandii.

Kilka stron internetowych, którymi zarządzano z Bangkoku pod sztandarem Expat.tv i powiązanych domen, zapewniały dostęp do nielegalnych transmisji meczów Premier League w całej Azji Południowo-Wschodniej, w tym także w Indonezji, Singapurze, Wietnamie i Malezji.

Skazani byli również odpowiedzialni za sprzedaż nielegalnych urządzeń do pirackiego streamingu, które zostały wstępnie preinstalowane z aplikacjami umożliwiających pirackie transmisje z Premier League.

Podczas szeregu skoordynowanych nalotów tajskiej policji na adres w Bangkoku w maju 2017 r. najpierw aresztowano dwóch Brytyjczyków. Później aresztowano współpracująca z nimi Tajkę. Te naloty zostały przeprowadzone przez tajlandzki Departament Specjalnego Dochodzenia i wspierane przez Premier League. 

Premier League prowadzi kompleksowy program ochrony praw autorskich i będzie badać i ścigać dostawców nielegalnych usług przesyłania strumieniowego. Biuro angielskiej ligi w Singapurze stanowi bazę dla regionu Azji i Pacyfiku, aby wspierać operatorów i nadawców telewizyjnych i walczyć z piractwem transmisji meczów Premier League.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Adapter DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

Adapter (przejściówka) DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

49 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama