reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay

dodano: 2020-02-10 08:00 | aktualizacja: 2020-02-10 12:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Najnowsza wersja aplikacji mobilnej Radia Tok FM (Agora) została zintegrowana z Apple CarPlay, dzięki czemu od końca stycznia 2020 roku programu stacji „na żywo” oraz podcastów można łatwiej i bezpieczniej słuchać w samochodach posiadających ten system. Dzięki CarPlay użytkownicy korzystający z aplikacji Radia Tok FM mogą wprost na wyświetlaczu auta wybierać audycje do słuchania - również wtedy, gdy znajdują się poza zasięgiem tradycyjnych nadajników radiowych.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Radio sprawia, że czas spędzony w aucie upływa szybciej i ciekawiej. Dla każdej stacji radiowej na świecie możliwość słuchania jej programu w samochodzie jest więc bardzo ważna. Grupa Radiowa Agory dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się systemów rozrywkowych w autach, dlatego obecna wersja aplikacji Tok FM z CarPlay jest wyjątkowo nowoczesna. Zapewnia nie tylko najbezpieczniejsze, bo zintegrowane z systemem informacyjnym auta, korzystanie z radia i podcastów, a nawet przeniesienie się w czasie i cofnięcie programu do ciekawej audycji sprzed kilku godzin jednym ruchem pokrętła. Pozwala też słuchać radia i radiowych treści gdziekolwiek jesteśmy - nawet na małej drodze daleko od nadajnika, a także za granicą

- wyjaśnia Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory (GRA).


W aplikacji Radia Tok FM dostępnej w systemie CarPlay są cztery zakładki. W pierwszej z nich można uruchomić radio „na żywo”, a także posłuchać niedawno emitowanych na antenie audycji Radia Tok FM. W kolejnych zakładkach dostępne są listy podcastów, prezentujące audycje najnowsze, popularne oraz polecane.

Jak informuje nadawca, interfejs aplikacji Radia Tok FM na CarPlay dostosowano do wytycznych i standardów Apple, dzięki czemu jest on spójny z innymi popularnymi aplikacjami i wygodnie się go obsługuje podczas jazdy. Aplikacja w pełni współpracuje z wbudowanymi w samochód funkcjami sterowania usługą CarPlay, takimi jak ekran dotykowy, uniwersalne pokrętło lub przycisk.

Aby wykorzystać wszystkie możliwości aplikacji Radia Tok FM podłączonej do CarPlay i słuchać w niej podcastów, należy posiadać dostęp Premium Tok FM. Wszyscy nowi użytkownicy aplikacji Radia Tok FM mogą go wypróbować całkowicie za darmo przez okres dwu tygodni, a po upływie tego czasu zakupić jako subskrypcję w iTunes lub na stronie internetowej tokfm.pl. W wersji nieopłaconej poprzez CarPlay można słuchać wyłącznie Radia Tok FM „na żywo”.

Obsługa CarPlay to kolejna technologiczna nowość Radia Tok FM. W 2019 roku Radio Tok FM uruchomiło specjalną akcję w Asystencie Google pozwalającą na sterowanie głosowe Radiem Tok FM w polskiej wersji językowej, a także wdrożyło projekt „Search the Radio”, dzięki któremu możliwe jest pełnotekstowe wyszukiwanie w treściach audycji radiowych.

Integrację aplikacji Radia Tok FM z Apple CarPlay na zlecenie Grupy Radiowej Agory zrealizowała firma N7 Mobile.
 
Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay, foto: Agora
Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Antena Televes Yagi L790

Wysokiej jakości telewizyjna antena Yagi L790 hiszpańskiej firmy Televes. Zaprojektowana...

99 zł Więcej...

Konwerter Quatro Fuba DEK 407 LTE

Jeden z najpewniejszych konwerterów Quatro marki Fuba z filtrem LTE. 

175 zł Więcej...
reklama