reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Samsung wstrzymuje produkcję paneli LCD

dodano: 2020-04-03 12:03
autor: Jan Borejko | źródło: The Elec/ZDnet/The Verge

Samsung QLED Ultra HD TV Południowokoreański gigant elektroniczny Samsung przestawia produkcję telewizorów na panele OLED i QD, w związku z czym do końca tego roku przestanie produkować zwykłe panele LCD w fabrykach w Korei Południowej i Chinach.

Samsung QLED 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dział Display firmy Samsung unowocześnia obecnie swoje linie produkcyjne, jak zapowiedział w październiku ubiegłego roku, ale poprzednie komentarze Samsunga nie wspominały o spadku mocy produkcyjnych dot. wyświetlaczy LCD. Ostatnio Samsung informował o nadprodukcji paneli LCD oraz o spadku popytu na telewizory LCD.

Samsung Display będzie nadal dostarczać klientom panele LCD bez problemów do końca roku.

Fabryki, które nadal produkują panele LCD, mają swoją siedzibę w Asan w Korei Południowej i Suzhou w Chinach. Większość paneli LCD produkowanych przez te fabryki jest wykorzystywana przez telewizję Samsung Electronics do produkcji marki TV QLED.   

W oświadczeniu Samsunga z października 2019 roku mówiono o inwestycji w nowe linie produkcyjne w wysokości 10,7 mld dol.

Pamiętać należy, że istniejące telewizory QD lub QLED firmy Samsung nadal używają paneli LCD za warstwą kropek kwantowych. Samsung pracuje również nad opracowaniem samoemisyjnych diód dla QD, które wyeliminowałyby potrzebę oddzielnej warstwy.

Chociaż Samsung Display twierdzi, że będzie w stanie nadal dostarczać swoje istniejące zamówienia LCD do końca roku, istnieją pytania dotyczące tego, co Samsung Electronics, największy producent telewizorów na świecie, będzie wykorzystywać w swoich telewizorach LCD. Samsung powiedział The Verge , że nie spodziewa się, że wyłączenie wpłynie na jego ofertę telewizorów QLED z wyświetlaczem LCD. W najbliższym czasie nic się nie zmieni.

Jedną z możliwości jest to, że Samsung kupi panele LCD od dostawców, takich jak CSOT i AUO należących do TCL, które już dostarczają panele do telewizorów Samsung. 

Samsung pokazał podczas ostatnich targów swoją technologię MicroLED, w której do emitowania pikseli wykorzystuje się samoczynnie emitujące się diody LED. Jednak w 2019 r. Samsung przewidział, że technologia będzie 2-3 lata przed możliwością wykorzystania w produkcie konsumenckim.

Rywalizująca z Samsungiem firma LG Dispay już zapowiedziała, że zaprzestanie produkcji paneli LCD w Korei Płd. do końca tego roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...