reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Platforma Canal+ rozpoczyna testy nowych zabezpieczeń [akt.]

dodano: 2020-03-23 23:39 | aktualizacja: 2020-03-25 12:37
autor: Dr. Satelita | źródło: satkurier.pl

kOniec seca mediaguard canal 360px.jpg W połowie marca abonenci Platformy CANAL+ zaczęli pytać redakcję SAT Kuriera czy wiemy coś o zmianach dotyczących systemów kodowania wybranych kanałów, a konkretnie dotyczyło to stacji CANAL+ Now oraz Travel Channel. Wcześniej pojawiły się inne problemy dotyczące parowanych kart Conax  z dekoderów nbox (BSKA/BSLA) używanych w odbiornikach Linux E2. Czy Platforma CANAL+ przygotowuje się na lipcowe zmiany zabezpieczeń i koniec systemu Seca?

satkurier.pl
kOniec-seca-mediaguard-canal-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
19 marca przyszedł mail do redakcji satkurier.pl od zaniepokojonego, legalnego abonenta Platformy CANAL+ o treści:

Czy wiedzą coś Państwo o zmianach kodowania na kanale Travel Channel HD? Pytam ponieważ kanał jako jedyny z całego pakietu mi nie działa mimo, iż posiadam opcję VIP+ z oferty platformy Canal+ w multiroomie na 2 kartach Cameleon.

Wtedy zaczęliśmy podejrzewać, że rozpoczęły się kolejne testy nowych zabezpieczeń w Platformie CANAL+, tym bardziej, że miesiąc wcześniej podobne testy przeprowadzano na mało używanym CANAL+ Now.

Po sprawdzeniu okazało się, że przed 17 marca na Travel Channel HD włączono tzw. ECM 6a i wtedy karty Cameleon w Seca (CAID: 0100) nie działają - kanał nie jest dekodowany. Owszem taka karta działa, ale tylko w systemie Nagra MA (CAID: 1813), więc abonent korzystający z odbiornika (lub modułu), który nie jest dedykowanym dekoderem platformy widzi tzw. „ciemność".

Wszystko to niechybnie świadczy, że od 1 lipca 2020 r. podobne zmiany zostaną wprowadzone na wszystkich kanałach Platformy CANAL+. Nie wydaje się to dobrym pomysłem w dobie epidemii koronawirusa, bo część abonentów tej platformy może to lekko zdenerwować, zwłaszcza, gdy będą musieli zainwestować w nowym sprzęt alternatywny do tego używanego w wielu pomieszczeniach. Być może należałoby to odłożyć w czasie, kiedy abonenci będą mogli spokojnie udać się do dystrybutora CANAL+.

Kolejnym potwierdzeniem, że takie zmiany są szykowane było włączenie 20 marca br. nowej stacji Biznes24, która dla Platformy Canal+ została włączona tylko w systemie Nagra MA (CAID: 1813), choć jest też w systemach Conax (dla Platformy Canal+) i Viaccess Orca (dla Orange TV). Na tym nowym kanale niektórzy abonenci CANAL+ też mogą mieć czarny obraz, szczególnie ci z kartami Seca oraz użytkownicy różnych splitterów kart, modułów AstonCrypt, blokerów, które od 1 lipca br. mogą przejść do historii. Chcemy tu od razu wyjaśnić, że to było od jakiegoś czasu jasne, że w końcu Platforma CANAL+ musi coś z tym zrobić.

Dodać należy, że wcześniej w czwartek 12 marca br. zastosowano inne utrudnienie życia użytkownikom karty w Conax  z dekoderów nbox tzw. BSKA/BSLA. Zastosowano bliżej nieznane zmiany, po których użytkownicy wielu odbiorników Linux (E2/OSCAM) przestali oglądać część kanałów.

Co ciekawe, równolegle z tą akcją w ICOK PC+ pojawiła się możliwość wymiany dekodera kupionego na własność (nbox ADB5800 z BSKA/BSLA) na dekoder UltraBOX+ 4K w dzierżawie. Oferta jest całkiem przyzwoita: aktywacja - 0 zł, dzierżawa - 5 zł/mc, dzierżawa z dyskiem 1TB - 10 zł/mc. Prawdopodobnie to możliwość wymiany dla tych użytkowników, którzy mają podpisane umowy, aby po 1 lipca nie było problemów z dostępnością dekoderów UltraBOX+ 4K.

Aktualizacja:
24 marca wieczorem Platforma CANAL+ włączyła system Seca (bez ECM 6a) dla kanału Travel Channel - można go oglądać tak jak bywało wcześniej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...