reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

10 najlepszych darmowych programów antywirusowych na 2020

dodano: 2020-01-07 07:53
autor: HP | źródło: gbhackers.com

10 najlepszych antywirus 2020 360px.jpg Zasadniczo najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe jest obecnie najbardziej istotną częścią systemu Windows i ma duże znaczenie dla każdego komputera z systemem Windows, ponieważ zagrożenie cybernetyczne nieustannie ewoluuje z dnia na dzień. Antywirusowe oprogramowanie pozwoli uniknąć ryzyka utraty danych osobowych, w tym także plików, pieniędzy z konta bankowego i wiele innych. Jakie jest najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe 2020 dla systemu Windows?

satkurier.pl
10 najlepszych antywirus 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najpierw warto się dowiedzieć, czym właściwie jest program antywirusowy, dlaczego jest tak niezbędny i jakie ma funkcje.

Jak wiadomo system Windows wymaga najlepszego darmowego oprogramowania antywirusowego, nawet jeśli jest bezpłatne.
Oprogramowanie zabezpieczające Windows Defender jest na ogół opracowywane przez Microsoft, które jest fabrycznie zainstalowane z Windows 10, a najciekawsze w tym narzędziu zabezpieczającym jest to, że jest naprawdę całkiem wystarczające i de facto nie ma potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania chyba, że ktoś chce lub pracuje w niebezpiecznym środowisku, np. na darmowych sieciach wi-fi.

Trzeba uważać, bo według wielu badaczy Internetu, ataki ransomware następują co 14 sekund.
Inne badania pokazują, że średnie naruszenie danych kosztuje firmy ponad 3,8 mln dol.

Istotne jest to, że nie każdy ma budżet na kupno drogich, specjalistycznych programów antywirusowych, więc wiele osób skupia się wyłącznie na bezpłatnych rozwiązaniach antywirusowych. Warto więc przeczytać poradnik o 10 najlepszych darmowych programach antywirusowych 2020 dla Windows.

Najważniejsze zalety bezpłatnego oprogramowania antywirusowego 2020

Wszyscy dobrze wiemy, że pobieranie płatnych lub bezpłatnych programów antywirusowych stało się w dzisiejszych czasach bardzo ważne, podobnie jak przy podejmowaniu decyzji o zakupie dowolnego komputera stacjonarnego lub laptopa.

Ogrom zagrożeń w Internecie w dzisiejszych czasach jest naprawdę wszechobecny.

Dlatego program antywirusowy jest jednym z najlepszych rozwiązań pozwalających podjąć odpowiednie środki w celu uniknięcia i zminimalizowania wszystkich tych zagrożeń. 

Zasadniczo istnieje kilka poziomów ochrony dla komputerów i naprawdę zależą one od najlepszego darmowego programu antywirusowego oferowanego przez jednego z wielu dostawców.

Istnieją jednak pewne korzyści, które oferują wszystkie programy antywirusowe: 
 • Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i plikami cookie
 • Ochrona przed kradzieżą danych osobowych lub kradzieżą tożsamości
 • Dbaj o płynne działanie komputera
 • Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i plikami cookie. Niewątpliwie jest to największa i najbardziej oczywista zaleta posiadania oprogramowania antywirusowego na komputerze.

Oprogramowanie antywirusowe po prostu może zapobiec pojawieniu się ataków wirusów takich jak trojany, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie szpiegujące, oprogramowanie ransomware, rootkity, adware przed wejściem na komputer lub zaatakowanie go. 

Ponadto wirusy są ogólnie klasyfikowane według rygorów od nieszkodliwych do całkowitego zagrożenia w danym systemie.

Najważniejsze jest to, że wirus może nie tylko zniszczyć wszystkie cenne dane znajdujące się na komputerze, ale może również uczynić go całkowicie bezużytecznym poprzez infekowanie i niszczenie wszystkich niezbędnych procesów, które są naprawdę ważne dla prawidłowego funkcjonowania komputera.

