reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay

dodano: 2020-02-10 08:00 | aktualizacja: 2020-02-10 12:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Najnowsza wersja aplikacji mobilnej Radia Tok FM (Agora) została zintegrowana z Apple CarPlay, dzięki czemu od końca stycznia 2020 roku programu stacji „na żywo” oraz podcastów można łatwiej i bezpieczniej słuchać w samochodach posiadających ten system. Dzięki CarPlay użytkownicy korzystający z aplikacji Radia Tok FM mogą wprost na wyświetlaczu auta wybierać audycje do słuchania - również wtedy, gdy znajdują się poza zasięgiem tradycyjnych nadajników radiowych.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Radio sprawia, że czas spędzony w aucie upływa szybciej i ciekawiej. Dla każdej stacji radiowej na świecie możliwość słuchania jej programu w samochodzie jest więc bardzo ważna. Grupa Radiowa Agory dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się systemów rozrywkowych w autach, dlatego obecna wersja aplikacji Tok FM z CarPlay jest wyjątkowo nowoczesna. Zapewnia nie tylko najbezpieczniejsze, bo zintegrowane z systemem informacyjnym auta, korzystanie z radia i podcastów, a nawet przeniesienie się w czasie i cofnięcie programu do ciekawej audycji sprzed kilku godzin jednym ruchem pokrętła. Pozwala też słuchać radia i radiowych treści gdziekolwiek jesteśmy - nawet na małej drodze daleko od nadajnika, a także za granicą

- wyjaśnia Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory (GRA).


W aplikacji Radia Tok FM dostępnej w systemie CarPlay są cztery zakładki. W pierwszej z nich można uruchomić radio „na żywo”, a także posłuchać niedawno emitowanych na antenie audycji Radia Tok FM. W kolejnych zakładkach dostępne są listy podcastów, prezentujące audycje najnowsze, popularne oraz polecane.

Jak informuje nadawca, interfejs aplikacji Radia Tok FM na CarPlay dostosowano do wytycznych i standardów Apple, dzięki czemu jest on spójny z innymi popularnymi aplikacjami i wygodnie się go obsługuje podczas jazdy. Aplikacja w pełni współpracuje z wbudowanymi w samochód funkcjami sterowania usługą CarPlay, takimi jak ekran dotykowy, uniwersalne pokrętło lub przycisk.

Aby wykorzystać wszystkie możliwości aplikacji Radia Tok FM podłączonej do CarPlay i słuchać w niej podcastów, należy posiadać dostęp Premium Tok FM. Wszyscy nowi użytkownicy aplikacji Radia Tok FM mogą go wypróbować całkowicie za darmo przez okres dwu tygodni, a po upływie tego czasu zakupić jako subskrypcję w iTunes lub na stronie internetowej tokfm.pl. W wersji nieopłaconej poprzez CarPlay można słuchać wyłącznie Radia Tok FM „na żywo”.

Obsługa CarPlay to kolejna technologiczna nowość Radia Tok FM. W 2019 roku Radio Tok FM uruchomiło specjalną akcję w Asystencie Google pozwalającą na sterowanie głosowe Radiem Tok FM w polskiej wersji językowej, a także wdrożyło projekt „Search the Radio”, dzięki któremu możliwe jest pełnotekstowe wyszukiwanie w treściach audycji radiowych.

Integrację aplikacji Radia Tok FM z Apple CarPlay na zlecenie Grupy Radiowej Agory zrealizowała firma N7 Mobile.
 
Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay, foto: Agora
Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...