reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szpiedzy i fabryki w styczniu w BBC Earth

dodano: 2019-12-08 23:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Earth W styczniu 2020 roku kanał BBC Earth poleca swoim widzom takie programy jak „Szpiedzy wśród zwierząt”, „Brytyjskie fabryki” (sezon 5.), „Planety” i „Nauka o śnie: jak spać lepiej”.

BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2020 roku w ofercie kanału BBC Earth:

„Szpiedzy wśród zwierząt” („Spy in the Wild”)
emisja: od niedzieli, 5 stycznia 2020 roku o 11:00

Jak bardzo różnimy się od naszych zwierzęcych przyjaciół? Okazuje się, że mamy ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Każdy z odcinków nowego programu przyrodniczego poświęcony jest innemu aspektowi naszego życia. Są to miłość, inteligencja, przyjaźń i złość. Okazuje się, że są ważne także dla zwierząt. Nadawca przedstawi słonice, które w razie potrzeby stają się akuszerkami, samce altanników starannie uwijające zdobne altanki, by w porze godów zwabić samice, uwielbiające pedicure hipopotamy i małpy, które nie stronią od napojów wyskokowych. Przy produkcji dokumentu użyte zostały ukryte kamery najnowszej generacji. Dzięki nim, podglądając zwierzęta, możemy przekonać się, jak wiele nas z nimi łączy.

„Brytyjskie fabryki” 5 („Inside the Factory” 5)
emisja: od środy, 15 stycznia 2020 roku o 23:00

Piąty sezon programu, którego celem jest przybliżenie technologii, sposobów oraz skali wytwarzania produktów spożywczych i przedmiotów codziennego użytku. Dziennikarz Gregg Wallace zakrada się na zaplecza europejskich fabryk i obserwuje proces produkcji, a Cherry Healey wypytuje ekspertów o zastosowane technologie oraz innowacyjne rozwiązania. Widzowie poznają także dzieje wynalezienia oraz popularyzacji niektórych produktów. Z programu widzowie dowiedzą się, jak powstają m.in.: materace, woskowane kurtki oraz wiśniowe babeczki Bakewells (więcej tutaj).

„Planety” („The Planets”)
emisja: od poniedziałku, 27 stycznia 2020 roku o 23:00

Znany z programu BBC „Cuda wszechświata” profesor Brian Cox zaprasza na swój nowy program, w którym przy pomocy efektów wizualnych opowiada historię powstania naszego Układu Słonecznego. Każda z ośmiu planet kryje zupełnie inną tajemnicę. Profesor przedstawia teorie naukowe na temat wyschniętych wodospadów na Marsie, surowej atmosfery Wenus, powstawania wody na jednym z księżyców Saturna oraz migracji planet na początku formowania się Układu Słonecznego. - Ten magnetyzujący i zrealizowany z rozmachem program gwarantuje solidną porcję wiedzy - zapewnia nadawca (więcej tutaj i tutaj).

„Nauka o śnie: jak spać lepiej” („The Science of Sleep: How to Sleep Better”)
emisja: od wtorku, 28 stycznia 2020 roku o 23:00

Zgodnie z najnowszymi badaniami British Sleep Council 70 procent Brytyjczyków nie wysypia się. - Oto program, który dzięki wykorzystaniu najnowszej wiedzy medycznej ma na celu rozwiązać problemy związane ze snem. W zrozumieniu zagadnienia pomóc ma eksperyment przeprowadzony z udziałem czterech osób, które wysypiają się znakomicie. Na 48 godzin zostają one pozbawione snu. Obserwujemy, jak na tę zmianę zareagują ich organizmy. Eksperci z programu rozwiązują także konkretne problemy medyczne, m.in. wyjątkowo mocne chrapanie oraz koszmary senne. Wyjaśniają też, że odpowiedzialność za naszą kiepską dietę w czasie zmęczenia ponoszą hormony - zapowiada nadawca.
 
Cherry Healey w programie „Brytyjskie fabryki”, foto: Voltage TV
Cherry Healey w programie „Brytyjskie fabryki”, foto: Voltage TV


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

55 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...
reklama