Ochrona przed kradzieżą danych osobowych lub tożsamości:
 • Ogólnie rzecz biorąc, hakerzy wysyłają wirusy w celu ograbienia użytkowników, a dzieje się to bardzo często niż się wydaje i to szybko
 • Oprócz tego pomaga też uniemożliwić hakerom dostęp do danych osobistych, takich jak informacje o karcie kredytowej, dostęp do kont bankowych, haseł i wiele innych
 • Co więcej, funkcja zapory jest zazwyczaj fabrycznie wbudowana w większość oprogramowania lub narzędzi antywirusowych, co pomaga nam blokować wszystkie nieautoryzowane połączenia przychodzące


Utrzymuj płynność działania komputera
Zasadniczo komputer otwarty na wirusy i ataki hakerów zwykle wykazuje wczesne oznaki użytkowania i znacznie obniża szybkość komputera lub komputera, co po prostu spowalnia normalne zadania komputerowe i jest naprawdę irytujące. Krótko mówiąc, jeśli komputer jest zainfekowany wirusem, bez odpowiedniego narzędzia antywirusowego jest na łasce wirusa.

Jeśli na komputerze jest aktywowane odpowiednie bezpłatne oprogramowanie antywirusowe, po prostu pojawi się powiadomienie, które pokaże, że wykryto wirusa i zapyta, czy chcesz go usunąć, czy nie. Zasadniczo wszystkie te powiadomienia pojawiają się zwykle natychmiast po wykryciu wirusa przez oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na komputerze, a gdy wykryje złośliwą aktywność lub plik, po prostu zatrzymuje je, aby nie spowodować uszkodzenia komputera.

Zasadniczo program antywirusowy działa inaczej w celu ochrony komputera, na przykład:
 • Badanie dobrego działania urządzenia
 • Przeglądanie wszystkich istniejących plików i linków w celu wykrycia wszelkich oznak niewłaściwej działalności
 • Automatyczne planowanie i przeprowadzanie skanów
 • Rozpoznawanie i usuwanie złośliwego oprogramowania
 • Obrona komputera przed pobranymi plikami wykonywalnymi lub nikczemnymi procesami

Lista programów antywirusowych, gdzie omówiono różne bezpłatne programy antywirusowe 2020 dostępne dla systemu Windows i ich funkcje.

Uwaga:
Lista antywirusów jest tylko subiektywnym wyborem i nie jest oparta na żadnych preferencjach czy opłatach od ich producentów.


10 najlepszych bezpłatnych programów antywirusowych na 2020:
 • Bitdefender Antivirus Plus 2020
 • Norton AntiVirus Plus
 • Kaspersky Total Security
 • Trend Micro Maximum Security
 • F-Secure Antivirus SAFE
 • ESET Smart Security Premium
 • McAfee Internet Security
 • Panda Dome Essential
 • Comodo Windows Antivirus
 • Avast Antivirus

1. Norton AntiVirus Plus
Norton AV

Norton Antivirus Plus to jeden z najstarszych programów antywirusowych w Internecie, i nie tylko, że ma również bardzo łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. To narzędzie bezpieczeństwa jest zawsze wysoko oceniane. Ten antywirus stanowi pełnowartościową zaporę ogniową, hostowaną kopię zapasową online i funkcję filtrowania spamu. Aktualna wersja dodaje bezpieczeństwo bankowości internetowej, kontrolę skryptów, bezpieczeństwo Wi-Fi i wiele innych. Oferuje też pełne wsparcie techniczne. Ponadto program Norton AntiVirus Plus oferuje pewne opcje dostosowywania do zarządzania ustawieniami. Podobać się może blokowanie adresów URL, które może bronić nawet przed uzyskaniem złośliwego oprogramowania, broniąc użytkowników, blokując wizyty na znanych stronach internetowych. Ten program antywirusowy działa w sposób ciągły, a skanowanie jest dodatkowo dostępne na żądanie.

