reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nadawcy telewizyjni powołali do życia MOC TV

dodano: 2019-12-18 13:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Puls

kanały telewizja pilot telewizor TV Przedstawiciele wybranych polskich nadawców telewizyjnych podjęli decyzję o powołaniu do życia nowej organizacji - Związku Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych „MOC TV”, którego celem jest reprezentowanie interesów wspólnych dla członków związku w zakresie badania konsumpcji mediów, w szczególności mediów telewizyjnych. Prace nad uruchomieniem związku trwały kilkanaście miesięcy. Jednym z najważniejszych celów związku będzie wypracowanie nowego standardu badania mediów.

telewizja telewizor pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
17 grudnia br. w Warszawie odbyło się zgromadzenie założycielskie przedstawicieli nadawców telewizyjnych, którego celem było powołanie nowej organizacji, reprezentującej wspólne interesy nadawców w zakresie badania konsumpcji mediów, a w szczególności mediów telewizyjnych. Organizacja będzie również zajmowała się wspieraniem, promocją oraz popularyzacją mediów telewizyjnych.
 

Ostatnie dwanaście miesięcy to był okres bardzo intensywnej pracy. Od grudnia 2018 roku odbyliśmy z przedstawicielami nadawców telewizyjnych co najmniej kilkanaście dużych spotkań, w trakcie których jednocześnie zajmowaliśmy się sprawami formalnymi, związanymi z powołaniem organizacji, jak i kwestią współpracy nad powstaniem nowego „złotego standardu badania mediów”. To był bardzo skomplikowany operacyjnie i logistycznie proces, który zakończył się ogromnym sukcesem

– mówi Przemysław Broniszewski z Telewizji Polskiej.

Do zrzeszenia przystąpiły 23 organizacje:
1. Telewizja Polska
2. TVN
3. Telewizja Polsat
4. Telewizja Puls
5. VIMN Poland
6. ITI Neovision
7. TV Spektrum
8. AETN UK
9. BBC Studios Distribution
10. Viasat World
11. Wirtualna Polska Holding
12. AMC Networks International Broadcasting
13. TVS
14. Polcast Italia
15. Michał Winnicki Entertainment
16. Telewizja Republika
17. R.D.F. Entertainment
18. Fundacja Lux Veritatis
19. Red Carpet Media Group
20. ATM Grupa
21. Kino Polska TV
22. Astro
23. Idea4Broadcasting

Jednocześnie w tym samym dniu powołano radę nadzorczą. Zgodnie ze statutem organizacji, trzej najwięksi nadawcy tj. TVN, TVP i Polsat wskazali po jednym kandydacie, którzy zasiedli w radzie nadzorczej. Z grona pozostałych nadawców została wybrana, na drodze głosowania, trzyosobowa reprezentacja, która w radzie nadzorczej będzie działać w imieniu mniejszych nadawców.

Przedstawiciele nadawców telewizyjnych, zasiadający w radzie nadzorczej „MOC TV”:
1. Radosław Ziółek – wskazany przez TVN
2. Przemysław Broniszewski – wskazany przez Telewizję Polską
3. Norbert Walkiewicz – wskazany przez Telewizję Polsat
4. Beata Dymacz – zgłoszona przez Telewizję Puls
5. Dominik Tzimas – zgłoszony przez Idea4Broadcasting
6. Paweł Kosiacki – zgłoszony przez ATM Grupa

W najbliższym czasie podjęte zostaną prace organizacyjne związku związane z jego formalnym funkcjonowaniem. Ponadto wspólnie z rynkiem oraz regulatorem będą również prowadzone prace związane z wypracowaniem nowego standardu badania mediów. Pierwszych efektów prac można spodziewać się w pierwszej połowie 2020 roku.

Przewodniczącym rady nadzorczej związku został Radosław Ziółek z TVN, a tymczasową rolę pierwszego prezesa zarządu będzie pełnił Przemysław Broniszewski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej związku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 76mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 76mm

160 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...
reklama