Kluczowe cechy:
 • Ochrona przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym
 • Smart Firewall
 • Menedżer haseł
 • Kopia zapasowa w chmurze 2 GB

2. McAfee Internet Security
McAfee AV

McAfee Internet w zasadzie to aplikacja, która ma wiele cennych funkcji w swoim niezależnym programie antywirusowym. W tegorocznej wersji dodano ochronę przed oprogramowaniem ransomware i przyspieszenie prędkości komputera. Dlatego zarządzanie hasłami jest potrzebne na całym świecie, ale wkład McAfee nie jest jednym z naszych najlepszych wyborów. Nie każdy użytkownik potrzebuje kontroli rodzicielskiej lub filtrowania spamu. Te elementy nie uległy znaczącej poprawie, ani nie pojawiły się od zeszłego roku. Lepiej jest trzymać się z tańszego oprogramowania McAfee AntiVirus Plus. Ponadto, po przeprowadzeniu wyszukiwania w Internecie w wyszukiwarkach, takich jak Google czy Yahoo, McAfee ustawia ikonę obok efektów, więc można od razu zobaczyć, które strony są bezpieczne, nim tam wejdziemy. Ponadto w programie Microsoft Edge, który zwykle nie działa dobrze, McAfee wykonał doskonałą pracę blokując witryny, przechowując wyniki wyszukiwania i zapobiegając złośliwym pobraniom.

Kluczowe cechy:
 • Anty spam
 • Kontrola rodzicielska
 • Firewall 
 • Antywirus

3. Panda Dome Essential
Panda Dome AV

Program antywirusowy Panda Dome, a w zasadzie Panda - jego zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem jest nieco skomplikowane. Nie oznacza to jednak, że jest mało bezpieczny, ponieważ wielu użytkowników spodobało się duże możliwości dostosowania Panda Free Antivirus i jego atrakcyjny interfejs. Ale są użytkownicy, którzy naprawdę nie lubią reklam innych produktów Panda, próby przejęcia przeglądarki internetowej i faktu, że w przeciwieństwie do każdej innej firmy antywirusowej, Panda nie pozwoli ci zrezygnować z automatycznego systemu kompilacji danych.
Zasadniczo ten program antywirusowy ma w nazwie „antywirus” z wydajnym pakietem bezpieczeństwa. Jednak oprócz tego, Panda od pewnego czasu odchodzi od tego modelu.

Kluczowe cechy:
 • Monitor bezpieczeństwa Wi-Fi
 • Skanowanie w poszukiwaniu wirusów
 • Klient VPN
 • Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem Spotty

4. Bitdefender Antivirus Plus 2020
Bitdefender AV

Program antywirusowy Bitdefender Plus 2020 jest jednym z najlepszych antywirusów dostępnych w Internecie, który ma ponad 500 mln użytkowników i oferuje w pełni wyposażony pakiet. Bitdefender osiąga wysokie oceny w każdym teście oprogramowania antywirusowego. Jego podstawową funkcją jest ochrona i naprawa, narzędzia do prywatności, VPN i Safepay. Bitdefender wydaje się być prawdziwym i autentycznym w wykrywaniu wirusów, rozszerzając filtrowanie stron internetowych, aby zablokować dostęp do niebezpiecznych stron. Istnieje również menedżer haseł, który automatycznie uzupełnia dane karty kredytowej w formularzach internetowych. Oprócz tych wszystkich rzeczy, ma także wysokie noty za wyjątkowy moduł antyphishingowy, który informuje o źle rozmieszczonych linkach w wynikach wyszukiwania i uniemożliwia dostęp do niebezpiecznych stron.

Kluczowe cechy:
 • Pozostaje anonimowy w sieci
 • Zawsze pozwala zabezpieczyć hotspot Wi-Fi 
 • Zapewnia nieograniczony szyfrowany ruch

5. Kaspersky Total Security
Kaspersky AV

Ten program antywirusowy jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą tylko ochrony antywirusowej, a nie pełnego pakietu zabezpieczeń. Dlatego dla tych użytkowników Kaspersky jest jednym z najlepszych i dobrze znanych dla nich darmowych programów antywirusowych.
Kaspersky to pakiet ochrony uproszczonej, który koncentruje się na podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. W ten sposób jego filtrowanie stron internetowych blokuje niebezpieczne adresy URL, autentyczny silnik identyfikuje i eliminuje zagrożenia, śledzi technologie inteligentnego monitorowania oraz odwraca złośliwe działania. Kaspersky niewątpliwie jest jednym z najlepszych w blokowaniu złośliwego oprogramowania i wydobywaniu go z zainfekowanego systemu. To także jedno z najlepszych narzędzi antywirusowych, które zawsze zdobywało wysokie noty w witrynach takich jak AV-Comparatives. Dlatego to narzędzie jest łatwe w użyciu, ponieważ zapewnia mnóstwo wskazówek na ekranie, aby pokazać, jak wszystko działa. 

Kluczowe cechy:
 • Ochrona między platformami
 • Ochrona haseł
 • Przechowywanie dokumentów
 • Lokalizacja kopii zapasowej
 • Niszczarka plików
 • Filtr zawartości

6. Trend Micro Maximum Security
Trend Micro AV

Trend Micro to maksymalne bezpieczeństwo - ma najbardziej niezawodną reputację w zakresie skutecznego zapobiegania wirusom w komputerze, ze specjalistyczną wiedzą na temat spamu i oprogramowania ransomware. Co istotne, jest łatwy w użyciu. Duże laboratoria antywirusowe zapewniły mu wysokie noty w testach. Trend Micro Maximum Security działa wolniej i potrzebuje więcej zasobów niż niektóre inne produkty. Dlatego czyni to niezalecanym wyborem dla starszego systemu. Poziom ochrony Trend Micro Maximum Security jest dość podobny do Bitdefender.
Jeśli jednak nie trzeba wysokiego poziomu ekspozycji i atrakcyjnych funkcji dodatkowych, to Trend Micro Maximum Security jest dobrym wyborem.

Kluczowe cechy:
 • Zaawansowane uczenie się AI
 • Ochrona przed oprogramowaniem ransomeware
 • Zabezpieczenie przed oszustwami e-mail

7. F-Secure Antivirus SAFE
F-Secure AV

Program antywirusowy F-Secure SAFE to wielokrotnie nagradzany pakiet ochrony Internetu, który zdobył nagrodę AV‑TEST Best Protection w 2018 roku. SAFE chroni przed wirusami takimi jak trojany i oprogramowanie ransomware. Ponadto chroni również połączenia i transakcje w bankowości internetowej.  Interfejs ma dużą zaletę, ponieważ jest niezwykle łatwy w użyciu, lekki, a ponadto można pozostawić aplikację do samodzielnego przeglądania komputera. Ta aplikacja ma minimalny wpływ na działanie systemu, a wszelkie problemy można rozwiązać za pomocą kilku kliknięć.

Kluczowe cechy:
 • Ochrona przed oprogramowaniem ransomeware 
 • Zabezpieczenie rodzicielskie
 • Ochrona bankowości internetowej
 • Ochrona przed programami szpiegującymi

8. ESET Smart Security
ESET Antivirus pojawia się wraz z ochroną przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym, co stanowi jedne z najlepszych sposobów wykrywania, ponieważ oferuje warstwę anty-ransomware, ogólną ochronę, filtrowanie adresów URL w celu blokowania źle rozmieszczonych stron internetowych oraz moduły do ​​blokowania strajków za pomocą PowerShell i źle rozmieszczonych skryptów.

W związku z tym moduł kontroli urządzeń zmniejsza ryzyko uszkodzenia przez inne urządzenia poprzez regulację dostępu do pamięci USB i zewnętrznych dysków twardych, optycznych nośników danych, a także urządzeń łączących się przez Bluetooth i FireWire. 

Interfejs użytkownika programu ESET jest nieco uciążliwy, nawet czasami niektóre funkcje są tak bardzo zaawansowane, że dla początkujących nie będą przydatne. Jednak zaawansowani użytkownicy będą mogli cieszyć się konfigurowalnością ESET, dlatego ponadprzeciętna ochrona zapewnia doskonałą ochronę, a lekka konstrukcja gwarantuje, że pakiet nie spowalnia komputera. Co więcej, jedną z aktualnych funkcji najnowszej aktualizacji jest skaner UEFI, który chroni cię przed różnymi zagrożeniami atakującymi komputer przed uruchomieniem systemu Windows.

Kluczowe cechy:
 • Tarcza ransomware
 • Skaner UEFI
 • Skanowanie w chmurze

9. Comodo Windows Antivirus
Comodo AV

Program antywirusowy Comodo, to antywirus z bardziej złożoną konfiguracją, która sprawia, że ​​to rozwiązanie lepiej pasuje do zaawansowanego użytkownika niż do początkującego. Najważniejsze jest to, że po zainstalowaniu tej aplikacji jest bardzo przydatna i wydajna w przypadku narażenia na wirusy, a następnie utrzymuje ją całkowicie odłączoną dzięki funkcji o nazwie Auto Sandbox Technology. Oprócz tego dostępna jest dodatkowa funkcja, czyli oparte na chmurze skanowanie antywirusowe, które może ujawniać najnowsze wirusy z całego Internetu. Dlatego nie polega na aktualności lokalnych nazw wirusów. Co więcej, gracze będą również korzystać z trybu gry w tym oprogramowaniu, który zapewnia, że ​​alerty oprogramowania antywirusowego nie będą blokować podczas grania w gry wideo na komputerze.

Kluczowe cechy:
 • Skanowanie na żądanie
 • Czas rozruchu skanowania
 • Bezpieczeństwo poczty e-mail
 • Ochrona sieci
 • Skanowanie w poszukiwaniu spyware

10. Avast Antivirus
Avast

Na koniec znany dobrze w Polsce program antywirusowy Avast. To jedno z dobrze znanych i darmowych narzędzi antywirusowych, które jest bardzo popularne w świecie. Ma jednak najlepszą kolekcję dodatkowych dobrych funkcji dla bezpłatnej aplikacji antywirusowej, w tym menedżera haseł, przeglądarkę i skaner sieciowy. Ta aplikacja jest również wysoce konfigurowalna i umożliwia ograniczony dostęp do pomocy VPN Avast. Niestety generuje dość duże obciążenie systemu. Oprócz tych wszystkich rzeczy Avast ma teraz więcej dodatkowych danych do pracy, a także ma również rozszerzoną bazę aktywnych użytkowników. Dlatego najnowocześniejsza wersja programu Avast Free Antivirus dodaje automatyczny tryb gry, aby nie wyświetlać wyskakujących okienek i zmniejszać obciążenie systemu, gdy rzucasz grę wymagającą dużej mocy obliczeniowej, co z pewnością jest bardzo przydatne. Za to interfejs użytkownika jest naprawdę prosty. Ponadto istnieje również menedżer haseł, który jest niezwykle dobrym dodatkiem do profilu bezpieczeństwa. Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych pakietów bezpieczeństwa z potężnym silnikiem antywirusowym, i nie tylko to, nawet Avast to lekka aplikacja, która nigdy nie może ujawnić funkcjonowania systemu ani zahamować działania komputera.

Kluczowe cechy:
 • Wykrywanie wirusów
 • Tryb gier
 • Skaner złośliwego oprogramowania
 • Menedżer haseł

Źródło: gbhackers.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...